Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a vendéglátósok és...

Azok a vendéglátósok és emberek, akik amúgy fideszesek de támogatnák a lezárások enyhítését, mennyien lehetnek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 31. 17:11
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
69%

A korom 46, konzervatív nacionalista vagyok, a fizetésem változó havi nettó 830K- 1.3M között. Informatikus vagyok.

Nekem itthon sem kellett hitelt felvennem a házépítéshez, autóvásárláshoz, gyerekneveléshez, pedig a szüleim nem tudtak támogatni sem a tanulás finanszírozásában, sem másban.

2021. jan. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
82%
Aki annyira akart kiszállításra állt át.
2021. jan. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

#18

"mi a pestiek baja, amiért ekkora suttyó, lusta népség lett"

Ez általánosítás ami kizárja az objektivitást!

Örülök, hogy van pozitív példa (magam is ismerek ilyet) de a térkép még nem a táj! Sajnos sokan vannak bajban és nem csak a vendéglátósok között...

2021. jan. 31. 19:08
 24/41 anonim ***** válasza:
66%
Gyerekek azért aki egy marék csirízért kiad egy ezrest mint lángos, ott nincs mit megmenteni. 15 lángos előállítási költsége kb 300ft. Egy jó cseh sör 400ft egy italdiszkontban. Egy vendéglátó sufniban kőbányai+lángos 1500, ha nagyon szolid a hely. Mi kemencézgetni szoktunk haverokkal, grillezni télen nyáron. Éttermi moslékot senki nem kultiválja. Van pincér is a csapatban, de ő sem enné meg amit felszolgálnak....
2021. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
29%
A lusta disznók vannak bajban. Adjon nekik kukoricát a Gyurcsány bácsi!
2021. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
74%

#7 vagyok


Lehet lepontozni, de ez a valóság, tisztelet a kivételnek. Pesten ha véletlenszerűen beülsz egy helyre, a fentiekkel fogsz szembesülni az esetek 80%-ban.

2021. jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

#21

Ez elismerésre méltó!

Nem tudom, hogy a külföldön boldogulás belefér e a konzervatív nemzeti érzületbe?

'Testközeli' családtagom szintén zenész mint te, áfin-ra járt, őt sem érinti hála a korlátozás sem itthoni, sem külföldi munkában, mivel eddig is otthonról dolgozott.

Ettől még más ágazatokban sokan vannak bajban, sokan vannak akik bizony csak hitelből tudnak lakást venni és nem az '1%-osból' mert itt olyan nincs...

2021. jan. 31. 20:06
 28/41 anonim ***** válasza:
84%

#27 Soha nem is akartam külföldön élni. Pár évre voltam itt-ott cegen belül dolgozni, de egy percre sem fordult meg a fejemben, hogy kint maradjak. Nincs miért. Nem találtam úgy, hogy kifizetődő lenne.

Az átlag ember mindenhol kedves, normális volt, de én nem látom azt a csili-vili nyugati csodát, amiről mások beszélnek.

Átszámolva jobb a fizetés, de ugyanannyival drágább is az élet, ha nem az akciós Tesco termékekkel akarsz jóllakni. Egyszerűen nem érné meg.

Itthon jobb életszinvonalat tudok elérni, mint kint. Magánvelemény, saját tapasztalat.

Az életutamból kifolyólag mondom, hogy a problémamegoldási képesség, és alkalmazkodás, találekonyság a kulcsa a megélhetésbek, nem egy csoda kormány.

Aki akar, kitartó és szorgalmas, az itthon is tud boldogulni. Nem önfényezés, a kollegáim nagyrésze ugyanígy tett, úgy jutott el idáig.

El kell dönteni, hogy pontosan mit akar az ember, és arrafelé kell menni. Ez univerzális, bármelyik országban, bármelyik kormány alatt működik.

Aki kívülről várja a csodát, az csalódott lesz...

2021. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek szépen, x kisvárosban a benzinkút üzlethelyiségében voltunk hatan.


Maszk csak rajtam volt (orromat is betakartam) és a kiszolgálón volt, akinek az orra kilógott belőle.


A többi négy (hozzám hasonló harmincasok-negyvenesek) lazán úgy volt bent maszk nélkül, mintha mi se történt volna, a kiszolgáló sem szólt egy árva kukkot sem.

2021. jan. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem pár M1, TV2 által agymosott nyugdíjason, és a strómanokon, pozícióba juttatott hűbéreseken túl már nincsenek Fideszesek."


És abból hogy jön ki a 2,8 milliós szavazóbázis? Valami nem stimmel a matekoddal...

2021. jan. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!