Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért támadják...

Magyarországon miért támadják sokan a kínai koronavírus vakcinát?

Figyelt kérdés
Ellenzéki pártok például, de még szakértők is. Nem vagyok fideszes de ez esetben nem látom miért probléma ha Kínával tárgyal a kormány. Ez a fajta vakcina legyengített víruson alapul ami egy jól ismert, bevált eljárás és több országban már tömegesen oltanak vele. Az MRNS vakcina mint az amerikai, német új technológia, és ismeretlenek a hosszútávú mellékhatásai, de érdekes ezt mégsem kritizálják annyian.

2021. jan. 27. 10:25
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

"Alig tudunk valamit a vakcinákról, felelős pedig nincsen, ha valami történik. Nyilvánvaló, hogy ártani ők sem akarnak, mert hülyék lennének, csak nálunk tényleg belefér az, ha a beoltottak egy komoly százalékánál nincs is védelem, ha súlyosak a mellékhatások. Ez egy nyugati cégnek nem fér bele."


Tévedés mert a nyugati cégnek is kijelentették hogy nem vállalnak felelősséget a vakcina esetleges mellékhatási miatt. Ami pedig engem aggaszt hogy a nyugati MRNS vakcinák hosszú távú mellékhatásai ismeretlenek mert ez egy új technológia. Minimum 3-5 évig kellene várni, tesztelni szerintem, de ugye ez most nem fér bele a járvány miatt. A kínai vakcina ismert, bevált technológián alapul.

2021. jan. 27. 11:06
 12/31 anonim ***** válasza:
76%
"Nem vagyok fideszes de ....." Innentöl hiteltelen minden szavad! A Fidesz gépezet szövegét nyomod ezerrel. Mielött esetleg erre válaszolsz olvass át néhány cikket a témában. De ne csak M1-est!
2021. jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Milyen Fidesz gépezet szöveget nyomok te retardált? Mondtam hogy nem vagyok fideszes.
2021. jan. 27. 11:36
 14/31 anonim ***** válasza:
30%
A Kína cuccok a mai napig egy kalap 💩 érnek. A telefonjaikat amire úgy verik a mellüket nyugati cégektől veszik lásd pl kamera az Leica ami német. Munkahelyemen egy ideig kínai cuccokat vettek de mindenből hát a kínai csapágy sehol nincsen az SKF minőséghez
2021. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
A kínaiak is tudnak jó minőséget gyártani. Magyarországon olcsó termékekre van igény ami így nem jó minőség. Tehát ha neked az az elsődleges hogy olcsó legyen, ne csodálkozz ha kakit kapsz. De a vakcina kérdése teljesen más.
2021. jan. 27. 11:46
 16/31 anonim ***** válasza:
82%

A szakértők (mármint az igaziak) már elmondták, hogy azért sikerült ilyen gyorsan különböző típusú vankcinákat fejleszteni, mert a koronavírusokkal kapcsolatban vannak kutatások és tapasztalatok, mivel nem a COVID19 az első koronavírus, amellyel találkoztak.

A kockázatokat is ismerik.

A különböző vankcinákról egy magyarázat:

[link]

Aki inkább hallgatná:

https://www.youtube.com/watch?v=FIUOQSBNfSs

2021. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
99%
Nem az a baj hogy kínai hanem az hogy eléggé kétes információkat hallani róla. Volt hogy durvább mellékhatások is voltak de közben azt mondják jó emellett pozitívuma hogy elég olcsó. Én úgy vagyok ezzel hogy ha az eu elfogadja akkor rendben, lehet elgondolkodok rajta és talán azt választom.
2021. jan. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

"Tévedés mert a nyugati cégnek is kijelentették hogy nem vállalnak felelősséget a vakcina esetleges mellékhatási miatt. Ami pedig engem aggaszt hogy a nyugati MRNS vakcinák hosszú távú mellékhatásai ismeretlenek mert ez egy új technológia. Minimum 3-5 évig kellene várni, tesztelni szerintem, de ugye ez most nem fér bele a járvány miatt. A kínai vakcina ismert, bevált technológián alapul."


