Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legális fegyvertartás Magyaror...

Legális fegyvertartás Magyarországon?

Figyelt kérdés
Támogatnád-e, hogy egy átlagos, büntetlen előéletű személy megfelelő alkalmassági vizsgák után legálisan tarthasson lőfegyvert?
2010. aug. 16. 13:40
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
Ha figyelmesen elolvastad volna a kérdésemet, akkor tudnád, hogy nem azt akarom, hogy bárkinek fegyvere lehessen. Csak azok tarthassanak fegyvert, akik átmennek egy alkalmassági vizsgán. Ezzel ki lehetne szűrni azokat, akik bűnözésre használnák a fegyvert.
2010. aug. 16. 15:09
 12/51 anonim ***** válasza:
46%
Igen, az önvédelem jó, de mi van ha a fegyver idióta gyerekek kezébe kerül. Volt már rá példa, hogy játékból egy gyerek lelőtte saját öccsét. Tudom, ehhez felelőtlen szülők is kellenek, akik elől hagyják a fegyvert, de a felelőtlenséget vagy a figyelmetlenséget nem lehet egy teszttel sem kiszűrni.
2010. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
26%
aki akar, az tud szerezni fegyver. én speciel tudnék 40e-ért ak74-et egy tár lőszerrel
2010. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy történhetnek fegyverbalesetek, de ezeknek a záma elenyésző.


Az USA területén halálos kimenetelű balesetek főbb okai 2001-ben:

Közlekedési eszközök - 42.900.

Mérgezés - 14.500.

Esések, zuhanások - 14.200.

Fulladásos balesetek - 4.200.

Tűzesetek - 3.900.

Lőfegyveres balesetek - 800.

2010. aug. 16. 15:40
 15/51 anonim ***** válasza:
57%
Nekem az évi 800 baleset is sok. Ami azt jelenti, hogy minimum 800 család élete megy tönkre évente. Sok esetben hallani, egy tini bekattan és 10-20 embert sebesít vagy öl meg az iskolában. Nem szeretném, ha az én gyerekemnek is ez legyen a sorsa, engem nem vigasztalna, hogy autóbalesetben vagy betegségben több ember hal meg. A bandaháborúkról már nem is beszélve.
2010. aug. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:

De akkor a kocsikat miért nem akarod betiltani? Hiszen sokkal több ártatlan ember hal meg miattuk, mint a legálisan trtott lőfegyverek miatt.


Az ilyen iskolai lövöldözésekről már írtam nemrég, olvasd vissza.


A bandaháborúkat pedig illegálisan tartott fegyverekkel vívják.

2010. aug. 16. 16:47
 17/51 anonim ***** válasza:
36%
Mert, a kocsikat nem csak azért használjuk, hogy más emberekben kárt tegyünk vele, hanem, hogy gyorsabban jussunk el vele A pontból B pontba. Bár, ha engem kérdezel sok autót kellene kivonni forgalomból.
2010. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
42%
Na, kérdező, ezzel az autós mondatoddal el is árultad az értelmi szintedet, már megbocsáss...
2010. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:
A lőfegyvereket sem csak ártatlan emberek kivégzésére lehet használni. Nem véletlenül hívják ÖNVÉDELMI fegyvernek. Ahhoz, hogy megvédd magad egy támadótól sok esetben elég, ha csak megmutatod a fegyvert. Az átlag bűnöző elrohan a fegyver láttán.
2010. aug. 16. 17:02
 20/51 A kérdező kommentje:

"Na, kérdező, ezzel az autós mondatoddal el is árultad az értelmi szintedet, már megbocsáss..."


Szerintem ez az értelmetlen benyögés (mert értelmes hozzászólásnak nem nevezném) sokkal inkább árulkodik az értelmi szintedről.

2010. aug. 16. 17:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!