Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért jönnek azzal,...

Egyesek miért jönnek azzal, hogy a fiatalabbaknak nincs kompetenciájuk (és ezáltal joguk) megítélni a Kádár-rendszert?

Figyelt kérdés
Fiatalabbak alatt azokat értem, akik nem éltek abban a rendszerben, tehát a rendszerváltás után születtek (mint én is). Az lehet, hogy tapasztalatom nincs azokból az időkből, de tudományos szintű írások alapján miért ne lehetne kompetenciám megítélni azt a rendszert, legalábbis elméleti szinten? Például szerintem a szocializmus tarthatatlan volt, eredendően tarthatatlan, a tervgazdaság pedig egy hatalmas baromság. Lehet, hogy nem éltem akkor, de ezeknek a belátásához szerintem nincs is szükség tapasztalatra, csupán józan ész kell hozzá. Az igazság az, hogy néhány elvakult kommunistán kívül más nem gondolja, hogy a szocializmus jobb lett volna, mint a mostani rendszer.

2021. jan. 23. 17:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A fiatalok jo részét hidegen hagyja a politika.
2021. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
61%

10


Értsd úgy ahogy kell,de ha neked az a szórakozásod hogy még az élő fába is bele kotsz akkor váljék egészségedre

2021. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%

#12

Munkahely és érdemi tevékenység végzése két külön dolog...még hivatalosan is elismerik, létezett kapun belüli, ún. rejtett munkanélküliség.

2021. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
#9 Az én ismeretségi körömben pedig nem ezt mondják. Van akinek jó volt az a rendszer és nagyon sok ember pedig akinek nem volt jó.
2021. jan. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
61%
tegnap 20:32 Látni, te is csak hallomásból tudod mi volt akkor.
2021. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
52%

14


Akiknek büdös volt a munka azoknak rossz volt

2021. jan. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Akiknek büdös volt a munka azoknak rossz volt"

Akiknek nem büdös a munka annak most is jó!

2021. jan. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
74%

17


Tévedsz.Most hatalmas munkanélküliség van

2021. jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
25%
#18 Nincs hatalmas munkanélküliség. Honnan veszed ezt a hülyeséget?
2021. jan. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
73%
Hülyeség volt a tervgazdaság?Csak úgy mondom, hogy kádár-rendszerben volt Magyarországnak az egyik legjobb mezőgazdasága,ipara.Szeretném a mezőgazdaságot kiemelni mert a nagyrészét az élelmiszereknek magunk termeltük, nem kellett támaszkodni más országokra,nem úgy mint most, hogy az élelmiszer nagyrésze Kínából,Németországból jön....
2021. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!