Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért nem bírja elviseln...

Orbán miért nem bírja elviselni, hogy kispénzű emberek az ebay-ről rendeltek apróságokat áfa mentesen (asszem 20 dollár értékig)?

Figyelt kérdés
Megéri milliárdokból apparátust kiépíteni rá, hogy megáfázzák az 1 dolláros vackokat is?

2021. jan. 21. 08:54
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 A kérdező kommentje:
A lényegen nem változtat sajnos, hogy a Pistikének a 30ft-os itthon nem kapható kínai tranzisztorát 3000ft-ért mázsálja meg a posta, mert Orbán így döntött....
2021. jan. 23. 20:53
 62/69 anonim ***** válasza:
100%
Feltetted a kérdést és nem olvasod a válaszokat? Már megírták, hogy ez nem orbán döntése, hanem az egész EU-ban ez lesz.
2021. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
26%

na akkor ott az üzleti lehetőség

rendelj belőle annyit, hogy megérje forgalmazni


vagy valójában már megint csak a fingot reszeled az álproblémáiddal?

2021. jan. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 A kérdező kommentje:

" Már megírták, hogy ez nem orbán döntése, hanem az egész EU-ban ez lesz."


Az EU találta ki, hogy az áfán kivül Józsikát a 3 ft-os tranzisztorával +3000ft ügyintézési díjjal is le kell fejni? Ne viccelj már....

2021. jan. 24. 10:50
 65/69 anonim ***** válasza:
100%

"Az Európai Bizottság féléves halasztást javasol az elektronikus kereskedelmi áfa jogszabály-módosító csomag bevezetésére. Ez alapján az új szabályozás 2021. január 1. helyett csak 2021. július 1-jétől lesz hatályos annak érdekében, hogy a tagállamoknak és a webshopoknak elég idejük legyen a felkészülésre."

[link]

" the EU had started a written procedure dealing with the European Commission’s proposal to postpone the implementation of the e-commerce VAT package in the EU to 1 July 2021. This new legislation was originally scheduled to be introduced on 1 January 2021, but the European Commission had proposed a 6-month postponement due to implementation delays encountered by tax authorities and businesses as a result of the COVID-19 crisis."


Bonyolult a keresőt használni? Újra: ha kérdezel, akkor elolvashatnád a válaszokat, ha nem hiszed el a válaszokat és nem tudsz keresni, akkor kérd meg a válaszolókat, hogy segítsenek, de nem kell terjeszteni olyat, ami nem igaz. Elég sok kárt okozott orbán meg a hazudozása az országnak, nem kell az ő szintjére süllyedni.

2021. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 A kérdező kommentje:

"akkor kérd meg a válaszolókat, hogy segítsenek, de nem kell"

Akkor megkérlek mutasd már meg a jogszabályban, hogy az áfa kifizetése melett kötelező minden országnak beszedni +3000ft sarcot is csak úgy!

2021. jan. 24. 11:39
 67/69 anonim ***** válasza:
33%
Mi az, hogy "csak úgy". Vámkezelési díj. Eddig is létezett, ezután is fog - ha nem szülntetik meg és valamilyen más díj, adó, stb. formájában pótolni a kieső bevételt.
2021. jan. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 A kérdező kommentje:
Egy 2 dolláros szarra eddig nem létezett.
2021. jan. 24. 15:14
 69/69 anonim ***** válasza:
100%

Mert eddig nem kellett vele semmit csinálni, csak kiszállítani. Hiába nem tetszik, ez van. Kevesebb 10 dolláros vackot kell rendelni az EUn kívülről, csak akkor, ha nem kapható az EUn belül, vagy drágább. Ennyi. Én is sokat vásároltam ebayről meg ali-ról, de ezentúl kevesebbet fogok, kész. Semmi olyan fontos dolog nem kapható ott, ami ne lenne kapható az EUn belül garanciával. Ami meg mégis, azt meg lehet rendelni és megéri kifizetni a 3000Ft-ot, hiszen máshol nem kapható.

Tetszik vagy nem, ez lesz, lehet írogatni a végtelenségig. Én befejeztem. A lényeget leírtam, belinkeltem, az, hogy valaki egyetért-e a döntéssel vagy sem, az nem változtat semmit és magánügy.

2021. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!