Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Debrecen Magyarország fővárosá...

Debrecen Magyarország fővárosának?

Figyelt kérdés

Hallottam hogy pár éve felvetették néha hogy Debrecen legyen a magyar főváros ( én is ott lakok)

Arra lennék kiváncsi hogy mégis milyen növény, drog vagy alkoholnak a segítségével jutott valakinek eszébe ez az ötlet.. Létezik ilyen erős cucc? Esetleg lecsúszott 3 borsodi vagy csak beverték a fejüket?

Budapest: 2 millió lakos

Debrecen: 200.000

Budapest: Ország közepe

Debrecen: A kelet putrija

Budapest: Nagy város

Debrecen: Budapest fele területileg



2021. febr. 8. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Rosszat álmodtál , lefekvés lőtt ne egyél sokat.
2021. febr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem legyen inkább Felcsút.
2021. febr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Baromság, Debrecen tényleg egy putri, hiába térkövezték szarrá az egész belvárost, csak kicsit mégy kintebb és ami ott van az tényleg a putri szint szó szerint. Ezenkívül ki az a megháborodott aki elképzeli, hogy Orbán király azért költözködött a várba hogy onnan meg lecuccoljon debreceni városházára, hahaha. :D
2021. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Molnár Krisztián legyen a főpolgármestere 😃
2021. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Megsúgom, az volt az ötlet mögött, hogy Budapest nem egy fideszes város alapvetően.
2021. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
2021. febr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Óóó értem

Tehát nem volt semmilyen drog/alkohol a háttérben?

Egyébként a putrival kicsit túloztam, itt lakok és szerintem tök fasza, északon ott van a Nagyerdő ami az új stranddal, fideszes stadionnal és a Békás-tóval gyönyörű, a belváros kicsi de szép, a külváros pl kicsit betondzsungel de türhető

2021. febr. 8. 17:52
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért merült fel az ötlet a Fideszes "zsenik" fejében merthogy Budapest nem Fideszes város.

De nem lett belőle semmi. Meg jó.

2021. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor vetődött fel amikor a fidesz elvesztette a fővárost, és debrecen maradt az utolsó olyan nagyváros ahol stabil a fidesz. Persze más nagyvárost is megnyert is nyert de ott azért neccesen, debrecenben simán. Ezért kerül át majd a természettudományi múzeum is.


De az hogy Debrecen legyen a főváros az nem fog megtörténni. Ebben az országban rengeteg dolog van központosítva a fővárosban és ezért nagy a különbség Budapest és vidék között. Munkalehetőségek nagy része ott van, a nemzetközi cégek kb 90%ka ott van, turizmus egyik központja, kapásból tudnék mondani 8-9 egyetemet, egyetlen város ahol van metró, a tömegközlekedés (főleg a vasút) erősen budapest központú stb. Az oké hogy debrecen a második legnagyobb város, de egyrészt az ország szélén van, másrészt kb az egész országot újra kéne építeni.

2021. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A keleti nyitás koncepciójának az egyik abszurd változata.
2021. febr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!