Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fertőz jobban a COVID–19...

Miért fertőz jobban a COVID–19 20:00 és 5:00 (éjszaka), mint 5:00 és 20:00 között (nappal)?

Figyelt kérdés

Nem találtam erre tudományosan vagy empirikus alátámasztott indoklást. Ráadásul a világvégi falvakban miért fertőz jobban éjjel, amikor alig néhány fő szokott kint sétálni...?


Este és éjszaka szeretek keginkább a friss levegőn sétálni, akkor kevés az ember az utcán. (1-2 óra alatt szinte csak az autóval járőröző polgárőrséget szoktam látni.)

Kénytelen vagyok nappal sétálni, amikor nagy a tömeg. :-/



2021. jan. 11. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
62%

"Ha ez a 10 % (vagy akár csak 5% is) nem tud este 7 után vásárolni, nem fog eloszlani napközben, hanem késő délután fog vásárolni 7-ig."

Egy részük biztos, hogy lemond a vásárlás egy részéről - és ez sok szempontból jó.

2021. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
80%

pl franciák:

"A franciák december 15-ig továbbra is csak előre kitöltött igazolással hagyhatják el az otthonaikat, de a levegőzés és a szabadtéri sportolás szombattól már nem csak egy kilométeres körzetben és egy órára, hanem a lakóhely 20 kilométeres körzetében három órán át engedélyezett.


December 15-én ez a korlátozás is megszűnik, viszont január 20-ig este 9 órától reggel 7 óráig kijárási tilalom lesz érvényben, amelyet az ünnepek idején, december 24-én és 31-én felold a kormány."



Most épp bevezetnek náluk egy korlátozást, de valószínű abban is lesz szabadtéri lehetőség.

2021. jan. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
83%
41 Nálunk a tágabb családban nem mondanak le a vásárlásról, mennek 2-3 naponta ugyanúgy, csak éppen rohanó üzemmódban hogy 7-ig meglegyen, és kissé cifrákat gondolva közben, mert elég neccesen sikerül néha.
2021. jan. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
86%

Na igen, ha tovább van nyitva a bolt, a délután/este vásárló tömeg is jobban eloszlik.

Egy-két budapesti belvárosi Lidl, Aldi, Spar úgy tele van délután, hogy az összes pénztár működés mellett is kígyóznak a sorok a bolt végéig.


Amíg nyitva voltak 9-ig/10-ig, észrevehetően jobban eloszlott a tömeg.

És engem nem tart vissza, mert ha elfogy a tej, kenyér, bármi, azt meg kell venni, nincs mese.

2021. jan. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
75%

"Spar úgy tele van délután, hogy az összes pénztár működés mellett is kígyóznak a sorok a bolt végéig"

Ehhez a sparnak nem kellett világjárvány, előtte is pont ugyanígy volt. Cba dettó.

2021. jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 everlight ***** válasza:
75%
Valami hülyeséget ki kell találni,hogy megszivassák a népet.A gyáva hipohonderek igényeinek meg kell felelni.Ha munka alapú társadalom lenne,nem tűrnék el.
2021. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert ez egy intelligens vírus,nem tudtad? Lehet vele egyezkedni hogy mikor aludjon és mikor ne :)
2021. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
71%
Mert ez egy sunyi vírus. A tolvajok is többnyire éjszaka járnak lopni.
2021. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
80%
A tolvajok éjszaka járnak lopni, mikor mások alszanak, nem este. Ilyen erővel 6-kor is lophatnának akkor is sötét van.
2021. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
83%
Ez is csak egy látszatintézkedés a sok közül. Az a célja, hogy azt hidd, hogy járvány van, és rettegj.
2021. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!