Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi igaz abból, hogy a Digitáli...

Mi igaz abból, hogy a Digitális Jólét Szoftver Alapcsomagra milliárdos nagyságrendben költött a kormány?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsa, hogy egy tök ingyenes Linux újrakiadásáért ennyit fizettek volna. Egyáltalán: kinek, és miért? Valami hivatkozást tud erről valaki mutatni?
2021. febr. 1. 08:00
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Munka volt vele, azt meg túl lehet árazni, hiszen tudjuk, hogy működik ez. Magáért a szoftvercsomagért nem adhattak pénzt senkinek, esetleg az összepakolással járó munkáért. A weboldalt is el kellett készíteni, reklámozni is kellett, hogy milyen jó arcok, szóval el tudhattak költeni annyi pénzt, vagy legalább is ráfogták, hogy arra ment el.
2021. febr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt túl nagy munka vele. Egy ilyet összeollózni maximum 1 hét, hogyha nem csináltál még ilyet és utána kell nézned. Nekünk Egyetemen linux ismeretek SZABVÁL-ra kellett ilyet. :D ez kb csak pént osztás miatt volt, valszeg valakinek a valakijének kellett a lóvé.
2021. febr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Visszaosztás?
2021. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Egy milliárd ide egy milliárd oda, a maradékot meg ténylegesen arra költötték amire kellett.
2021. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy melyik fejlesztő (személy) kért el ennyi pénzt, mert hogy erre egy ember is elég összedobni. Ilyen pénzért én is dolgoznék. Soha többet nem kéne egész életembe dolgozni többet. :D
2021. febr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
68%
2021. febr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

6-os: Na ez a cikk ütős amit linkeltél! Szomorú hogy így működik a korrupciós úthenger. Szépen eltaposták a magyar blackPanthert, hogy betolják jó pénzért oda a pár óra alatt összeeszkábált Linux Mint forkjukat 2 milliárdért.


Én is rengetegszer láttam azt ahogy alázzák a blackPanthert, de őszintén eszembe nem jutott volna hogy ez a cél vele, én csak azt hittem egyszerűen ilyen közutálatnak örvendő különcök. Mostmár világos hogy miért volt ez az egész perpatvar, útjában álltak a nagy lóvénak.

2021. febr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
40%

Nem kell elolvasnom a cikket hozzá, hogy tudjam miről van szó a magyar opsyssal kapcsolattal. De nem is mondható rá, hogy operációs rendszer, hiszen egy linuxról beszélünk, amire előre feltelepítettek 1-2 INGYENES! programot. A röhej az amúgy hogy mondják, hogy ingyenes.. Hát mi más legyen, ha nem igyenes? :D Alapból ingyenes szoftvereket nem tehetnek fizetőssé, olyan pert akasztanának a nyakukba, hogy Mészárosnak mindent elkéne adnia. :D


Nevetséges amúgy. Én úgy gondolom azért készült el egy ilyen vacak, hogy a kormányhivatalokba, a navnál és az egyéb ilyen szervezeteknél ezt vagy hasonló oprendszer fusson így nem kell windows licenszet vásárolni és több pénz mehet zsebbe - vagy inkább gyártanak 1-2 szoftvert a linuxra, amelyek eddig nem futottak rajta (államiak) és majd oda fizetik a licenszet azaz a haveroknak.

2021. febr. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

" közutálatnak örvendő különcök."


Azok az emberek hozták el a fejlődést mindig, akik "különcök" voltak és kiálltak a sorból, vagy az ellenkező irányba fordultak. A tömeg nem volt képes meglátni azt amit ők... Lásd: Tesla, Einstein,Picasso, Mozart,Enrico Fermi,Leonardo da Vinci, stb.


Mikor már valakit ennyire támadnak, az már elve gyanús.

2021. febr. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Pedig tényleg megéri elolvasni.


A GPL nem tiltja hogy fizetőssé tegyél egy módosított, egyébként nyílt forrású és ez által eredendően ingyenes szoftvert. Itt is erről van szó igazából, mert a felhasználók helyett az állam fizetett érte, nem is keveset. Ezzel magában még nem is lett volna baj, csak épp látszik hogy ez az egész a pénzmosásért volt és közben átgázoltak azon aki ennek az útjában állt, mert ingyen adta volna ugyanezt az államnak.

2021. febr. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!