Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fertőz jobban a COVID–19...

Miért fertőz jobban a COVID–19 20:00 és 5:00 (éjszaka), mint 5:00 és 20:00 között (nappal)?

Figyelt kérdés

Nem találtam erre tudományosan vagy empirikus alátámasztott indoklást. Ráadásul a világvégi falvakban miért fertőz jobban éjjel, amikor alig néhány fő szokott kint sétálni...?


Este és éjszaka szeretek keginkább a friss levegőn sétálni, akkor kevés az ember az utcán. (1-2 óra alatt szinte csak az autóval járőröző polgárőrséget szoktam látni.)

Kénytelen vagyok nappal sétálni, amikor nagy a tömeg. :-/



2021. jan. 11. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Pedig Ausztráliában nem kötelező a maszk viselés, de a néhány góc városban vannak eltérő szabályok. És ha megnézzük, hogy Ausztrália népessége kb 2,5 x-öse Magyarországénak, és az elhalálozásuk mégis tizede, és a fertőzöttek száma is kisebb.


Konzuli tájékoztatás:


"A lakosságot az alapvető higiénia betartására figyelmeztetik, és kérik, hogy enyhe tünetek esetén is forduljanak orvoshoz. Maszkok általános viselését az egészségügyi hatóságok nem írják elő."


[link]

2021. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 TappancsMancs ***** válasza:
96%

Az elhalálozási arányok 1 millió főre:


Ausztrália: 35

Magyarország: 1112

2021. jan. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
22%
Logikát ne keress mert olyan nincs ebben.
2021. jan. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 Wadmalac ***** válasza:
49%

#14 tökéletesen leírta, miért van az, ami van.

Csak azt sokan nem értik. Vagy el sem olvassák.

Mert hőzöngeni egyszerűbb meg menőbb.


Ausztrália:

Fenét nem kötelező a maszk.

Csak területenként eltérő a korlátozás.

Ahol magasabb az esetszám, ott szigorúbb a korlátozás.


Maszk:

Csak példaként Brisbane:

Minden közforgalmú helyiségben és az utcán akkor ha nem betartható a másfél méter.

[link]


Rendezvények korlátozott nézőszámmal engedélyezettek.


Amúgy marhaság összevetni az átjáróházként nyitott EU országokat Ausztráliával.

2021. jan. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
90%

"még Szentmisét sem"

Nincs megtiltva. Még a nyilvános sem (bár nem csak nyilvános misék léteznek). Egyszerűen csak nem miséznek 8 után, mert belátják, hogy mindenki egészségének a védelmében fontos betartani a szabályokat.

2021. jan. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
85%

Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de a kormány ezzel a rendelettel szerintem már az egyetemek körüli tüntetéshullámot akarta elnyomni, és nem csak a fertőzés terjedését csökkenteni.


A szórakozóhelyek korlátozásának (11-ig tarthattak nyitva), az egyetemek/középiskolák lezárásának, és bizonyos szintű éjszakai korlátozásoknak még volt is értelme koronavírus megelőzése szempontjából, de a most érvényben lévő rendelettel szerintem nem csak a korona elleni védekezés volt a cél.

2021. jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 Wadmalac ***** válasza:
84%

#26: Az biztos, hogy az intézkedéseknek a társadalmi tolerancia-képességet is figyelembe kell vennie.

Ne feledjük, hogy a minden korlátozást hülyeségnek tartó állampolgár is szavazó.


A megszülető intézkedési optimum sajnos itt sem csupán az egészség védelmét veszi figyelembe.

2021. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Wadmalac 24/ Ezt nem tudom, hogy a válaszomhoz írtad-e, csak úgy tűnik szóval talán írok hozzá valamit. Volt ez a rész:


"Fenét nem kötelező a maszk.

Csak területenként eltérő a korlátozás.

Ahol magasabb az esetszám, ott szigorúbb a korlátozás."


Igazából pont ezt írtam én is, csak másképp fogalmaztam meg és kicsit hanyagul.

