Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Próbáltátok már a kormány...

Próbáltátok már a kormány által nyújtott digitális jóléti szoftvercsomagot??

Figyelt kérdés

Ha valaki nézte már, akkor mi róla a véleménye??


Itt megjegyezném hogy nagyobb dobásra számítottam, főleg mikor hallottam hogy egy milliárdos projectről van szó. De egy linux operációs rendszer, a szokványos linuxos programokkal.

Valakinek van hozzá valami észrevétle hogy mitől jobb ez??


2021. jan. 30. 20:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A 72 éves édesanyám számítógépén már évek óta Linux Mint van, szóval ha úgy vesszük ő már azelőtt kipróbálta, mielőtt megjelent.
2021. jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A linux mint amúgy nem egy rossz operációs rendszer. Bár nekem ebben az se tetszik, hogy a nagy magyar fejlesztés és van ahol angol van benne teljes magyar nyelvi beállítás mellett. Hogy ezen mi került annyiba én nem tudom. Teljesen ingyenes programokat pakoltak bele előtelepítve. Igazából mint a te esetedben is, arra a gépre esetleg te felraktad, beállítottad rajta és már megy is neki azóta.

Ezt szerintem kár volt kiadni.

2021. jan. 30. 20:33
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltam, szerintem teljesen rendben van, de egy ilyet én összedobok egy nap alatt. Valakinek nagyon vastag lett ettől a pénztárcája, ennyi.
2021. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem addig jó, míg nem nyomják fullba a nemzeti kretént mint pl. a Black Panther OS. Ami jó azon ne változtassanak.
2021. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Egy rakás szar. Azon túl, hogy minden nemzeti benne, és debil kompatibilissé van téve az asztal, sok értelme nincsen. Egy mezei Linux mint is pont ennyit tud, csak abból nem ömlik mindenhonnét a nemzeti propaganda. Ez megint csak arra volt jó, hogy legyen miből sikkasztani kicsit, pláne mivel a Linux Mint, és az összes benne található egyéb szoftver ingyenesen elérhető bárki számára.
2021. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Tényleg nem sok értelmét látom én se hogy egy linux mintet kiadtak egy picit átvariált felülettel és az eredeti linux mint szoftvercsomaggal.


Mellesleg még jelzi is hogy új linux mint érhető el és frissíts.

2021. jan. 30. 21:08
 7/19 anonim ***** válasza:
2021. jan. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Több mint 2 milliárdjába került az adófizetőknek az ingyenes Linux Mint.
2021. jan. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8

De ad hozzá egy csomó programot ingyen.


Bár azok is alapból ingyenesek. Fura egy dolog ez. Miért kellett pénzt kiadni ingyenes dolgokra?? Bárki számára alapból letölthető lett volna ingyenesen is, azt a pénzt lehetett volna fordítani jobb dolgokra is.

Főleg hogy a linux mint nem is egy tipikus könnyű operációs rendszer. 2giga ram az ajánlottja. Online oktatás alatt a 2 giga ram még kevés is lenne, ha futtatni szeretném mellette a sulis cuccokat.

Inkább akkor a rászoruló gyerekeknek vettek volna laptopot, meg esetleg az időseknek akik részt vettek volna egy mondvacsinált tanfolyamon, hogy hogyan is kell kezelni a gépet, ha már minden áron pénzt akartak költeni digitális dolgokra. De hogy ingyenes dolgokra költsenek pénzt... Valami hihetetlen.

2021. jan. 30. 23:47
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbáltam, és kifejezetten tetszik. Nem gondoltam volna, hogy valaha állami kezdeményezésről jót fogok mondani, de ez kifejezetten jó lett.

De nem azért, mert a kormányszervek olyan jól megcsinálták volna, hanem mert gyakorlatilag a Linux Mint Cinnamont nevezték át, és azt adták ki Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag néven. Jó, oké, egyedi skint meg hátteret is adtak hozzá, meg 4 vagy 5 "oktatóvideót", amiből egy a Freemail használata... *insert picard_facepalm*

Tehát jónak jó, de azért, mert jó az alap. De akkor már felvetődik a kérdés, hogy miért nem a "rendes" Mintet használja az ember? (Persze, mert annak nem csaptak reklámot, a "digitális jólétnek" meg igen.) Én itthon is, meg a munkahelyemen is Mintet használok, és nem tervezek másra váltani. :)


"főleg mikor hallottam hogy egy milliárdos projectről van szó"

Na várj, várj, várj... nem mondod, hogy milliárdokért maszkíroztak egy egy kész Linuxot? :D Mondjuk ha ez így van, az azért csöppet gáz, és az egész valójában egy jól álcázott pénznyelő.


"Főleg hogy a linux mint nem is egy tipikus könnyű operációs rendszer."

Ha úgy vesszük, a Windows meg 4 giga alatt szenved.

"Online oktatás alatt a 2 giga ram még kevés is lenne, ha futtatni szeretném mellette a sulis cuccokat."

Én kipróbáltam, és nem lenne kevés. ;) Igazából ha az ember nem használja erőforrászabáló alkalmazásokra (virtualizálás, és komolyabb játékok), akkor egy Debian-alapú rendszernek 4 GB nagyon elég.

Meg azért azt gondolom, 2-4 GB ma már nem mondható soknak. Az igaz, hogy létezik ennél kisebb igényű disztró is, de 2 GB alá a mindennapi használatban nem tudnánk menni, hiszen egy mdoern bőngésző is képes több száz MB RAMot elfogyasztani. Hiába teszek fel egy gépre Lubuntut, vagy Puppyt, ha a Chrome vagy Firefox maga többet zabál, mint rajta kívül az egész rendszer. Erőforrástakarékos böngészpk pedig vannak, csak azokkal kínszenvedés lesz mondjuk egy Meet elindítása.

Meg egyébként is valahol meg kell húzni a határt. A 2 GB RAM nagyjából 10 éve számított átlagosnak, ma pedig egy 10 éves gépet ha szerencséd van, párezer forintért utánaddobnak, de lehet, hogy még a tulaj fizetne azért, hogy elvidd. ;)


Egyébként... kicsit eltérve a tárgytól, sajnos nincs túl sok hála az informatikai jótékonykodásban. Én régebben éveken át igyekeztem segíteni a szerényebb anyagi helyzetben lévőket, sokszor anyagköltségen újítottam fel, és ráztam gatyába ósdi gépeket, sőt, volt, hogy a saját elfekvőben levő alkatrészemből használtam fel ingyen, vagy szimbolikus összegért. Hogy legalább e-mailezni, tanuláshoz anyagot gyűjteni, meg mondjuk beadandót írni legyen lehetőségük. De eredménye nem sok volt. Nem azt mondom, hogy hála nem volt benne, mert szóban sokszor nagyon hálásak voltak... aztán a pincébe dobva rohadt meg a gép, mondván "de hát ez sz..r, ezen még a GTA sem megy".

Aztán beleuntam az egészbe. Én megértem, hogy mindenki a csúcskategóriára vágyakozik, de önmagában azt, hogy a semmi helyett valamit kapnak, kevesen tudják értékelni.

2021. jan. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!