Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hazudik ennyire az...

Miért hazudik ennyire az ellenzék?

Figyelt kérdés

Azt hazudják, hogy itt diktatúra és nyomor van, és egyre rosszabb itt élni.

Ehhez képest az elmúlt 10 évben több mint duplájára emelkedett a fizetésem, modernebb lett a tömegközlekedés, csökkent a munkanélküliség, megszűnt az imf hitelezés, komplett utcák, parkok, terek, házak lettek felújítva, de épületek bőven újak is, sokkal jobbak lettek a külkapcsolataink, végre van nyitás Kína felé is, és végre a nemzeti érzést is igyekeznek erősíteni a korábbi depressziós önutáló közhangulattal ellentétben. Sokkal jobb lehetőségek vannak családalapításra is, a sok erre vonatkozó kedvező intézkedés miatt, számtalan támogatás kapnak az emberek állambácsitól. Emellett sokkal szabadabb az élet is, jó most a covid miatt nem, de amúgy az. Több a lehetőség, akár munka, szórakozás, tanulás akár nyaralást illetően, és több a pénz is. A média is kiegyensúlyozottabb, régen összesen két jobboldali média volt a kurucinfó és az echotv, a többi száz meg balliberális volt, ma végre elértünk oda, hogy nagyjából az 50-50 százalékra beállt a helyzet, igaz a fb, twitter és hasonlók amik a legtöbb embert elérik most is liberálisak, szóval emiatt van aránytalanság a nemzeti oldal kárára, de talán majd ezen is lehet segíteni. Kérdésem tehát a következő, ha ennyi minden hasznos esemény történt, ennyire kiegyensúlyozott lett az élet, akkor ezt hogy a fenébe tudják néhányan nyomorúságos diktatúraként értékelni? Én a saját életemben semmi olyat nem tapasztalok ami miatt diktatúra lenne vagy nyomor. Kiváncsi lennék másnak milyen konkrét példája van erre, ami őt magát érintette, mert azt ugye ilyet nagyon nem hallani.



2021. jan. 20. 09:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
77%

#59-es!

Bár emlékeznék KI volt az aki 4 kereket meg három szobát ígért.

(Hitelből?!?)

2021. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
100%
Be is tartotta, én úgy emlékszem. Mind a kettőt.
2021. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
67%

"nem tudok érvelni és normálisa vitázni?"


Ha már, úgy kezded a kérdésed, hogy: "azt hazudják" akkor már rossz úton jársz az érvelési vitádban. Az lehet, hogy neked egy kicsivel jobb lett az életed, de arra nem gondolsz, hogy másnak viszont nem? És a többségnek nem? :). - Mindig van egy réteg akinek jó a jelenlegi kormány, mert teljesen rendben van - mindaddig ameddig az élete nem omlik össze - (ahogy írtam: elég egy betegség) - aztán nem kapsz ellátást és rámegy a gatyád is. Példának okáért születik egy gyereked, akinek valamilyen genetikai betegsége lesz és a gyógyszer rá annyiba kerül, hogy a TB nem fizeti - sok ilyen előfordul - az emberek gyűjtenek rá pénzt és nem a kormány állja a kezelést - ez szerintem eléggé szánalmas. Na, ha például ilyen helyzetbe kerülsz akkor máris adod el mindendenet és nem lesz semmid - vagy hagyod meghalni a gyereked? Eléggé szélsőséges példa, de előfordulhat ez is. De az is előfordulhat, hogy daganatos leszel, de nem tudsz róla csak panaszaid vannak, az orvos elküld vizsgálatokra például MRI-re, viszont 2 hónap múlva kapsz időpontot. (jó-jó mehetsz magánba 1 hét alatt, de az meg magán..fizetned kell érte, és az állami ellátáshoz semmi köze [ami elvileg nagyon jó nem?]). Szóval az államit veszed igénybe, mert hát Te szereted a kormányt és bízol bennük. Megállapítják, hogy daganatos vagy, viszont sajnos már nem jók az esélyeid, mert hónapokkal ezelőtt el kellett volna kezdeni a terápiát, hogy legyen esélyed túlélni, de hát mivel 2 hónapot várnod kellett, hogy egyáltalán a diagnózisod meglegyen ... - És a valóságban tényleg így meg, akár hiszed akár nem. De, hát honnan is tudhatnád ezt, hiszen sose vagy beteg, nincs semmi bajod, nem jársz kórházba. :).

