Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona Gábor véleményével a...

Vona Gábor véleményével a kormányváltással kapcsolatban egyet tudtok érteteni?

Figyelt kérdés

"1. Szükséges-e Magyarországon kormányváltás? Igen.


2. Szükséges-e Magyarországon rendszerváltás? Igen.


3. Az ellenzéki összefogás hozhat-e kormányváltást?


Egyelőre a saját teljesítménye alapján nem. Nem az erősek szövetsége állt össze, hanem a meggyengültek kapaszkodtak egymásba. (Talán kivétel a DK, amely egyedül várja kirobbanó formában a választást.)


4. Biztos, hogy nem?


Nem biztos. Ahogy Budapesten betolta az ellenzéki kampányt Borkai Zsolt ügye, úgy még egy-két Szájer-féle botrány, és jöhet az O1G-kormány.


5. Ha nyer az ellenzék, lesz rendszerváltás?


Nem. Egyrészt matematikailag nem valószínű a kétharmad, másrészt ha mégiscsak meglenne, az ellenzék összetétele miatt nem lenne valódi rendszerváltozás, csupán visszatérés a 2010 előtti rendszerhez.


6. De az nem jobb?


Alkotmányos értelemben igen, de morálisan éppen az a rendszer vezetett 2010-hez. A Gyurcsány-éra nem ellenfele az Orbán-korszaknak, hanem teremtő oka.


7. Miért, Gyurcsány Ferenc nem változhatott meg?


Látott valaki erre utaló jelet? Beszélt ilyenről valaha is ő maga? Nem.


8. Akkor hogyan lehet rendszerváltozás is?


Ha előbb megelőzi egy társadalmi mentalitás-változás. A kormány- és rendszerváltás enélkül semmit sem ér. Nem elég Orbán Viktort és NER-t lecserélni, hanem azt kell lecserélni, megváltoztatni, ami az egészet létrehozta.


9. Mi hozta létre a NER-t?


Mi hoztuk létre mindannyian, azok is, akik gyűlölik. A magyar társadalom uralkodó mentalitása: a törzsi gondolkodás, az ebből következő és folyamatos hideg polgárháború, valamint az oldalak közötti hidak hiánya. Ha a NER-t le akarjuk váltani, akkor előbb ezen kell változtatni. És ha ezen változtatunk, akkor lesz majd igazi kormányváltás és valódi rendszerváltás.


10. De hogyan?


Érdemes a változást magunkon kezdeni. Meg tudom-e érteni a másik oldalon állók érveit, sérelmeit, céljait? Ha nem, akkor bennem van a hiba, nem bennük."



2021. jan. 22. 21:59
1 2
 1/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
62%

Azt nem értem, hogy mit okoskodik. 3 éve a legerősebb ellenzéki párt vezetője volt, aztán ezt a lehetőséget eldobta és vlogolásba kezdett.

Most akkor miért akarja megmondani a tutit, még mindig?

2021. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem most nem az elvek a fontosak. Hanem a valóság az hogy emberek százezrei fognak elszegényedni. Rengeteg bolt, étterem, turizmusra épülő vállalkozás, szolgáltatószektor fog csődbe menni. Amikor lenne nyitás nincs ami kinyisson mert megszűnnek, elbocsátották az összes dolgozót stb stb.


Az érem másik oldala hogy naponta százával halnak a magyarok. Őket is fontos megmenteni.


Az Orbán kormány ennél nehezebb feladatot nem is kaphatott volna. Nyilván nem tudja ezt megoldani senki és eddig 10 évig konjunktúra volt most meg brutális recesszió lesz ki tudja meddig.

2021. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen.A hiba bennünk van amíg mi nem változtatunk a szemléletünkön addig nem lesz semmiféle érdemi változás.Ezt az egész mocskot amibe a fidesz és a baloldal tartozik,mi teremtettük,mink tartjuk életben.
2021. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Ha már tőle idézel Kérdező, megathatnád a forrást!


Amennyit megértettem az interjúból, az alapján egyetértek vele. Kivéve azt, hogy Gyurcsány Ferenc nem változhatott, mert szerintem valamennyit igen.


De igaza van Vonának, az Ellenzéki összefogás egy esetleges győzelme a 2010 előtti időhöz való visszatérés lenne. Aztán a nép megint elégedetlenkedne, és visszajönne a Fidesz. Ez egy ördögi körnek tűnik.

2021. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek. De kiegészítem:


11. Van esély erre a társadami mentalitásváltozásra?

Az én életem során sajnos kizárt.

2021. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*megadhatnád
2021. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Vlogjan osztotta meg.
2021. jan. 22. 22:25
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#1

Vonát az a fidesz és a többi ellenzéki párt csinálta ki közösen. Túl népszerű kezdett lenni és ez sem orbánnak sem gyurcsánynak nem volt jó.


Sajnos ez a helyzet amit mond.

2021. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csakis egyetérteni tudok. Sajnos a fejekben a rendszerváltozás még hosszú évtizedekig tart, remélem még megérem. 24 éves vagyok... Nem sok jel mutat a helyzet javulására, a társadalom beragadt az orbángyurcsány vonalon.
2021. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van Vonának. Ezért is gondolkodom azon, hogy el se megyek szavazni, vagy ha igen, akkor mindenképp a Kutyapártra fogok voksolni. Elég volt Orbánból és a NER-ből, de a gyurcsányista moslékkoalíció sem vonzó.
2021. jan. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!