Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz hozzá, hogy a...

Mit szólsz hozzá, hogy a baloldal azzal kampányol, hogy az elesetteket fogja támogatni a progresszív megadóztatásunkból?

Figyelt kérdés
Oké, hogy sokan rászorulnak, mert betegek mondjuk, de ide ugye azok is beletartoznak, akik semmit nem tesznek a társadalmunkért. KMK stb. Hogy lehet, hogy még választást sem nyertek, de már a mi zsebünkben turkálnak, mindezt úgy, hogy több milliós fizetéseket visznek haza a semmire, politikusként. Ez mondjuk a fideszes politikusokról ugyanúgy elmondható. Miért nem a saját zsebünkben kezdik a turkálást?

2021. jan. 9. 22:15
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
44%
#3 Hmm, nem is tudtam hogy a baloldal van kormányon. Ja hogy 11 éve Fidesz van, és mégis csupa szegény van az országban? Miközben a kormánypártiak havi több milliárdot akasztanak? Akkor ki a szegénységpárti kedves propagandista?
2021. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
82%

#5 Mindig ezzel indult a kampányuk, aztán a valóság meg az lett hogy már az átlagbér a legmagasabb adósávba tartozott bele, az ingatlanadót mindenkire ki akarták vetni - kegyesen megengedve hogyha a nyugdíjas Mari néni nem tudja kifizetni évente az ingatlanadóját, akkor rá lehet terhelni az ingatlanjára a tartozását és majd az örökösök kifizetik belőle. Ha szerencséjük van akkor nem viszi el az egészet a tartozás mert Mari néni nem élt olyan soká.

Akármilyen hazugsággal is kampányoltak, a ballib kormányok alatt kivétel nélkül mindig a gazdagok jártak jól és a szegények fizettek több adót.

2021. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
72%

#11 Azok a fránya tények, scak nem tudnak veled egyetérteni, milyen kár, ugye?

"Negyedére csökkent Magyarországon a mélyszegénységben élők száma

Az Európai Unió statisztikai hivatala 2010-ben a Magyarországon mélyszegénységben élők számát 407 ezer főben állapította meg, mára kimutatásuk szerint ez a szám 100 ezerre csökkent."

[link]

2021. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Meg ugye 30 éve az megy, hogy amíg a baloldal van, mindig szociálisan osztogatnak, amit nem tudnak finanszírozni hosszabb távon, majd csődközelbe taszítják az országot. Utána jön a jobbközép, aki kevésbé szociálisan érzékeny és azok nagyjából gatyába rázzák a gazdaságot. De ez sem igaz, mert ez azt jelenti, hogy adósok vagyunk, de nem fizetésképtelenek. Nem tudom, hogy hányszor kell ezt még eljátszani? Most ugye, bár Ov tudja, hogy kéne az embereket segíteni, de nem fogja kifizetni 3 havi bérüket, pont azért, hogy ez ne legyen a későbbiekben megszokott és elvárható. Tök nyilvánvaló, hogy ezért csinálja. Mert ez hosszabb távon nem fenntartható, az ilyenfajta támogató, jóléti társadalom. Magyarországon legalábbis. Legalábbis én így gondolom. Én nem keresek sokat, de régebben ebbe a bruttó 250 ezer feletti sávba pont beleestem és utána lestem, amikor megkaptam a fizetési papíromat, h mi van.
2021. jan. 9. 22:34
 15/39 anonim ***** válasza:
40%
#7 Ezt nagyon egyszerűn meg lehetne oldani. Nem a bevétel formáját, hanem a végösszegét kéne nézni és úgy adóztatni. Tök mindegy hogy órabérből, havibérből, profitból, osztalékból, zsebpénzből vagy fegyveres rablásból van, csak azt kéne nézni hogy mennyi az illető bevétele hó végén, és az alapján adóztatni. Mészáros megint hazavitt 3 milliárdot a múlt héten? Helyes, akkor adózza le a 90%-át. És rohadtul mindegy hogy azt milyen jogcímen szerezte (lopta).
2021. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
91%

"akik semmit nem tesznek a társadalmunkért. KMK stb."


A mai fiatalok, már ezt a fogalmat sem ismerik, kérdező! Magyarázzuk már meg nekik!

KMK = közveszélyes munkakerülés

A szocializmus idején ez egy büntetőjogi tényállás volt (gondolom vétség, nem bűncselekmény). Mivel akkoriban a hivatalos álláspont szerint teljes foglalkoztatottság volt, vagyis mindenki tudott dolgozni aki akart (és persze egészségi állapota engedte), ezért az állam büntette azokat, akiknek nem volt munkavégzésre irányuló jogviszonya. Akkoriban még a személyi igazolvány is tartalmazta ezt az adatot, tehát igazán könnyű volt ellenőriznie a rendőrnek igazoltatáskor.

Amikor az 1980-as évek második felében Szabolcsban, Borsodban és hasonló környékeken egyre inkább létező jelenség lett a munkanélküliség, egyre kevésbé szankcionálták ezt, majd szép csendben meg is szüntették ezt a tényállást.

2021. jan. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
11%
Ez a baloldaliság lényege. Azt nem hiszem, hogy az átlagember adóját kívánnák megadóztatni, de azt helyesnek tartanám, ha megszüntetnék a "nemzetgazdaságilag kiemelt jelentőségű" tevékenységek adómentességét.
2021. jan. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Nekem az nem tetszik, hogy azzal kampányolnak, adóztassuk meg a gazdagokat, de igazából a progresszív adó sávja már mindig az átlagkeresőket is érintette és szerintem ugyanez várható megint.
2021. jan. 9. 22:44
 19/39 anonim ***** válasza:
25%

Majd meglátjuk mihez kezd a baloldal, ha hatalomra kerül. Én jobboldaliként is azt mondom, hogy szükség lehet valami korrekcióra.

A minimálbérnél is nagyon magas 45% körüli állami elvonás van a járulékokkal együtt jelenleg, ugyanúgy mint a magas fizetéseknél.

A vállalkozók meg gyakran alig adóznak a jövedelmük után, akár 10% körül is megúszhatják legálisan, de nagy tételben még adóelkerülés is megy.

Logikus lehet a magas jövedelmekre egy magasabb adókulcs bevezetése, mondjuk 25% SZJA adókulcs, egy ilyen adóemelés még nem vetné vissza jelentősen a gazdaságot. Ha fejlesztenék belőle az oktatást, egészségügyet, infrastruktúrát, abból az egész társadalom profitálna. Az utóbbi évtizedekben gyakran tisztességtelenül, adózatlanul szerzett vagyon utólagos megadóztatása sem lenne szentségtörés például ingatlanadó kivetésével. Az ingatlant nehéz eltitkolni és kivinni sem lehet az országból.


A vállalkozások eszközeinek, vagyonának, magán bankbetétek, értékpapírszámlák megcsapolása vagyonadóval viszont rossz ötlet, többet ártana, mint használna. Orbán közműadóit sem tartom jónak.


A fenntarthatatlan, fejlődést nem segítő, inkább gátoló, pazarló költekező intézkedések bevezetését (pl. ígért 100 ezer forintos garantált minimumjövedelem vagy alapjövedelem) én is ellenzem.

2021. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Egy normális közgazdászt nem tudok felsorolni most a baloldalon, aki nem kivénhedt és aktív és más szemléletű gazdaság és adópolitikát tudna folytatni. Ti tudtok ilyen nevet?
2021. jan. 9. 22:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!