2021. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 A kérdező kommentje:

63

Már megint a daganat meg a rák. Nyugodjatk már meg, járok orvoshoz, sőt apám orvos, észre lesz véve időben ha van valami daganat. De nem lesz, normálisan élek. :D

Amúgy a rák az esetek többségénél dohányzás, stressz, egészségtelen ételek, elhízás, mozgásszegény életmód, elhanyagolt sérülések, betegségek és hasonlók miatt jelentkezik. A gyógyulás esélyei pedig nem Orbán Viktor stadionépítési szokásaival vannak összefüggésben, hanem azzal hogy az ember jár e orvoshoz, mennyire erős, mennyire veszi komolyan.

Egyébként elég groteszk ezzel példálózni, ha lenne rákos rokonom most elég dühösen válaszolnék, mert azért valahol mégis csak gusztustalan őket felhasználni orbánozásra.

2021. jan. 20. 11:34
 65/86 qkker1 ***** válasza:
100%

"Hűha, itt valaki nagyon rózsaszín szemüvegen át látja a világot."


Az inkább narancssárga szemüveg.


Nekem ötszörösére nőt a fizetésem egyik napról a másikra, igaz 1300 Km-el messzebb kellett költöznöm!

2021. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
84%

#32


"Tudsz új autót venni 2 évente? Nem használtat, hanem vadi újat. Esetleg egy Teslát, hogy a környzeted is óvd?"


Hol élsz te?

Német -jól kereső mérnök- ismerősöm szolgálati autót kap (utóbbi években csak egy kisebb Opelt, korábban WV Sharant), mivel 200 km-ről jár be dolgozni. Feleségének 6-8 éves kis koreai kocsija van (használtan vette).


Amerikai ismerősöm -jól menő válalkozó- pár éve Lexust lizingel, feleségének egy 4-6 éves amerikai "kis" kocsija van -európai szemmel középkategóriás- (használtan vette).

2021. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 A kérdező kommentje:

60

Nagyon benéztél valamit.

2021. jan. 20. 11:37
 68/86 anonim ***** válasza:
100%

"nem Orbán Viktor stadionépítési szokásaival vannak összefüggésben, hanem azzal hogy az ember jár e orvoshoz, mennyire erős, mennyire veszi komolyan."


Pontosan. Hogy jár-e orvoshoz, mennyire erős és mennyire veszi komolyan. Én menni akartam ultrahangra 1 hónapot kellett volna várni, aztán elmentem magánba, és utána egyből műteni kellett. Ha vártam volna az 1 hónapos TB-s UH-ra akkor lehet, hogy úgy kerültem volna kórházba, hogy a mentő visz a sürgösségire. Tényleg nincs köze Viktornak. Csak: Ha normális fizetéseket adna, diagnosztikai készülékeket vásárolna, akkor több embert tudnának egyszerre kezelni. A megye jogú városba van 1 db CT és MRI. 1 db! Szerinted? Elég?! Nem! Nem elég. Kórház szinten legalább 5-10 kéne és azt lehet mondani, hogy na ez már valami. Lehetne vásárolni? Lenne rá pénz? Lenne! Csak nem haszontalan dolgokra kéne költeni, mint a raktárban porosdó használhatatlan lélegeztetők vagy a fociklubbok stadionjai? A fociklubb stadiont akar? Építse meg magának. Ennyi.

2021. jan. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 A kérdező kommentje:

Több mint 54ezer milliárd forintot költött a kormány egészségügyre. és mindössze 1ezer milliárdot stadionokra. Min változtatott volna arányaiban az az 1ezer milliárd? Attól nem lett volna rendbe az egészségügy. Unalmas már állandóan ez a téma.

Amúgy tény, nem jó az egészségügy helyezete, de ez nem a stadionok ellenében van, és nem is az orbán kormány óta.

2021. jan. 20. 11:46
 70/86 anonim ***** válasza:
87%

Ezeket a számokat nem tudom honnan veszed így forrás nélkül de:


" Min változtatott volna arányaiban az az 1ezer milliárd? "


Sokat, rengeteget. A Stadion felesleges, nem szükséges. A foci klubb megépíti magának, ha kell nekik. A Puskás az egyetlen amire költhetnek, mert ugyebár az nem fociklubbé, hanem országé, és itt le is zárul a stadion építés. Abból az ezer milliárdból vásárolhattak volna diagnosztikai készülékeket.

2021. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!