Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Mi Hazánk Mozgalom vagy a...

A Mi Hazánk Mozgalom vagy a Momentum az értelmesebb párt?

Figyelt kérdés
Melyikre szavaznál előbb?

2021. jan. 22. 12:41
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/124 anonim ***** válasza:
31%
100as hát akkor a mihazank a te pártod.
2021. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/124 anonim ***** válasza:
26%

Én legalább 100as vagyok :)

Jövőre bejutunk, és rendet teszünk a fejekben.


Két azonos nemű ember kapcsolata nem egyenlő két különböző nemű ember kapcsolatával.

Először az van, hogy mindenkinek el kell fogadni a melegházasságot. Ha ez megvan, akkor megint jön a kirekesztés kártya a melegtámogatóktól, hogy miért nem lehet örökbe fogadni? Bármelyik gyereknek jó, ha két anyja van, vagy két apja.

Azaz mindent kapjanak meg a meleg párok is, amit a heteró párok. Erre megy ki a játék. Nem tudom elhinni, hogy a természetes, biológiai szülőknél van jobb egy gyermeknek. Nem hiába tiltja az Anyatermészet, hogy két azonos neműnek legyen gyereke. Ez teljesen más, mint a meddőség. A meddőségnél valamilyen hiba, betegség lép fel, míg a másik esetben alavetően a Természet törvényei szabnak gátat ennek. Én a Természet szabályait sokkal többre tartom az emberi társadalom szabályainál. A Természet törvényei állandóak, az emberek pedig változtatják a sajátjaikat.


Nem tudom, mi a házasság pontos definíciója, de nem korlátozódhat csak a szoros érzelmi kapcsolatra. Ennyi erővel rokonokat, testvéreket is összeadhatunk, ha valóban szeretik egymást, netalán vonzódnak is egymáshoz. A házasság definíciójában benne kell lennie a képességnek, mely feltételezi az egészséges gyermekáldást.


Aztán következhet a transzneműek házassága. Mert szeretik egymást, megvan az erős érzelmi kötelék...


Igazából itt a vita az emberek fejében a "házasság" szó jelentésén van, mit foglal magában? Ha egy ország elfogadja a melegházasságot, onnantól kezdve a házasság intézménye már mást fog jelenteni. Igazából definiálni kellene először.

2021. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/124 anonim ***** válasza:
84%

Az lehet, hogy bejuttok, de az is könnyen lehet, hogy az összefogás fog nyerni és akkor ők NEM fognak rendet tenni a fejekben, mert a liberálisoknak nem ez a célja. Mi úgy gondoljuk, hogy mindenkinek lehet véleménye, amíg azzal másokat nem sért, és mindenki tehet amit akar amíg azzal másoknak nem árt. Ez is milyen hozzáállás, hogy "rendet teszünk a fejekben"? Ez is bizonyítja, hogy ti vagytok azok, akik meg akarnak változtatni másokat. Amúgy meg a "régi" jobbik is sokáig bent volt és a fidesz ugyanúgy tett rájuk, mint a baloldalra.


Senki nem vitatja, hogy a biológiai szülőknél van a legjobb helyen a gyermek és azzal se volt senkinek problémája, hogy az örökbefogadásnál a házaspárok előnyt élveznek. Ha a melegeknek lehetne házasodni, akkor is lehetne ilyen törvény, hogy a heterok élveznek előnyt. Viszont vannak gyerekek, akiket a heterok (tisztelet a kivételnek) nem akarnak örökbe fogadni (idősebb, roma, beteg), és sokak szerint nekik jobb helyük van egy meleg párnál, mint a gyermekotthonban.

Amúgy a melegek nem nemzőképtelenek. Egy meleg férfinak ugyanúgy lehet saját gyermeke és sok országban engedélyezik a mesterséges megtermékenyítést (akár külföldieknek is). Szóval egy gazdag meleg párnak továbbra is lehet gyermeke itthon és a bejegyzett élettársi kapcsolat továbbra is biztosított, ami az örökbefogadástól és egymás nevének a felvételétől eltekintve ugyanaz, mint a házasság. De gondolom te a bejegyzett élettársi kapcsolatot is eltörölnéd..

2021. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/124 anonim ***** válasza:
78%

"Azaz mindent kapjanak meg a meleg párok is, amit a heteró párok. Erre megy ki a játék."

wow. ezen sokat kellett agyalnod?


"Nem tudom, mi a házasság pontos definíciója, de nem korlátozódhat csak a szoros érzelmi kapcsolatra."

mi kéne még neked?


"Ennyi erővel rokonokat, testvéreket is összeadhatunk"

nem, nem adhatunk, az illegális. te nem tudtad? vérfertőzésnek hívják


"Aztán következhet a transzneműek házassága. Mert szeretik egymást, megvan az erős érzelmi kötelék..."

pontosan


"Igazából itt a vita az emberek fejében a "házasság" szó jelentésén van"

a szavak jelentését emberek találják ki. minden azt jelenti amit csak akarunk, és elegen meg tudunk egyezni rajta. a törvényeket is emberek írják. innentől kezdve nem nehéz kikövetkeztetni, hogy össze tudunk hozni egy olyan definíciót (és esetleg törvényt is) amibenbenne van a hetero, homo, transz, akármilyen házasság is. mit gondolsz erről pl: "A házasság két felnőtt embernek jogilag elismert és szabályozott életközössége" ez kizárja a gyerekeket (ami jó), állatokat (ami engem személy szerint nem zavar), kis átfogalmazással a közeli rokonokat is kizárhatjuk. magába foglalja viszint a heterokat, a homokat és a transzokat is.

2021. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/124 anonim ***** válasza:
63%
Ja, mert a nevelőintézetben is egy apa, egy anya van, mi?
2021. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/124 anonim ***** válasza:
30%
Én nem akarom átfogalmazni, 104. Nekem jó így, hogy nem házasodhatnak.
2021. febr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/124 anonim ***** válasza:
74%
#106 akkor élvezd ki, mert egyszer az is el fog jönni:)
2021. febr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/124 anonim ***** válasza:
29%
Nem hiszem, hogy az én életemben erre sor kerül. :)
2021. febr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/124 anonim ***** válasza:
83%
A bejegyzett élettársi kapcsolat szinte teljes egészében ugyanazokat a jogokat biztosítja, akár ünnepélyes keretek között is megtartható:)
2021. febr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/124 anonim ***** válasza:
73%

Az élettársi kapcsolattal nincs gond. Ahogy írták, azt is meg lehet tartani ünnepélyesen. A házasság másra való.

"A házasság egy további fő oka, hogy olyan biztos családi hátteret biztosítsunk gyermekeinknek, melyben fejlődhetnek és minden tekintetben nőhetnek."

2021. febr. 3. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!