Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kapnak adómentességet a...

Miért kapnak adómentességet a 25 év alattiak?

Figyelt kérdés

Csak én nem értek ezzel egyet? Valami értelmes indok?

Én 28 éves vagyok, szerintem nekem(és senkinek) sem volt semmivel könnyebb kezdeni az életet pár éve, mint aki most kezd dolgozni. A másik meg, hogy így még kevesebb aktív korúnak kell eltartani az amúgy is nagy számú nyugdíjas réteget, vagyis még egy pofon a roskadozó nyugdíjrendszernek, illetve rajtunk oszlik el a közterhek rájuk eső része is. Ez hol igazságos?



2021. jan. 18. 12:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
29%
Valahol meg kellett húzni a határt, ha 28 lenne akkor a 29 évesek akadnának ki.
2021. jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
8%

"rajtunk oszlik el a közterhek rájuk eső része is."


Csak egy kérdés ezzel kapcsolatban: ha a 25 évesnek nem kell adót fizetnie, attól te miért fizetnél többet?


"még egy pofon a roskadozó nyugdíjrendszernek"


Még egy pofon azoknak, akik azt hiszik, hogy roskadozik a nyugdíjrendszer.

2021. jan. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem kéne semmilyen korig. Úgysem fogják azt a többlet pénzt félretenni értelmes célra, csak elpiálják, elcseszik hülyeségekre.
2021. jan. 18. 12:57
 4/25 A kérdező kommentje:

2!

Hogy mi nem ugyanabban a világban élünk, az is biztos. Gondolom az megvan, hogy elöregszik a társadalom. Vagyis egyre kevesebb aktív korú tart el egyre több nyugdíjast.


"Csak egy kérdés ezzel kapcsolatban: ha a 25 évesnek nem kell adót fizetnie, attól te miért fizetnél többet?"


Miért? Ők szerinted nem veszik igénybe az állami szolgáltatásokat, infrastruktúrát, egészségügyet, stb ?

2021. jan. 18. 13:06
 5/25 anonim ***** válasza:
9%

"Úgysem fogják azt a többlet pénzt félretenni értelmes célra, csak elpiálják, elcseszik hülyeségekre" - ez nem biztos.


Szerintem alapvetően jó lépés ez a kormánytól:

- kisebb kiesés, mert általában alacsonyabb a jövedelmük

- azt a keveset megtartva viszont hamarabb összejöhet pl. kaucióra, költözésre, és ezért jelentősen "jobban" érezhetik magukat

- a kormány úgyis a fiataloknál áll rosszabbul, akik nem emlékeznek más vezetésre, mint ami most van, ezért még a DK is jó alternatívának tűnik

2021. jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%

Gyönyörű a hozzáállásod a fiatalsághoz "úgyis elpiálják" ...

Szerencsére nem a hozzádhasonlókra hallgatnak a döntéshozók...

2021. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
70%

Nem egy világban élünk, az is biztos.


"többlet pénzt félretenni értelmes célra, csak elpiálják, elcseszik hülyeségekre."


Ne akarj már más zsebében turkálni. Arra költi a saját pénzét az ember, amire akarja. Ez nem érv az intézkedés ellen.


"Gondolom az megvan, hogy elöregszik a társadalom."


Ez pedig egyáltalán nem jelenti azt, hogy roskadozik a nyugdíjrendszerünk.


DE!

Tegyük tisztába azért a dolgokat! :D

Attól még, hogy SZJA-t nem fizet a 25 éven aluli munkavállaló, a nyugdíjjárulékot és a egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulékot ugyanúgy fizeti...

Tehát továbbra is részt vesz a nyugdíjasok eltartásában is, az egészségügy fenntartásában is és még oktatáspolitikai célokra is fizet.


Kérdező, szerintem te inkább csak irigy vagy.

2021. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

7

Meg ez a napi orbánozásadagja. Ne vedd el tőle! :D

2021. jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 nemaRendőrség ***** válasza:
84%

Ha nem akarsz adót fizetni akkor gyerek kell.

Ha van 3 gyereked és 400 a bruttód akkor a kedvezményekkel és támogatásokkal 410 lesz a nettód.

Magyarországon a környező országokhoz képest nincs szja, nálunk áfa van inkább.

Szja-t elengedni nem nagy engedmény, tb stb ugyanúgy csücsül a fizun.

2021. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%
Mert ettől a rétegtől retteg Orbán a legjobban. Ezeket nem lehet öt kiló krumplival megvenni, ezért így próbálkozik velük Mihály-bá.
2021. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!