Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért jönnek azzal,...

Egyesek miért jönnek azzal, hogy a fiatalabbaknak nincs kompetenciájuk (és ezáltal joguk) megítélni a Kádár-rendszert?

Figyelt kérdés
Fiatalabbak alatt azokat értem, akik nem éltek abban a rendszerben, tehát a rendszerváltás után születtek (mint én is). Az lehet, hogy tapasztalatom nincs azokból az időkből, de tudományos szintű írások alapján miért ne lehetne kompetenciám megítélni azt a rendszert, legalábbis elméleti szinten? Például szerintem a szocializmus tarthatatlan volt, eredendően tarthatatlan, a tervgazdaság pedig egy hatalmas baromság. Lehet, hogy nem éltem akkor, de ezeknek a belátásához szerintem nincs is szükség tapasztalatra, csupán józan ész kell hozzá. Az igazság az, hogy néhány elvakult kommunistán kívül más nem gondolja, hogy a szocializmus jobb lett volna, mint a mostani rendszer.

2021. jan. 23. 17:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#20 Abban tévedsz hogy most is ott van a nagyszerű mezőgazdaság, a sok jó magyar termék, csak a magyar emberek olyanok, hogy nem figyelnek arra hogy ezt vegyék meg és ne azt ami máshol termett. Próbálj meg magyar szárazbabot vagy magyar fokhagymát venni! Még a zöldséges is csak vonogatta a vállát hogy nem tudja honnan szerezhetne - és nem azért mert ma már nem tud itt megteremni a fokhagyma vagy a bab, hanem mert sok éven keresztül nem tudták eladni, mert pár forinttal drágább volt, mint a külföldi, a termelők meg abba is hagyták és ma már mást termelnek helyette.

Amikor az EU azért ad pénzt a gazdáknak hogy NE termeljenek semmit a földjükön vagy hogy vágják ki a gyümölcsfákat, a szőlőt, akkor ott nagy a baj.

És ez pont a tervgazdaság, mert az EU-ban ez működik. Megtervezték hogy mekkora lesz a behozatal, a termelés és mások, máshol eldöntötték, hogy nekünk se legyen itt abból termelésünk, vegyük meg másét.

2021. jan. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

#21 Az EU pontatlanul használja a tervgazdaságot ez igaz, de ez nem azt jelenti, hogy a tervgazdaság ne működne, lásd mint a kádár-rendszerben egész jól múködött nekünk volt az egyik legjobb mg-unk a világon.

Itt egy videó erről ha érdekel megnézheted: https://www.youtube.com/watch?v=OElZmbM_CK4

2021. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

#22 Igazad van és nem is ezt állítom. A tervezés mindig fontos és jó dolog.

A baj akkor van ha nem a valóságot veszik figyelembe a tervezéskor, mint régen a szocializmusban, hanem egy elvárás van hogy mennyinek kellene lennie a termelésnek akkor is ha a valóság más lesz. Meg ott amikor a tervezéssel nem a termelést hanem az érdekeket szolgálják ki, mint most az EU-ban.

2021. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
68%

#3:

Érdekes, nekem nem volt pártkönyvem.

#6:

Nekem nem kellett féldisznó a felvételihez, csak megfelelő matek- és fizikatudás. És apámnak sem kellett benyalni senkinek, ugyanis a főiskolán döntötték el az írásbeli, illetve szóbeli felvételi alapján. És levelezőn végeztem el a főiskolát munka mellett, ingyen, és a munkahely támogatta.

2021. júl. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!