Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még ha vége is lesz valaha,...

Még ha vége is lesz valaha, évek múlva a koronavírusnak, Budapest elég vonzó hogy hamar újra beinduljon a turizmus?

Figyelt kérdés

Akárhány külföldivel beszéltem eddig, csak az olcsó pia miatt jöttek, meg az "egzotikus kelet" feelingért. Hogy adnak egy kis pénzt a csövesnek az meg táncol nekik örömében, flamenkózik meg mit tudom én, ők meg gazdag nyugatiak röhögnek ezen az egészen. Persze könnyű nekik ahol a munkanélküli segély is sokkal több mint itt az átlag fizu.

De vajon elég lesz-e ahhoz hogy újra vadul beinduljon a turizmus mint régen? Mert én tartok tőle, hogy nem. Vannak ezerszer vonzóbb helyek is ahova az ember el akar jutni. Budapest az ezredik, ahova akkor megy valaki ha munkanélküli nyugaton, és valamivel el akarja baszni az idejét, amiből van annyi mint a tenger.



2021. jan. 11. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Hogyne. Gyorsan beindul az ipar. Nyugat-európánál is sokkal jobb itt a bionyerseanyag. Az XXX ipar hamar újraéled nem kell félni
2021. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csodálatos a gondolkodásod.😳
2021. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Igen,szerintem Budapest elég vonzó.👌
2021. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Budapest elég vonzó. Olcsó. Nyugat-Európában hasonló kaliberű nagyvárosokban egy korsó sör 5-10 euró, itt 1.5-3 normális helyeken is. Építészete európai viszonylatban különleges, mivel a legtöbb belvárosi épület a 19. század végén, 20 szazad végén épült, ezzel különleges hangulatot kapnak a turisták. A város fekvése is különleges a Dunával, a Várral, a Gellért-heggyel, a hidakkal. Nem nagyon találsz hasonlót, mert máshol vagy a folyó kicsi, vagy nem a belvároson megy át, vagy értéktelen műemlékileg, vagy aváros kicsi, vagy sík mindkét oldalon. Emelletta az általad említett Balkán feeling is megvan.


Szvsz ha nem lett volna Trianon, valószínűleg London, Párizs és Róma szintjét közelítenéa város turizmusban. Persze ez nem biztos, mert ha a 20. században virágzott volna az ország, jó eséllyel több mindent átépítenek, más lenne a városkép. Úgy nem biztos, hogy megmaradt volna a 20. század eleji világváros stílus.

2021. jan. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Sosem értettem hogy mit szeretnek a világ turistái budapestben.a világ csicskái vagyunk de akkor is:jóval igényesebb helyeket is találni,ami nem is biztos hogy sokkal drágább.szóval kérdező csak reménykedni lehet hogy visszaáll minden,és hogy itt verik el a külföldiek a pénzüket.talán a kurváink még elég jól dolgoznak és vonzóak is, ebben is lehet reménykedni..
2021. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Budapestnek minden adottsága megvan ahhoz, hogy felkapott turistacélpont legyen. A többi a kormányon és a városvezetésen múlik.

Ha tesznek azért, hogy továbbra is fentmaradjon a Budapest iránti érdeklődés, akkor gyorsan visszaáll a turizmus a normál kerékvágásba.

Sokat számít turizmusban az is, ha elősegítik azt, hogy több filmforgatás legyen Pesten, ha a bulinegyed felszámolása után értelmezhető alternatívát adnak azoknak, akik piálni és bulizni jönnek ide, ha minél több rendezvény lesz, ha rendezük sporteseményeket stb... stb...

Ez egy elég komplex kérdés, ami sok hozzáértést igényel.

2021. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4 Nem jártál még Prága óvárosában.
2021. jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8 Építészetében és látványában is veri Budapestet.
2021. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7:

Prága is ugyanolyan szép varos, de maiket felsoroltam, abból jópár nem igaz Prágára. A folyójuk eleve nem egy kaliber a Dunával, az építészet más, és egyébként már jelentősen drágább, mint Budapest. De egyébként nyilvan Prága is azon nagyvárosok között van Kelet-Európában, amiket Budapest és Krakkó mellett érdemes meglátogatniuk a turistáknak.

2021. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!