Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan fontos a politika,...

Miért olyan fontos a politika, hogy emberek képesek gyűlölni egymást rosszabb esetben ártani miatta egymásnak?

Figyelt kérdés
Simán lehet, hogy két ember nagyon jól kijönne egymással és segítené egymást, ha nem állna közéjük az, hogy melyik oldalon állnak politikailag.
2021. jan. 19. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Mindenkinek megvan a maga értékrendje. Én például a családot tartom a legfontosabbnak az életben, szeretnék apa lenni, de mellette a hagyományos férfi szerepet is megtartani, ami tekintve, hogy már a karrierem ott tart sikerülhet is, illetve szeretem a hazámat, vallásos is vagyok. Így elég egyértelmű, hogy melyik oldalra tartozom, és az is, hogy egy olyan emberrel, aki ezekben teljesen máshogy gondolkodik, ergo a másik politikai táborba tartozik nem jönnék ki jól, ez tapasztalat, nem lennénk barátok, nem is keresem már az ilyenek társaságát.
2021. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Egy példa:

A legjobb barátom mszp-s volt mindig is, én meg fideszes. Soha nem okozott ez köztünk gondot, mert az életről egyformán gondolkodunk, az értékeink hasonlóak, csak ő az mszp-ről gondolta hogy ezek szerint vezetik az országot és meg a fideszről. Nem a politikáról magáról beszélgettünk hanem azokról a dolgokról amik fontosak és néha el-elmondtuk a magunk véleményét egyes politikusokról, tetteikről, döntésekről stb.

Egy másik barátunk pedig ugyanebbe a táborba szavazott - szdsz-re, ellenben kiderült róla, hogy pártolja a kábítószerek legalizálását, teljesen más fontossági sorrendje van az életben, nem számít neki a hazája, a családja sem igazán stb. Vele már nem volt miről beszélni, semmiben nem értettük meg egymást. Nem csak én fideszesként, de a barátom mszp-sként sem.

Nem a politika állt közénk, hogy ki melyik oldalon állt, hanem hogy nem tudtunk jól kijönni egymással mert kiderült, hogy más dolgokat tartunk értékesnek, fontosnak, elérendőnek, támogatandónak.

Ha az emberek ki tudnak jönni egymással akkor nem számít melyik politikai oldalon állnak. Ha ez számít, akkor nem tudnak kijönni egymással csak addig jól kendőzték, direkt nem beszéltek olyan dolgokról amikkel nem értenek egyet, csak hogy békesség legyen.

2021. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Ez az elmúlt 10 évnek köszönhető.

A fidesz kampánya kb ebből állt: gonosz lipshik, Gyúrcsány, migránsok. Azért ha valakit elkezd utálni egy fideszes mert ő nem az, nem feltétlenül jut eszében hogy jajj szegény azért utál engem mert bevette a kampányt és ilyen erősen hatott rá a fidesz. Nyílván erre a reakció az hogy milyen idióta ez a fideszes


Most nem azt mondom hogy minden fideszes hülye ez csak egy példa volt. Ezzel csak azt mondom hogy ez a gyűlölet kampányok eredménye.

2021. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

#3 Persze, a fidesz kampánya. Kicsit sem az amikor magyart magyar ellen fordítottak gyurcsányék és 23 millió románnal ijesztgették az embereket. Az sem számított, hogy az első perctől fasisztázták a jobboldaliakat.

Gondolom szerinted az o1g kampány, a patkányozás az maga az úri viselkedés, csakis a fidesz az aki hergeli az embereket.

Nagyon sötét vagy te, pont annyira mint az a kampányotok amiben állandóan a vidékieket ócsároljátok.

2021. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó gondolom Bájerrel meg Bencsikkel semmi bajod ugye? Tudod taknyukon nyálukon...
2021. jan. 19. 18:46
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

#5 Értem. Szóval mert nem tetszik amit leírtam, rögtön belekezdesz a "Bájerrel meg Bencsikkel semmi bajod ugye" szövegben.

Szépen meg is mutattad amit leírtam, TE vagy az aki gyűlöletet gerjesztesz.

2021. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért mert a jelenkorunk politikája erre épít (oldaltól függetlenül).


