Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz hozzá, hogy a...

Mit szólsz hozzá, hogy a baloldal azzal kampányol, hogy az elesetteket fogja támogatni a progresszív megadóztatásunkból?

Figyelt kérdés
Oké, hogy sokan rászorulnak, mert betegek mondjuk, de ide ugye azok is beletartoznak, akik semmit nem tesznek a társadalmunkért. KMK stb. Hogy lehet, hogy még választást sem nyertek, de már a mi zsebünkben turkálnak, mindezt úgy, hogy több milliós fizetéseket visznek haza a semmire, politikusként. Ez mondjuk a fideszes politikusokról ugyanúgy elmondható. Miért nem a saját zsebünkben kezdik a turkálást?

2021. jan. 9. 22:15
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
82%

# 15:


És akkor bejelenti a céget a Kajmán-szigetekre vagy Ciprusra, és ott adózik.


Azt kell megérteni, hogy míg a minimálbéresnek el lehet adni, hogy egy kétszer annyit keresőt igazságos addig adóztatni, míg csak másfélszerese lesz a bére, mint az övé, és belekeverni az ellenzéknek Mészárost meg Tiborczot, addig pont hogy azokat fogják adóztatni, akik az átlagbért, vagy egy kicsit felette keresnek. Ez így volt 2012-ig.


Ugyanakkor például az sosem volt téma a többkulcsos SZJA-t támogatók részéről, hogy miként lehetne a többkulcsos SZJA esetén még jobban elharapódzó "minimálbérre bejelentelek, a többit zsebbe adom" jelenséget megfogni. Mert miért igazságos az, hogy míg én mondjuk második adókulcsba esem, közben a minimálbérre bejelentett ismerősöm ugyanannyit keres, mert ügyeskedik a KKV, ahol dolgozik, de én meg multinál dolgozom, amely nem ügyeskedik a bérekkel.


Szerintem legyen többkulcsos SZJA, legyen adómentes minimálbér, de pl. a minimálbérre bejelentett munkavállalókat évente vagyonvizsgálat alá kellene helyezni, helyszíni szemlével.

2021. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
42%
Ha a baloldal nyer, én többet 1 ft adót nem fizetek, pedig nem keveset szoktam.
2021. jan. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
50%
Oszkó Péter, Kóka János értik a gazdaság működését, de ők inkább liberálisok, akik a baloldalhoz szegődtek anno. Mivel jól elvannak a gazdaságban, valószínűleg nem is térnének vissza politikusnak.
2021. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
23. Akkor ez azt jelenti, hogy nincs egy komoly gazdasági emberük sem, csak töritanár, jogász és szociológus? Ugye nem ezt szeretnéd mondani
2021. jan. 9. 22:54
 25/39 anonim ***** válasza:
39%
#16 Most meg pont fordított időket élünk: az se tud dolgozni aki akar. Én pl. beteg vagyok ÉS ennek ellenére dolgoznék, csak hogy nincs olyan munka ami itthonról végezhető. Sőt, jelenleg szerintem ha egészséges lennék, akkor se találnék "rendes" munkát se. Szóval erről ennyit. Szép is lenne ha még ezek után én lennék a KMK.
2021. jan. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
84%

"nincs egy komoly gazdasági emberük sem, csak töritanár, jogász és szociológus? Ugye nem ezt szeretnéd mondani"


Ez így van, de azért néha megkérdezik őket, konzultálnak szakemberekkel is. Nem olyan nagy baj, ha egy politikus nem ért a kormányzáshoz, csak megnyerő dumája van, ha a háttérben vannak jó tanácsadói és hallgat rájuk. Baj akkor van, ha csak megy a saját feje után szemellenzővel.

2021. jan. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
25. A betegeket külön kiemeltem, hogy rájuk ez nem vonatkozik.
2021. jan. 9. 23:08
 28/39 A kérdező kommentje:
26. Ez azért nem valami biztató.. :) :(
2021. jan. 9. 23:11
 29/39 anonim ***** válasza:
31%

#17 "de azt helyesnek tartanám, ha megszüntetnék a "nemzetgazdaságilag kiemelt jelentőségű" tevékenységek adómentességét."

Milyen adómentességről beszélsz?

2021. jan. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Kommunista felfogás.


Akinek van pénze általában adakozik, csak ezzel gáz felvágni, diszkréten szokás, ezért nem tudnak róla.

Adni fog annak akit úgy látja rászorul és szüksége van rá. De ezt hogy kinek adja és mennyit hadd döntse már el saját maga.. .


Amúgy bocs, de így is rohadt sokat adózik aki jól keres. Bruttó 1M-ból 360e Ft adó...


A kommunista rendszer egy nem működő rendszer. A történelem is bizonyította ezt.

2021. jan. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!