Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kapnak adómentességet a...

Miért kapnak adómentességet a 25 év alattiak?

Figyelt kérdés

Csak én nem értek ezzel egyet? Valami értelmes indok?

Én 28 éves vagyok, szerintem nekem(és senkinek) sem volt semmivel könnyebb kezdeni az életet pár éve, mint aki most kezd dolgozni. A másik meg, hogy így még kevesebb aktív korúnak kell eltartani az amúgy is nagy számú nyugdíjas réteget, vagyis még egy pofon a roskadozó nyugdíjrendszernek, illetve rajtunk oszlik el a közterhek rájuk eső része is. Ez hol igazságos?



2021. jan. 18. 12:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
11%

10

Dehogy retteg tőlük Orbán. A 25 év alatti generáció éppen hogy nem nagyon politizál, szavazni és alig mennek el.

2021. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 nemaRendőrség ***** válasza:
63%

24 éves koromig átlagosan havi 70 ezret kerestem nettóban az egyetem mellett.

Az a plusz 10e forint nagyon sokat jelentett volna.

Azóta nagyságrendekkel többet keresek, és habár nem örülnék még 10e elvonásnak, nem vágna haza

2021. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
79%

Közel se biztos, hogy lesz ilyen. Ez csak ígérgetés és választás után derülne ki. Valamihez kötni fogják ezt is. Például diplomához vagy gyerekhez, vagy fizetés összegéhez...stb


Nem szabad elhinni semmit se.

2021. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem aki minimálbért keres annak fog járni. Ennyi. Másnak nem. Vagyis 25 alatt és minimálbér. Ha te 30 millió bruttót keresel 23 évesen, nehogy azt hidd, hogy lemond a kormány a pénzről.


Vagy másik eset: tőzsdézek, részvényeim vannak. Mondjuk van 100 millióm bitcoinba. Eladom. Ha kiutalnám a számlámra adóznom kéne, ami elég nagy összeg. Ehelyett átutalom egy ismerősnek aki 25 alatt van és ő a teljes összeget megkapja.

2021. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

"Gyönyörű a hozzáállásod a fiatalsághoz "úgyis elpiálják" ...


Szerencsére nem a hozzádhasonlókra hallgatnak a döntéshozók..."


Ne tegyél már úgy, mintha ez az életvitel nem lenne jellemző a fiatalok jó részére. Vannak 20-23 közötti munkatársaim, akiknek semmi céljuk, csak lényeg a pénteki buli, haverokkal kocsmázás(nem egyszer ez miatt beteget is jelent), 200 ezres legújabb telefon, stb, megtakarítás meg 0. Ennyi idősen én is hasonló marhaságokra költöttem el a fizum, csak 4-5 éve változtam meg.


Valaki említette itt a fideszes krumpli-kampányt. Na ez pont ugyanaz, csak hát ennél a célközönségnél nem működik a zsák krumpli.

2021. jan. 18. 13:59
 16/25 anonim ***** válasza:
38%

csak szavazatvásárlás a cél


semmi más


készülnek a fidernyákok a 2022 es választásra, és igy próbálják hülyére venni a 25 év alatti fiatalokat


reméljük nem sikerül nekik

2021. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%

A legnagyobb baj az, hogy 18-25 éves koráig nagyon kevesen kezdenek el dolgozni. A kétkezű melós, illetve a szakmabeliek már 18 éves koruk után, viszont aki egyetemre megy az nem.

Újabb probléma, hogy ezt a rengeteg pénzt honnét veszik el, nemrég olvastam hogy a 2008-as válságnál is nagyobb adósságunk van jelenleg.

Értelme úgy lenne, hogy az első munkavállalást követő 1-2 évben lenne ilyen.

2021. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
47%

15

érdekes én fiatalok vagyok és nem piálom el. Talán értelmesebb emberekkel kellett volna barátkoznod...

2021. jan. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem lesz mit elpiálni,a munkáltató majd szépen csökkenti a bérajánlatot mikor interjúztat és csá :D
2021. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
56%

"adókedvezmény"


Ezt ki ígérte meg?

Na látjátok, ezért nem szabad elhinni!

2021. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!