Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem teszik kötelezővé a...

Miért nem teszik kötelezővé a home office lehetőségét, akkor ha megoldható lenne?

Figyelt kérdés

Törvényileg kötelezővé tenném, amennyiben megoldható a home office, akkor maradjon otthon és csak tényleg akkor menjen be a munkahelyre, ha kell.

Olyan helyen dolgozok IT-sként, ahol kell a jelenlét, mert az irodaházban bent van alap esetben 300-500 ember vagy több, de ez most leredukálódott 100 emberre, akiknek nem is kellene bejönniük. Irodisták vagyunk, ugyan úgy működik minden, de a vezetőőség elvárja, hogy legyenek bent legalább 2-3 napot hetente, felváltva. Nekünk IT támogatásként jelen kell lennünk, mert ők is bent vannak.


Viszont ezt több helyen is hallottam, hogy hasonló módon oldják meg. Gondolom ezért van reggel fél 8-kor annyira tele a 4-6 villamos, hogy nem is biztos hogy felférnek az emberek.


Ha 3 napot ugyan olyan hatékonysággal végig tud dolgozni valakit, otthon a céges laptopján, akkor miért erőltetik arra, hogy 2 napra bejöjjön, ha ugyan azt otthon is megtudná csinálni?



Off: tudom sok ember megzavarodna, ha heti 5 napot kellene otthon lennie, de most aki teheti az ingyen parkol - így is dugó és parkolóhely hiány van - illetve a tömegközlekedésen nem, hogy 1,5 métert nem lehet tartani csúcs idpszakban, annak örülök ha nem 20 cm van köztünk.



#kötelező #tétel #COVID #törvényileg.
2021. jan. 30. 21:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha érdekes a munka akkor bárhol tudsz dolgozni ahol hagynak. Kérdés hogy ez otthon van e inkább vagy az irodában, melyik a nyugisabb hely ahol esetleg mozogni is tudsz néha, ami szintén kell ahoz hogy utána jobban dolgozz, felfrissülni tudsz e, szellőztetni, enni egy desszertet vagy inni egy frissítő innivalót. Persze beszélgetni is jó de mondjuk irodában végtelen dumapartik is ki szoktak alakulni a semmiről, mikor az ember inkább dolgozna. Home office-ban ha az embert kiakad a munkától, elolvas egy gyakoris kérdést és aztán visszamenekül a munkájába.
2021. jan. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Azért, mert kenyeret sütni, disznót vàgni, gépet össze szerelni, ivóvizet kezelni otthonról kissé bajos.
2021. jan. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
"akkor ha megoldható lenne" Ez szerepelt a kérdés címében, a 7. szó után kezdődött rögtön az első sorban.
2021. jan. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Hát igen, olyan jó történeteket hallok munkahelyen, hogy egy komplett kiselőadással eltelik fél/egy óra, pedig csak egy kávéra megyek ki a konyhába, h neki a korábbi munkahelyén azért nem szerették, mert túl sokat dolgozott meg mindent neki kellett csinálni, de ezt még szerintem egy óráig folytatta volna úgy hogy nem is kérdeztem, ha közben nem kapok egy hívást, utána meg elgondolom, h akkor ha ez csinált mindent, akkor milyen lehetett a többi vagy azóta változott meg.

12 - "ha megoldható", de az alábbi dolgok amiket felsoroltál sok helyen megoldható manapság is - sokan meg is oldják -, csak nem ipari termelésre kell gondolni. Szüleim mai napig otthon vágják a disznót és anyukám pár havonta szokott sütni kenyeret is, illetve ahol laknak van több "hentes" is aki saját maga készített termékeket otthon állítja elő. Tudom nem ezekre gondoltál, csak megjegyeztem :)

2021. jan. 31. 10:49
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerencsere nem vagyok irodista de a legtobb ismerosom igy is kivan mar az otthoni melotol. Alig mozognak, bepunnyadtak, alig talalkoznak emberekkel. Bekattannak otthon.
2021. jan. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!