Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért nem bírja elviseln...

Orbán miért nem bírja elviselni, hogy kispénzű emberek az ebay-ről rendeltek apróságokat áfa mentesen (asszem 20 dollár értékig)?

Figyelt kérdés
Megéri milliárdokból apparátust kiépíteni rá, hogy megáfázzák az 1 dolláros vackokat is?

2021. jan. 21. 08:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
100%

50

Így is ülnek rajta 2-3 hetet. Kínából megérkezik az országba egy hét alatt ezek meg ülnek rajta csak tudnám akkor minek?

2021. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
100%

Na látod, akkor képzeld el, hogy mi lenne ha minden egyes csomagot átnéznének.

Egyébként nekem még soha nem ültek rajta 2-3 hétig, akkor se, amikor fizetnivalóm volt. De persze az én tapasztalatom alapján nem lehet általánosítani, biztos van, akinek sokáig "ülnek rajta". De az is biztos, hogy sokkal tovább tartana ha minden csomagot átvizsgálnának.

2021. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
76%

52

De ha nem nézik át akkor mit csinálnak vele? Amióta beüzemelték a Nemzetközi Posta Kicserélő Központot azóta 2-3-szor annyi a szállítási idő mert 2 hátig ott ülnek rajta. Régen 10 nap alatt ideért egy csomag, és azért hozták létre a központot, hogy megrövidítsék a kiszállítási időt. Szánalom az egész. Beszántanám az egészet a helyét is sóval hinteném be.

2021. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
100%
#53 Az elmúlt hónapokban a járvány miatt tart tovább a beszállítás. Mivel nem tudnak minden küldeményt fertőtleníteni, egyszerűen várnak vele 2 hetet amíg a vírus életképes lehet és csak utána kezdik meg szétosztani ami más kontinensről érkezik.
2021. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 A kérdező kommentje:
A postát szerintem hagyjuk. Én 10 ezer ft felett rendeltem egy szlovák webshopból ezt-azt egy átlagos délutáni napon utánvéttel ingyen postázással. Másnap reggel csengetett egy dobozos renaulttal egy ember, hogy hozta INGYEN.
2021. jan. 23. 15:18
 57/69 anonim ***** válasza:
100%
56. Mi ebben az újdonság és mi köze a postához? Van egy rakás magyar webshop, ami ingyen kiszállítja a rendelésedet akár futárral, akár postával egy adott összegű megrendelés felett.
2021. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 A kérdező kommentje:

" Mi ebben az újdonság"

Nem sok ujdonság van, de országon belül sem olcsó, és nem is gyors a posta.

Ez egy szlovák rendelés volt ami kb. 17 órakor történt, és másnap 8-kor itt volt...

Arról meg ne beszéljünk, hogy ilyen "8-17 óráig kézbesítjük" értesítés nem túl divatos, mivel 2-3 órás időintervallum meghatározása a divat.

Nekem minden ukrajnából érkező piszlicsáré elektronikai csomagomat felbontott a posta, és hiába 3 nap alatt megérkezett, 2 hónap mulva kaptam meg....

Mi a faxom ez a posta, hogy ilyen helyzeti előnybe kell hozni kormányilag?

2021. jan. 23. 15:37
 59/69 A kérdező kommentje:
A szolgáltatásokon vajon nem drágít, hogy egy itthon nem kapható 2-300ft-os hűtő, klíma igbt modul beszerzését orbány megdrágítja 3000ft vizslatási díjjal+idővel, mert a postának is meg kell élnie? Dögöljön már meg az ilyen pronyó....
2021. jan. 23. 15:57
 60/69 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy kis Kft-nek talán egy icipicit, hangyányit könnyebb dolga van egy saját furgont felpakolni és egy embernek végigjárni a vevőket, mint egy többezer főt foglalkoztató nagy cégnek napi többtízezer csomagot szállítani szerte az országban, minden postásának a becsületességét, gyorsaságát egyenként ellenőrizni.

Nem védem a postát, szörnyű ahogy működik, de az összehasonlítás kb. almát körtével színvonalú. Ráadásul a szlovák cégnek se ingyen van a benzin, az alkalmazott, csak kifizetted az árát, ami be van építve az áruk árába. Ahogy írtam, ugyanígy vannak "ingyenes" postával szállító webshopok Magyaro-on is, akkor is be van építve az árba a postaköltség. Persze ugyanígy nem egy 100Ft-os kacat árába, hanem mondjuk 100db 100Ft-os kacat vagy 2db 5000Ft-os kacat árába.

Minden szállításnál, sőt minden szolgáltatásnál, minden árunál előfordulnak hibák. A posta évente többmilliós nagyságrendben szállít leveleket, csomagokat belfölről és -re meg külföldről, persze, hogy előfordulnak késések és egyéb problémák. Hidd el, hogy a németek, franciák, olaszok, dánok, stb. ugyanúgy panaszkodnak a saját postájukra.

Mondjuk "kicsit" eltértünk a témától.

2021. jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!