Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor ki a birka?

Most akkor ki a birka?

Figyelt kérdés

A jelenlegi helyzetben úgy látom, hogy két nagy táborra oszlott a magyar nép nagy része.

Az egyik tábort alkotják azok, akik komolyan veszik a koronavírus járványt, betartják a járványügyi intézkedéseket, rendesen hordják a maszkot stb.

A másik tábort pedig azok alkotják, akik úgy gondolják, hogy ez az egész járvány egy óriási átverés, aminek egyetlen célja, hogy az emberek személyes szabadságát minél jobban korlátozzák.


Ami közös a két táborban, hogy mindenkét fél meg van győződve arról, hogy a másik tábort birkák alkotják. (Legalábbis ezt írja mindenki, mindenhol, minden vitában.) Ha jól értem, az egyik azért birka, mert elhiszi, amit a médiában hall/olvas, a másik fél pedig azért birka, mert elhiszi, amit az ilyen "járványtagadó" celebek, gyógyszerészek meg stb. mondanak.


Én szeretnék báránybőrbe bújni, de teljesen összezavarodtam, hogy melyik tábort válasszam. Melyik oldal a birkább? A "vírusrettegők" vagy a "vírustagadók"?


Üdvözlettel:

A farkas



2021. jan. 7. 19:27
A kérdező szavazást indított:
"Vírusrettegők"
"Vírustagadók"
56 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Jól vagy?
2021. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Nekem mindegy, de került az öregasszony házát az erdő szélén!


Üdvözlettel:


A vadász

2021. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Van egy harmadik, pl én. Senkit se tartok birkának és nem veszem fele annyira sem komolyan az egész cirkuszt, amit a politika csinál belőle. (ijesztgetések, manipulációk) A vírust valósnak gondolom, létezik.

Ugyanakkor felveszem a maszkot, betartom az egészségügyi kötelességeimet (mint ahogy vírus előtt is), és rájuk bízom magam, mert nincs más választásom. Szóval én mit jelöljek be?

2021. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Ezt a sok salata-fejet!


Udvozlettel: a kaposzta :)

2021. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%
Elég birka kérdés.
2021. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Jo, hogy itt vagy kaposzta!


Udvozlettel: Mekk Mester :D

2021. jan. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Én azt mondom: normális ember nem akarhat mást, minthogy a járványt megfékezzük és mihamarabb levehessük a maszkot, kinyithassanak az éttermek, szórakozóhelyek, színházak uszodák stb. stb.

Ezt a járványt pedig a vakcinával tudjuk megfékezni. Látjuk, hogy az intézkedések ellenére (amikből már nagyon elege van legtöbbünknek) napi több ezer új fertőzött van még mindig, és napi 100 felett a halálos áldozatok száma. És tavasszal a Pesti úti idős otthonban láttuk, mi történik, ha elszabadul a vírus.


Ezek után, aki szeretne mihamarabb a normális élethez és a gazdaság normális működéséhez visszatérni, annak nem kérdés, hogy oltáspártinak kell lennie.

Aki évek múlva is ilyen állapotok között szeretne élni, az írjon ki naponta újabb, tendenciózusan megfogalmazott gyk-s kérdést, amiben oltásellenességét hangoztatja.

2021. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%
Birka az aki a kovidkamu mézédes gyepén legelészik.
2021. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
Látom itt sincs jó válasz. Mint ahogy a valóságban sem.
2021. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Mert a jo valasz a laposfold tuloldalan van.
2021. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!