Mondok egy példát: Én pl. Tuti hogy nem jönnék ki az 1. Vagy a 2. Válaszolóval, attól függetlenül sem, hogy ki kire szavaz. Ahogy a 2. Is mondta "nem lenne miről beszélnünk" mert alapjaiban véve más a világnézetünk, más dolgokat tartunk fontosnak az életben, egyszóval, máshogy élünk. (Ebben egyetértek velük. Hogy nem értünk egyet.)


Azonban ettől még önmagában(!) nem kellene gyűlölnünk egymást.

Nyilván nem lennénk barátok, nem beszélgetnénk, meg lenne a véleményünk egymásról, de (szerintem) ameddig békén tudjuk hagyni egymást, nincs ok gyűlöletre.


1. Könnyes szemmel hallgatja végig állva a nélküledet, boldogan éldegél az országban amit úgy szeret, templomba jár, abba, amibe a nagyszülei is jártak, a tradicionális nagycsaládjával, teljes szívéből szurkol a válogatottnak, magyar terméket vásárol, és keresztet rajzol a kenyérbe. Ha pedig szivárványos zászlót lát, a másik irányba néz, vagy ha nem tetszik neki, ami a TVben megy, vagy ami egy mesekönyvben van, odébb kapcsol, vagy nem olvassa. És ebben senki nem gátolhatja őt, vagy kényszerítheti rá az ellenkezőjét.


Én pedig, nem hallgatok magyar zenét, ha úgy érzem jónak, szépen fogom magam és elköltözök egy olyan országba, amivel jobban tudok azonosulni, olyan vallást követek és akkor járok olyan templomba, ami nekem tetszik, azokat tekintem a családomnak akiket szeretek, nem azokat akikkel közös őseink vannak, nem nézek focit, pláne nem magyar focit, olyan terméket vásárlok ami bejön, és nem izgat honnan származik, és nem rajzolok keresztet a kenyérbe mert számomra ez felesleges. (És se keresztény nem vagyok, se kenyeret nem eszem). Ha pedig szakállas, tarsolyos bácsit látok, a másik irányba nézek, vagy ha nem tetszik ami a TVben megy, vagy ami egy könyvben van, odébb kapcsolok, vagy nem olvasom a könyvet. És a világon senki nem gátolhat ebben, vagy kényszerítheti rám az ellenkezőjét. És kész, szép a világ. 1. Meccset néz a férfias, szín magyar, családapa haverjaival, miközben söröznek egy jót, én meg egy romkocsmában társalgok 3 nyelven a külföldi haverjaimmal, élvezzük hogy mivel fiatal vagyok és nincs gyerek, úgy költhetem az összes pénzem ahogy tetszik, és sörözünk egy jót. Nem érintkezünk 1.el, és nem idegeskedünk azon hogy ő egy "őskövület" én meg "hazátlan sehonnai bitang ember".



A gyűlölet ott kezdődik, amikor bejön a képbe a politika. Pontosabban, az a jelenség hogy a politikusok (mind 2 oldalon) úgy tolják az ideológiai "népnevelést" mintha muszály lenne. A szavazóik egy konkrét rétege meg szinte beteges szinten átveszi ezt. A konzervatív szélsőséges mindent alá akar rendelni a "nemzeti értékeknek", bele értve mások egyéni életét, és marha erőszakosan követeli hogy csak az létezzen amit ő normálisnak tart, a liberális szélsőséges pedig meleg fekete nőket akar egy, a középkori Csehországban játszódó játékba,és ha ez elmarad, kirugatna mindenkit a fejlesztőknél.


Egy szó mint száz: a gyűlölet oka hogy a jelen politikai klímában mindenki a másik képébe nyomja a valagát.

Ha 1. Bele akar ugatni az én életembe, és le akarja nyomni a torkomon az ő értékrendjét, nyílván haragudni fogok, és én is jól beleugatok az övébe, és a képébe nyomom az értékrendem akkor is, ha egyébként magasról tettem volna arra ő hogy él.


A megoldás: Mindenki foglalkozzon a saját életével, ne pedig a másikéba próbáljon bele ugatni. És ha nem tetszik egy melegfelvolnulás vagy egy hagyományőrző találkozó NE.NÉZZ.ODA.


Lehet lepontozni :D

2021. jan. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!