21/ "Pedig Ausztráliában nem kötelező a maszk viselés, de a néhány góc városban vannak eltérő szabályok."

Az idézett szabály is ez, benne is van az "általános":

21/ "Maszkok általános viselését az egészségügyi hatóságok nem írják elő."


Általánosan tényleg nem kötelező.


Mondjuk azért nagyon lazán írtam és így pontatlan is, hogy "Ausztráliában nem kötelező", mert azon belül is hol az, hol nem az, és bár írtam, hogy vannak eltérő szabályok, és még írtam is a jogszabályt, amiben benne van az "általános" is, azért tényleg félreérthető volt úgy és annyira azért nem okés. Kicsit talán túl laza hsz volt. Inkább összességében írtam a 19/-esre valamit vele. Remélhetőleg ezt a kérdező is észrevette és érti azért a dolgot.


Másik. Ezt talán átnézném, ezt a Bisbanne szabály részt.

24/ "Minden közforgalmú helyiségben és az utcán akkor ha nem betartható a másfél méter."

A linken meg az van, hogy "Erősen ajánlott a szabadban maszkot viselni, ha nem tud 1,5 m-nél távolabb maradni más emberektől..."

(It is strongly recommended = erősen ajánlott)


Szóval Brisbane esetében az utcán még 1,5 m távolságon belül is csak ajánlott és nem kötelező a maszk.


Mondjuk az is igaz, hogy egyébként a 19/-es sem írt pontosan, így én is csak valami általános, lazább jelleggel írtam hozzá valamit. És Ausztrália covid számai azok tényleg sokkal jobbak, mint mondjuk nálunk, de ez nem magyar dolog, ez nemzetközi dolog, mert más országokénál is sokkal jobb a helyzetük. Lakosság arányban a fertőzöttjeik és elhalálozásaik száma rendkívül alacsony. Mondjuk a regisztrációjuk módját azt nem néztem, és még ott is lehetnek és előfordulnak furcsaságok, de a sima számadataik tényleg nagyon jók. Nem is kicsit és erre reagáltam igazából.


Egyébként, ha megnézzük a 19/-est, teljesen ahogy van, akkor egyáltalán nem igaz amit írt :) (bocsi 19/ nem sértés), de valami átvitt értelemben értelmeztem - legalábbis én - és úgy mégis utal valamire azért:

"...bátran kijelentem, hogy itt senki sem foglalkozott egy percig sem a vírussal. Maszkot sem viselnek és mégsincs vírus. Miért? Mert a média nem ad neki nagy hangot."


Vicces de ebből semmi sem igaz (erre írt a 20/-as is), csak laza célzásként értelmezhető, és tényleg utalt valamire a válaszoló, arra, hogy Ausztrália jól áll covid téren, és nagyon is jól állnak. Én ezt emelném ki az egészből.


Mindegy írkálunk írkálunk... :) Az adataik lényegesek és tényleg érdekes.


Összes eset:

Ausztrália 28 633

Magyarország 344 352


Elhunytak:

Ausztrália 909

Magyarország 10 853


Az elhalálozási arányok 1 millió főre:

Ausztrália: 35

Magyarország: 1125


Népesség:

Ausztrália 24,5 millió

Magyarország 9,7 millió


Bár turisztikailag erős ország, de talán távolabb van és mégiscsak egy másik kontinens, ezért alakul így. Mittudomén :)

2021. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 TappancsMancs ***** válasza:
100%

(Azért mások a mostani adatok, mert a frisset írtam bele.)

[link]

2021. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 Wadmalac ***** válasza:
100%

#28:


Azért, turisztika ide vagy oda, egy ilyen sziget-kontinensnek a ki-be forgalma sokkal kontrollálhatóbb, mint egy európai országé.

Vegyük hozzá azt is, hogy a népességsűrűség is erősen más.


Szóval szerintem az alacsonyabb esetszám és ezért némiképp enyhébb korlátozás is érthető.

2021. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!