Tévedés, mert az mRNs technológia nem olyasvalami, amit most szoptak ki a kisujjukból, ami azt illeti ez már egy 20-25 éve kutatott téma, nem most fedezték fel, csak ugye most kellett gyorsan oltást gyártani, és ez gyorsabb és a jelek szerint sokkal jobb hatásfokú, mint a hagyományos vakcinák.

De van felelős, nagyon is van felelős! ugyanis, ha szar a vakcina, akkor azért maga a cég vállal felelősséget! Ott akkor elő lehet venni az igazgatótanácsot, azt, aki gyártásba engedte, azt a kutatót, aki engedte piacra a rossz terméket, pont azért mert ott ez átlátható, és még ha el is tudják tussolni, akkor is az a cég irgalmatlan nagyot bukik anyagilag, ha rossz a vakcinájuk.

Na a kínaival/orosszal ilyen nincsen ott maga az állam védi meg a felősöket, másutt az vonja felelősségre.

A kínaival nem az a baj, hogy milyen technológián alapul, hanem az, hogy kínai előírások, kínai minőségbiztosításnak megfelelően, kínai minőségében gyártják.

Te is tudod nagyon jól, hogy Kínában kis túlzással mindent engednek csak az eredmény számít. A kínai oltás még a kínaiak szerint is rosszabb hatásfokú, mint a többi, akkor milyen lehet igaziból? Arról az országról beszélünk, ahol gyakorlatilag emberkísérleteket folytatnak a Crisp-Cas 9 technológiával, ahol a politikai foglyok belső szerveit adják-veszik.

Én felveszem a kínai macialsót kertásáshoz, arra jó. De oltásból nem fogok kínait felvenni.

2021. jan. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%
Mert ebből is politikat csinalnak, hogy hol gyartottak.
2021. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem az mRNS technológia miatt aggódom.

Hosszútávú mellékhatásai mindegyiknek lehetnek, nem csak a technológia miatt, hanem akármelyik összetevő miatt, és az összetevőkről semmit sem tudunk. Tehát teljesen igazad van, a biztonságos az lenne, ha kivárnánk a klinikai vizsgálatokban részt vettek 2 éves utánkövetését, de ez a jelen helyzetben sajnos nem igazán életszerű, muszáj vállalni valamekkora kockázatot.


Egyetértek az előzőekkel abban, hogy

- a kínai mint olyan, eleve rosszul hangzik számomra. Igen, a silányságra, az átláthatatlanságra, a rossz minőségre asszociál az ember. Kínaiból is van nagyon jó minőség, de ez termékcsoportonként eltér, és gyógyszerből nincs tapasztalatom, azaz inkább óvatos vagyok, mert ez nem egy akármilyen cikk, hogy legfeljebb veszek egy másikat, ezt a szervezetembe fecskendezik.

- az orosz ellen nem lenne elvi kifogásom, de konkrétan ennek a vakcinának a fejlesztése kapcsán annyi bizalomromboló hír látott már napvilágot, hogy szintén inkább a "kösz, nem" kategória.

- a nyugatiak is rejtenek kockázatot, de abból indulok ki, hogy ha nem is vállalnak a gyártók felelősséget, mekkora botrány lenne, ha pl. a Pfizer vakcinájáról kiderülne valami komoly baj, miközben beoltják vele fél USA-t. Hiába nem lennének perelhetők, a cég nagyon nagyot bukna vele, otthon is, külföldön is. Az oroszokról és a kínaiakról meg jobban el tudom képzelni, hogy az állam "megvédi" őket. Nem érzem, hogy akkora veszteni valójuk lenne vele, ám preztízs szempontból mindkét országnak fontos volt, hogy ne maradjanak le a nyugat mögött a saját vakcinájukkal. Évszázados beidegződés ez.

2021. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!