Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan ember aki...

Van itt olyan ember aki 2018ban a fideszre szavazott, de mostanság elvesztette a bennük lévő "hitét"? Ki tudná egy kicsit fejteni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 00:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%

Tőlem szavazatot még nem kapott a Fidesz. 2010-ben kapott volna, de akkor még épp nem voltam 18 éves, nem szavazhattam. Most viszont ott tartok, hogy akiket korábban kifejezetten támogattam (Jobbik és LMP) ma már gyakorlatilag nem léteznek, ami maradt belőlük, azt meg inkább nem minősíteném. Néhol tetszik, amit az MKKP csinál, de rájuk sem valószínű, hogy "élesben" szavaznék. Én a beállítódásaim alapján a Mi Hazánk Mozgalom felé kellene, hogy mozduljak, kaptak is már szavazatot tőlem, de csak durván mérsékelten tudom őket komolyan venni. Amit biztosan látok, az az, hogy az ellenzéki összefogás számomra minden eddiginél vállalhatatlanabb, és nagyon keményen taszítanak abba az irányba, hogy 2022-ben a Fidesznek adjam a szavazatomat.


#3. Pedig az egy elég valid szempont, hogy arra szavaz az ember, akinél nem ismer jobbat. Miért várnád el tőle, hogy ne tegyen így?

2021. jan. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

6-os!


Hazudsz!

2021. jan. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
54%

Én soha nem szavaztam a fideszre - másra sem, nevetséges színjátéknak tartom az egészet.

Ugyanis egyrészt nem vagyok hülye, másrészt meg fiatal felnőttként éltem végig a 90es éveket, és nem buborékban éltem, tehát pontosan tudom, hogy mit művelt akkoriban - és azóta is - az úgynevezett politikai elit. A Fidesztől az MDF-en és MSZP-n és MIÉP-en át az SZDSZ-ig.


Viszont a családomban van néhány értelmiségi ember, akik '98-tól kezdve a fideszre szavaztak, egészen 2010-ig. 2014-ben viszont már nem.

Leesett nekik az, amit én mindig is tudtam: hogy a fidesz egy gátlástalan gengszterbanda, akik maffiamódszerekkel szervezik és működtetik a pártjukat, és 2010-től kezdve teljesen nyíltan, ugyanezekkel a maffiamódszerekkel kezdték átvenni a hatalmat az ország felett is.


Ugyanakkor meg ismerek nem egy olyan falut, ahol a lakosság ~90%-a 2010-ben még jobbikos volt - ma már ugyanazok az emberek fideszesek.

Ezeknek a sötét, sikertelen, ostoba, tájékozatlan, tahófalvi senkiháziaknak elég annyi, hogy migráncsok, cigányok, soros, zsidók, háttérhatalom - bárkire leszavaznak, aki ezeket elég hangosan mantrázza nekik.

2021. jan. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem szavaztam oda. De jelen ellenzéket nézve 2022-ben megteszem. Hátha végre ráeszmélnek, hogy normális módon kéne építkezni és meg kellene újítani az ellenzéket.
2021. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
70%

Lassan a választás küszöbén leszünk ismét. 3 év alatt nem sikerült egy ütőképes ellenzéknek felállnia.

Csak egyet fújnak, hogy Orbánt le kell váltani, de hogy ők mit akarnak, azt homály fedi. Ködös, hiteltelen az egész banda, kapaszkodnak egymásba, holott saját céljaik eltörpülnek az orbánutálat mellett. Na ez a baj. Nagyon nem jó stratégiát folytatnak, ezzel is a Fidesz malmára hajtják a vizet.

2021. jan. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
52%

Most nem vizsgálom, bárki miért is szavazott valaha a Fideszre, pedig ez is érdekes lenne.

Most sokkal fontosabb a hogyan tovább. A Fidesz mindent akar, de nem hülye a vezetője. Ezért fokozatosan etetik be a népet, aki valaha látott állatidomítást, tudja hogy megy ez. Most is és a jövőben is így lesz.

Eddig beállítottságától függően néhány párt próbált különféleképpen ellenállni. Csak hosszabb folyamat után értették meg, soha nem fog menni külön külön. Mára eljutottak oda, hogy nemcsak beszélnek egymással, de meg is tudnak egyezni olyasmiben is, amire százból 99 azt mondta korábban, hogy soha. Miért? Mert megértették, a Fidesz elérte, hogy csak egyetlen kérdés létezzék: ők vagy mások. Ezért az összes értelmesebb párt nemcsak abban voltképes megegyezni, hogy együtt indulnak, de abban is, bármely jövőbeli pártot, civileket, bármilyen pártot is befogadnak (meghirdették: még egyéni miniszterelnök jelölt is jelentkezhet, más kérdés, ha egyedül van, nagyon kevesen fognak rá szavazni. DE lehet.!).


Sok választó fanyalog, de én utálom ezt, utálom azt, így nem is szavazok. A fanyalgás semmi egyéb, mint a helyzet nem értése. Hogy mit tegyen egy jobbikos a DK-val vagy fordítva? Hogy mit kezdjen egy LMP-s az MSZP-vel vg fordítva? SEMMIT! Fogadja el! Mert nincs más választása. Hány film szól arról, hogy a gyilkos és a nyomozó összefog, mert közös az ellenfél? Mi itt a lényeg? Meg kell először menekülni ahhoz, hogy utána mindenki tehesse a dolgát.

Most csak azt a lehetőséget hagyták, együtt le kell váltani a Fideszt! Együtt ki kell egyezni abban, mindenki vigye azt a területet, ami a legfontosabb neki (ebben már megegyeztek), és minél inkább takarítsák el a szemetet. Senkinek ne legyen kétsége: most vagy ezt teszi és aktív lesz vagy a következő ciklusban a Fidesz még kevesebb lehetőséget hagy neki. Aztán majd a következő ciklusban, mikor már (együtt) ismét normálissá tették a közéletet, a választási rendszert, akkor lehet ismét külön minden párt. Meg is fogják tenni! Fognak is keményen vitatkozni! Majd akkor! Most azonban nem a vita és fanyalgás ideje van. Most a takarítás szükséges, most a levegővétel van napirenden. Mindössze ennyit kell megérteni. Aztán visszatárhet mindenki a korábbi elképzeléséhez.

2021. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
33%
Ha egy párt ennyire még tudott erősödni, mint a Fidesz, ott komoly gondok vannak az ellenzékkel. Nem is fogok rájuk szavazni. Egyikre sem. Nem érdekel az összefogásuk, nem hiszek nekik. Majd a nagy civódásuk közepette elfeledkeznének róla, hogy mi is itt vagyunk. Marad a Fidesz.
2021. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Ilyen hozzáállással persze hogy a fidesz marad.. ha külön indulnak az a baj, ha összefognak akkor meg az..
2021. jan. 11. 13:11
 19/24 anonim ***** válasza:
31%
Ha külön indulnak nem baj, hát az lenne a normális. Ha én Jakab Péterre szeretnék szavazni, akkor ne kelljen már Gyurcsányt is támogatnom vele.
2021. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Csak ha külön indulnak akkor ugyan az lesz a végeredmény mint 18ban.. tehát a fidesz nyer.. már az is jó lenne ha a fidesz nem szerezne 2/3-ot.. akkor lenne igazad ha a jobbik nem lépett volna be az összefogásba.. azért jakab péter is tudja hogy a többiek nélkül nem nyerhet, és ez visszafele is igaz!
2021. jan. 11. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!