Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető, hogy a liberális...

Elképzelhető, hogy a liberálisok, zöldek, balosok és a demokraták lesznek a 21. század legnagyobb keresztényüldözői?

Figyelt kérdés

2021. jan. 30. 21:54
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
81%

Elképzelhető!


Csak a valószínűsége igencsak kicsi.

2021. febr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
41%

19

Köszi, nem kérünk kamusztorikat.

2021. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
58%
Azt még talán értem hogy miért gondolod a liberálisról meg baloldaliról hogy "keresztényüldöző" lesz, de azt tényleg nem értem egy zöld miért lenne keresztényüldöző
2021. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
58%

22! Pedig az új keresztény pünkösdista felekezeteknél az ilyesmi igenis nagyon elképzelhető, csak egy példa ha a Jehova tanúi gyülekezetből valaki kilép, akkor onnantól kezdve kiközösítettnek számít, és a saját családtagjainak is tilos beszélnie vele, és igen ezt az elvakult híveik igenis betartják, ezért is nehéz szabadulni tőlük, és nem csak a jehovisták ilyen radikálisok.

érdemes tisztázni, hogy a keresztény nem egyenlő a katolikussal, reformátussal, evangélikussal van még több tucatnyi kisebb felekezet Magyarországon is.

2021. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 Alex Fly ***** válasza:
13%

@24: az ilyen stílusú pünkik az Államokban valóban elég sűrűn előfordulnak, de Magyarországon ez nem jellemző. Akikre igen, azok pont a nem keresztény szekták: pl. az általad is említett jehovisták és a szcik.

A kereszténység ennek éppen az ellenkezője -még akkor is, ha manapság ezt értik félre a legtöbben és próbálják megmagyarázni vele a keresztényellenes tanaikat...

2021. febr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
25! A Jehova tanúi egy keresztény felekezet, most lehet tagadni, de az a 19. válaszoló nem specifikálta, hogy ez most melyik felekezetnél történt, de a keresztény egy gyűjtőfogalom alá tartozik a katolikustól az adventistáig minden.
2021. febr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 Alex Fly ***** válasza:
13%
@26: a jehovisták tagadják az összes keresztény alapelvet, szigorúan elhatárolják magukat az összes keresztény felekezettől -ezek után milyen alapon tartanánk őket kereszténynek?
2021. febr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
64%

22 anyád a kamusztori.

Látod, ez a ti nagy keresztény mentalitásotok: ha szégyellitek bevallani, hogy milyen gyűlölködő álszentek vagytok, akkor rögtön a másik szavát vonjátok kétségbe...

2021. febr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
82%

27! A Jehova tanúiról az angol wikipédia első sora: "Jehovah's Witnesses is a millenarian restorationist Christian denomination"


olvass el egy egyháztörténeti könyvetp l. a klasszikus Glasenepp: Az öt világvallás a Jehova tanúiról együtt ír a többi millenáriumi keresztény felekezettel, mert az is. Nem is értem miért akarod tagadni, hogy keresztények.

Egyszerűen csak nézz rá a honlapjukra: Biblia és Jézus mindenütt, akkor mik hanem keresztények?

2021. febr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
73%
Igen, van ma keresztényüldözés, de nem itt. Ez egy olyan országban nem tudna előfordulni aminek a keresztény vallás az "alap" vallása. Egyébként jól írták előttem, sokszor sajnos pont a keresztények a legnagyobb kirekesztők. Szélsőbaloldal valóban nem feltétlen keresztény itt értem mire alapozod, liberális minden vallást ugyan annyira tart talán itt is értem, de zöld ideológia mint keresztényüldöző??? A zöld politika nem jobb meg baloldali, bár inkább a balhoz sorolnám ha muszáj lenne, de ez nem oldal kérdése. Ez egy olyan nézet aminek ma már minden embernél alapnak kéne lenni.
2021. febr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!