Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hibáztatják Horthyt?

Miért hibáztatják Horthyt?

Figyelt kérdés
Magyarország Európa közepén helyezkedett el egy világhatalom mellett. Egy ütkozőzóna volt. Semmi esély sem volt arra, hogy semlegesek maradjunk. Amikor Magyarország belépett a háborúba, akkor úgy látszott, hogy Németország legyőzi a szovjeteket. A szolgálatunkért cserébe akár Horvátországot és Felvidéket is visszakaphattuk volna.

2021. jan. 12. 20:13
1 2
 11/20 molnarmarcell21 ***** válasza:
50%
Már megint megy a Horthy-mosdatás. Ő volt az ország teljhatalmú vezetője, minden döntés az ő felelőssége, akár pozitív, akár negatív.
2021. jan. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
60%
Ez így van, és így visszanézve rossz döntést hozott, viszont akkor és ott ez egész jónak számított. Lehetett volna jobb is, de ez sem volt rossz.
2021. jan. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
22%

Én személy szerint egyedül azért hibáztatom, mert megpróbált kihátrálni a németek mögül, amivel egyenesen a kommunisták kezére játszotta volna az országot.

A szovjet kommunisták a háborúba lépéstől függetlenül megszállták volna Magyarországot, ahogy egész kelet-Európával tették.

2021. jan. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
9%
Hallottál már a fehérterrorról?Ájnlom, hogy megtekintsd az alábbi videót és meg fog változni a véleményed a Horthy-rendszeről: https://www.youtube.com/watch?v=f9RKZ3A5sJ0
2021. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
14%
A fehérterror a vörösterrorra adott válasz volt. Helyesen csinálták, sőt, még több komcsi disznót kellett volna kicsinálni, túl sok maradt belőlük.
2021. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
42%

1.Nem csak kommunistákat gyilkoltak.

2.a vörösöknek pedig több disznó fasiszta, reakciósokat kellett volna kicsinálni túl sok maradt belőlük pl.Horthy

2021. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
33%
A fehérek "áldozatai" 99%-ban dögkútbavaló kommunisták voltak. A kommunisták meg mindenkit öltek, akit értek, még a saját elvtársaikat is. A kommunistáknak így valóban sikerült kipusztítani az ún. "fasisztákat" (ugye mindenki fasiszta kulák vót', akinek volt valamije), mutatja ezt a mai magyarországi politikai paletta.
2021. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

#15 és 17 Szóval szerinted aki a munkásokat védelmezi,egyenlőségért küzd,törődik a kisemberrel,antikapitalista azt mind ki kell végezni undorító módon?

Mivel azt írtad minden kommunistát ki kell végezni.

Gratulálok, te aztán sok erkölcstan órára járhattál.

2021. jan. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%
Mert a kommunisták mikor foglalkoztak a kisemberrel? Éhínség és vérözön járt a nyomukban, amerre jártak. Úgy látszik, hogy te meg a történelemórákról lógtál, de még az őseid sem világosítottak fel, esetleg te magad is egy komcsi ÁVH-s besúgó fattya vagy.
2021. jan. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
58%

5-ös majdnem kitűnő voltam történelemből.

Elismerem amilyen bűnöket elkövettek annak idején a "kommunisták" (akik szerintem nem voltak azok, mert egy igazi kommunista ilyet nem csinálna).Én nem akarok haragban lenni veled (már ha tegezhetlek) nem is utállak lehet , hogy amit ezekelőtt írtam az bántó volt számodra de csak hirtelen felkaptam a vizet.Ja és nem vagyok ÁVH-s besúgó fattya.

2021. jan. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!