Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért jönnek azzal,...

Egyesek miért jönnek azzal, hogy a fiatalabbaknak nincs kompetenciájuk (és ezáltal joguk) megítélni a Kádár-rendszert?

Figyelt kérdés
Fiatalabbak alatt azokat értem, akik nem éltek abban a rendszerben, tehát a rendszerváltás után születtek (mint én is). Az lehet, hogy tapasztalatom nincs azokból az időkből, de tudományos szintű írások alapján miért ne lehetne kompetenciám megítélni azt a rendszert, legalábbis elméleti szinten? Például szerintem a szocializmus tarthatatlan volt, eredendően tarthatatlan, a tervgazdaság pedig egy hatalmas baromság. Lehet, hogy nem éltem akkor, de ezeknek a belátásához szerintem nincs is szükség tapasztalatra, csupán józan ész kell hozzá. Az igazság az, hogy néhány elvakult kommunistán kívül más nem gondolja, hogy a szocializmus jobb lett volna, mint a mostani rendszer.

2021. jan. 23. 17:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%
Hmmm érdekes meglátás.Mégis volt munkája szinte mindenkinek vagy ha nem tetszett a munka már szinte másnap új helyen kezdhetett és a napi betevő se jelentett olyan óriási problémát mint sok embernek manapság.Most válts munkahelyet egyik napról a másikra.Megnézném mire jutsz :D A rengeteg közmunkásról már nem is beszélve akik sz...ért h...ért az utcákat seprik mert muszáj vagy nem esznek.Míg éltek a szüleim fix állásuk volt Kádár idejében és nem volt hiányunk semmiben míg a rendszerváltás után már nem volt ennyire fényes a szituka.Rengeteg idős embertől akik ekkor éltek ugyanezt hallottam nagyvonalakban.Én sem éltem ekkor csak a hallottakat értelmezem
2021. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 KárpátokGéniusza ***** válasza:
77%
Gazdaságilag nem volt jobb emberileg és társadalmilag viszont voltak aspektusai amik jobbak voltak a mai rendszernél
2021. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
9%

Emberileg tényleg "jobb" lehetett, mert nem tudtad ki a besúgó hisz mindenkinek volt pártkönyve.

Társadalmilag is "jobb" volt, hisz pont ugyanúgy szert sem ért senki hiába tanult, vagy maradt lumpenproli. Fejlődni úgyse lehetett csak ha benyaltál a pártfunkcinak.

2021. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 KárpátokGéniusza ***** válasza:
79%

"Emberileg tényleg "jobb" lehetett, mert nem tudtad ki a besúgó hisz mindenkinek volt pártkönyve.


Társadalmilag is "jobb" volt, hisz pont ugyanúgy szert sem ért senki hiába tanult, vagy maradt lumpenproli. Fejlődni úgyse lehetett csak ha benyaltál a pártfunkcinak."


Végülis igaz, mintha csak ma lenne..!


:DDD

2021. jan. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező

Megint egy általánosítás. KI az aki ilyet állít hogy egy fiatalnak nincsen kompetenciája megítélni a Kádár rendszert? MELYIK fiatalnak?

Az összes fiatalnak bizonyosan nincsen - ahogy tuti hogy nem mondja ezt mindenki. Volt valaki aki ezt mondta egy fiatalról, ez megint más helyzet. Hiszen az az illető nyilván egy olyan fiatalról beszélt akinek nincs kompetenciája - vagyis nem ismeri azt a rendszert és nem is nézett utána milyen volt.

Az egész történelem oktatás alapja az hogy a fiataloknak legyen kompetenciája a múltbéli rendszereket megítélni, csak a fiatalok nem mindegyike tanul hozzá eleget, hogy képes is legyen rá. De az idősebbekkel pontosan ugyanígy van azokkal az időkkel amikor még ők nem éltek.

Sok olyan fiatal mondogat most véleményt akiknek tényleg nincsen valós tudásuk és ehhez nem kell az hogy át is éljék, egyszerűen csak nem néztek utána, hogy mi volt akkor. De ez korosztálytól független, hiszen sokan meg próbálják behazudni, hogy bezzeg akkor milyen jó is volt az embereknek. Nem volt jó, csak akkor az volt az egyetlen mód ahogyan itt élni lehetett és mindig mindenki próbál a lehetőségeihez képest a leginkább boldogan élni.

2021. jan. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
12%

4!

Ma könnyebb, mert nincs mindenkinek tagkönyve.


Ma könnyebb fejlődni. Nem kell fél diszno az egyetemi felvételihez. Sok múlik rajtad ha tanulsz haladhatsz. Akkor apádon múlt. Ha benyalt mehettél fősulira, ha nem akkor irány a gyár.

2021. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
19%
Néhány elvakult kommunistán kívül más nem gondolja? Pedig a fideszesek nagy része így gondolja... az sajnos nem néhány elvakult komcsi, hanem 2 millió.
2021. jan. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
18%
Nyugodtan megítélheted. Sokat olvastam az előző rendszerről. Na és éltem is benne elég sokat. Amiket olvastam róla és amit megéltem, elég távol áll egymástól. Én, aki éltem benne, sokszor csak mosolygok azon, ami le van írva arról az időről. Bárhol, bármikor van egy rendszerváltás,az új rendszer felnagyítja, eltúlozza az előző rendszer hibáit.
2021. jan. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
31%
Azért mert akkor még nem éltek,köztük én se. De lehet kérdezgetni az idősebbeket.Az én ismerettsegi körömben mindenki azt mondta hogy jobb volt mint ez a rendszer.Mindenkinek volt munkája meg elég fizetése.Most meg azért örülhet az ember ha éhbérért dolgozhat
2021. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
41%

#9

Nem értem, miért hajtogatják ezt a mindenkinek volt munkája mantrát...nem munka, hanem munkahely...azért nem mindegy..

2021. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!