Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak még politikailag...

Sulek Péter kérdése:

Vannak még politikailag független oldalak,újságok ?

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani párat.köszönöm szépen :)

2021. jan. 14. 21:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

9


Igen csak kérdés hogy az a hír megjelenik e azon az oldalon. Szájerről semmit nem lehetett hallani a közmédiában.

2021. jan. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Igen csak kérdés hogy az a hír megjelenik e azon az oldalon. Szájerről semmit nem lehetett hallani a közmédiában."

Csak a kérdés nem az volt, hogy minden média objektív-e, hanem az, hogy van-e objektív és van. Ezt írtam le.

Ha nem ír le egy hírt, akkor igen, nem beszélünk objektívitásról, de ennek semmi köze ahhoz amit írtam, mivel pont azt mondtam, hogy leír-e valamit-

2021. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a hírek sem objektívek, hiszen az az információ is emberi észlelés által torzított
2021. jan. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg a hírek sem objektívek, hiszen az az információ is emberi észlelés által torzított"

Ha ez igaz lenne, akkor nem tudnak szabályokat alkotni pl. fizikai jelenségekre, mivel a szabályokat annak megfelelően kellene változtatni, ahogy az adott illető észleli, viszont nem ez történik.


Ami viszont igaz, hogy a világot pont a hírek miatt - még ha a legobjektívebbek is a hírek - torzulva észleljük.

Abból lesz hír, ami szokatlan, gyilkosság, verseny eredmények stb. Az emberek pedig pont azt fogják hinni, hogy sokkal gyakoribb pl. a gyilkosság. Erről volt kutatás is, hogy még az objektív hírek is befolyásolják az embereket.

2021. jan. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Ha nem ír le egy hírt, akkor igen, nem beszélünk objektívitásról, de ennek semmi köze ahhoz amit írtam, mivel pont azt mondtam, hogy leír-e valamit-"


Ha egy fideszes újságnál minden hír igaz amit a fideszről ír akkor ilyen szempontból objektív mert nem hazudik. Viszont ha kizárólag a fidesz "jó" lépéseiről ír és a rosszakról nem akkor viszont nem az. De ha csak a leírt híreket nézzük akkor objektív. Ezért írtam az m1 példát. Van hogy hazudik de sokszor igazat mond csak egyszerűen kihagy kulcs fontosságú híreket és beszélgetős műsorokban egy ellenzékit sem hív meg.

2021. jan. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!