Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legális fegyvertartás Magyaror...

Legális fegyvertartás Magyarországon?

Figyelt kérdés
Támogatnád-e, hogy egy átlagos, büntetlen előéletű személy megfelelő alkalmassági vizsgák után legálisan tarthasson lőfegyvert?
2010. aug. 16. 13:40
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

"Ha megnézed az amerikai statisztikákat, akkor kiderül, hogy egy önvédelmi céllal tartott fegyverrel nagyobb valószínűséggel lőnek le családtagot, mint betörőt."


Mutatnál nekem egy ilyen statisztikát?


"Szerintem kifejezetten rontaná a közbiztonságot a fegyvertartás."


Nem, éppen hogy javítaná. [link]


"Kb olyan mintha késeket osztanál óvodás gyerekeknek, hogy meg tudják védeni magukat egymástól."


Ezt mire alapozod?



Ja, és továbbra is várom a választ arra a kérdésemre, hogy egy olyan fegyvertörvény, mint ami Szlovákiában jól működik, nálunk miért ne működhetne?

2010. aug. 20. 13:58
 32/51 anonim ***** válasza:

[link]


Arra nem gondolsz, hogy a betörőnek ugyanúgy lehet majd fegyvere mint neked.

Én elhiszem, hogy a te kezedben jó helyen van egy fegyver, de nem akarom, hogy minden barom pisztollyal rohangáljon.

2010. aug. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

2001-ben kb. 800 fegyverbaleset történt az USA-ban 200 millió legálisan tartott lőfegyver mellet. Szerintem ez elfogadhatóan alacsony.


A bűnözők meg illegális fegyverekkel követnek el bűncselekményeket, neki már van fegyverük, ne aggódj e miatt.


És még mindig várom a választ az előző kommentemben említett kérdésemre.

2010. aug. 20. 16:03
 34/51 anonim ***** válasza:
90%

De gondolom a 800ban nincs benne amikor valaki 5 sörután képen lő valakit. Emellé dukálna a legális lőfegyverekkel elkövetett jogtalan gyilkosságok száma.


A Litván statisztika elég meggyőző. Bár ha megnézed akkor '92-es adat a legalacsonyabb. Gondolom utána jött valami nagyobb illegális fegyverszállítmány.

Ez alapján én úgy vélem, hogy ha magyarországon alacsony a lőfegyverekkel elkövetett bűncselekmények száma, akkor nem érdemes megkönnyíteni a fegyvertartást.

2010. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
43%
Vajon ebben a 800ban benne van az is amikor a kislány barátja próbál bemászni sunyiban az ablakán és apuka lelövi mert betörőnek nézi?
2010. aug. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
59%

A wikipediás linkben azt a sort nézd meg, hogy:

1.8% of these (firearm-related deaths in the home where the gun was kept) were judged by police as self-defense.

Ez elég lesújtó adat.

2010. aug. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

"De gondolom a 800ban nincs benne amikor valaki 5 sörután képen lő valakit. Emellé dukálna a legális lőfegyverekkel elkövetett jogtalan gyilkosságok száma."


De, abban minden halálos kimenetelű baleset benne van. Aki meg átmegy egy fegvertartáshoz szükséges pszichikai vizsgán, az nem fog csak úgy gyilkolászni.


"A Litván statisztika elég meggyőző. Bár ha megnézed akkor '92-es adat a legalacsonyabb. Gondolom utána jött valami nagyobb illegális fegyverszállítmány.

Ez alapján én úgy vélem, hogy ha magyarországon alacsony a lőfegyverekkel elkövetett bűncselekmények száma, akkor nem érdemes megkönnyíteni a fegyvertartást."


És a nem lőfegyverrel elkövetett bűncselekmények le vannak sz*rva? Egy késes támadótól ki véd meg egy gyenge nőt?

2010. aug. 20. 22:50
 38/51 A kérdező kommentje:

"A wikipediás linkben azt a sort nézd meg, hogy:

1.8% of these (firearm-related deaths in the home where the gun was kept) were judged by police as self-defense.

Ez elég lesújtó adat."


Ez nekem elég hihetetlen. Mi az, hogy a rendőrség bírálta el? Az a bíróság dolga.

2010. aug. 20. 22:52
 39/51 A kérdező kommentje:

És továbbra sem vagy képes válaszolni a következő kérdésre:


Nálunk miért ne működne egy, a szlovákhoz hasonló fegyvertörvény?

2010. aug. 20. 22:54
 40/51 A kérdező kommentje:
De ez nem csak Szlovákiában, hanem a többi európai országban is így van. Ahol engedélyezték a fegyvertartást, ott csökkent, ahol meg betiltották, ott nőtt a bűnözés. Ahol engedélyezett a fegyvertartás, ott nem szabadult el a pokol, nem lövik halomra egymást az emberek.
2010. aug. 20. 23:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!