Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Romák / cigányok a ti környeze...

Romák / cigányok a ti környezetetekben milyen a viszony a többségi társadalommal? Nálatok milyen (akár komoly, akár viccnek szánt) előítéletek vannak velünk szemben?

Figyelt kérdés
Az utóbbi kérdésen természetesen nem sértődök meg ha őszintén válaszoltok, mivel azok csak előítéletek, nem véresen komoly dolgok.
2017. nov. 23. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

hogy tanulatlanok, hangosak, nem ismerik az alapvető higiéniát, drogoznak, buliznak

meg persze van a helyi cigánybáró aki az uzsorából összeszedett 10 éves BMW-vel az élet császárát játssza


én a 8. kerületben lakom, és igazából ha balhé van 10 esetből 9szer cigányok voltak, pedig nincsenek sokan a teljes lakosságoz viszonyítva


most nem is annyira durva a helyzet, de 10 évvel ezelőtt igazi vigadalmi negyed volt az egész külső-józsefváros

2017. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Egyes, alaposan félreértetted a kérdést. A kérdező a másik nézőpontra lenne kíváncsi.
2017. nov. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok roma, de jobban kellene hajtani ezt az ingyen internet dolgot az egész országban, rengeteg olyan helyre nem jut el információ, ahova kellene.

Egy szegény faluban élek, lehajtott fejjel mennek cigány emberek, látszik rajtuk, hogy valami baj van.

Valószínű előítéletek miatt.

És rengeteg olyan oktatás, kulturális, stb program van, ami direkt őket célozza meg, lenne rá igény, nagyonis.

Én is egy olyan tanfolyamra mentem el most, ami direkt a cigányokat célozza meg, ehhez képest 1 valaki volt.

2017. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

szerintem sok magyar nagyon beképzelt még akkor is ha nincs mire.


Akkor jönnek a "dicső magyar múlt" meg a hasonló szövegek...

2017. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

"szerintem sok magyar nagyon beképzelt még akkor is ha nincs mire.


Akkor jönnek a "dicső magyar múlt" meg a hasonló szövegek..."


Hát ahogy rémlik nektek "dicső múltatok" sincs, szóval ha nem ugattál volna bölcsebb maradtál volna. :P

2017. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Szerinted egy cigán is van olyan tanult hogy itt olvassa a gyakorit?
2017. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6


A gyakori közönsége azért nem hiszem hogy csupa akadémikusokból állna.

2017. nov. 25. 23:45
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

5/7 Nekünk? Magyarként nem lehet véleményem a magyarokról?

Igaz tényleg nem ez volt a kérdés.

2017. nov. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6:

Most vegyuk kette a cigany szarmazast es azt aki ugy is el mint az atlag cigany...



Pl. szemelyesen ismertem egy egyertelmuen nagyon eros cigany kulso jegyekkel rendelkezo lanyt. De ezt O sem tagadta. Pici koraban fogadta orokbe egy ertelmisegi nem cigany csalad. Ugyhogy a kulso jegyeken kivul mas cigany vonasa nem is volt. Meg az a tipikus cigany hanghordozas, viselkefes sem.


Abszolut ertelmisegi, szolid, egyetemet vegzett, a tarsadalomba teljesen beilleszkedo fiatal lett belole. Pont mint a nem cigany szulei.


Tehat igen, biztosan van olyan ertelmisegi cigany (szarmazasu) aki olvassa a gyakori kerdeseket. Es ertelmes vitaba is be tud szallni... :)

2022. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!