Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs normális jobboldal...

Miért nincs normális jobboldali értelmiségi?

Figyelt kérdés

Van ugye az a bevett állítás, hogy az értelmiség baloldali. Ez valahol úgy látom igaz. Egyetemi oktatók, kutatók, professzorok, szinte mind, akit csak ismerek liberális/baloldali kötődésű, ennek mi az oka?

Meg ahogy elnézem a jobboldali "értelmiséget", gondolkodókat, mind inkább csak a kormánypárt s.ggét nyalja, és annyiból állnak, hogy hirdetik miért olyan f.sza a kormány.


Azért a baloldali és liberális értelmiség kritizálja is a kormányt és az ellenzéket is sokszor rendesen, és intellektuálisan is magasabb szinteken mozognak, sokkal összetettebben kommunikálnak, egyszerű ember már-már nem is mindig tudja érteni őket, ellenben a jobboldali gondolkodók olyan egyszerűen fogalmaznak, teljesen hétköznapiasan, semmi ritka kifejezés stb. Ez miért van?


Illetve miért nincs olyan jobboldali gondolkodó, aki a Fideszt is kritizálja, és belátja a hibáit nyiltan?



2021. febr. 11. 18:40
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
31%
Jelenleg inkább fideszes véleményterror van. Aki mást mer mondani, azt kirúgják,stb
2021. febr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
100%

#9, úgy igaz, nem áll be az ember semelyik sorba.

Nekem azt tanácsolta az éppen baloldaliként nagyszerű Bródy András, hogy "tanulj meg a felhőkön sétálni! Mert ha nem tudsz lepottyansz és valakik közé pottyansz, aminek nem biztos, hogy örülni fogsz!"


Horn hívta őt valami szuper szakértő csapatba, de kiröhögte az ötletet is.


Nekem kb sikerült megfogadni a tanacsát, nem vagyok sztárszakértő, viszont volt már közel 30 ezer egyetemistám.


Abból még biztosan van egy tucatnyi, aki vette ezt az adást is. Nekem ez OK.

2021. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:

Tévedtek. Egyetemen mi úgy tanultuk szociológiából, hogy értelmiségi, aki diplomás, aktívan részt vesz a közéletben, vagy alakítja azt, esetleg kutatómunkát végez. Ezek közül ha nem is mindnek, de legalább kettőnek teljesülnie kell.


"Mondanék néhány jobboldali értelmiségit"


Bevallom, nem ismerem a többségüket, akiket felsoroltál, de ha Huth Gergely és Megadja Gábor nevével szerepelnek egy kommentben, akkor sok jót tőlük se várok. Én ezt a két személyt nem merném véletlenül sem értelmiséginek nevezni, ráadásul mind full propagandista. Huth a PestiSrácok főszerkesztője, ha jól tudom, Megadja meg szerepelget abban az idétlen Pesti Tv-s műsorban, ahol ilyen dedós módszerekkel oltogatnak ellenzékieket és full koncepciótlan az egész.



"Mert a baloldali véleményterrorban aki jobboldali, az már eleve nem számíthat értelmiséginek."


Talán, ha bizonyítana, akkor annak számítana. Egyszerűen tényelg a baloldal több értelmiségit tud felmutatni, és tényleg az a stílus tűnik ki jobban intellektuálisan, amit ott képviselnek.

2021. febr. 11. 21:29
 14/54 A kérdező kommentje:
Ja ez nagyon tág meghatározás az értelmiségire, amit fent írtam, nyilván ezen belül még vannak árnyaltabb feltételek, különben tényleg bárkit értelmiséginek lehetne szinte tekinteni, akinek van egy diplomája, meg párszor megszólalt már nyilvánosság előtt, vagy írt valaha 2-3 cikket.
2021. febr. 11. 21:32
 15/54 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
28%
Ezt már több tudományos kutatás is bebizonyította. Az intelligens emberek nagy része liberális. Nem véletlen erős a baloldal az egyetemi városokban, míg a jobboldal vidéken.
2021. febr. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
62%

15os. Nem az intelligens emberek nagyresze liberális, hanem a magukat intelligesnek tartó emberek nagyresze. Hatalmas különbség.


Igazi intelligens emberek nem liberálisak. A liberális eszme ma az erkölcstelenség, a hazátlanság, a mocskolódó, hazudozó, de tenni semmit sem akaró és tudó politika megfelelője. Józan ésszel belegondolva undorító.


Látjuk mit (nem) csinál a baloldal ha hatalomban van. Az emberekért semmit, önmagukért mindent ( pl. Gyurcsány, aki legalább jó hazudozó,de amúgy egy bűnöző, vagy épp most Karácsony aki alkalmatlan bármire)

2021. febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
52%

#15, gyere, sétálj egyet a Hernád utca táján, Bő. Keleti pu mellett.

Majd meglátod a magas szintű intelligenciát,!

👽

2021. febr. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
41%

Átfogalmaznám a kérdésedet úgy, hogy miért van kevesebb. És erre csak elméletek vannak, de a meglátásod igaz, már számos kutatás volt erről.

A liberálisoknak, ateistáknak magasabb az IQ-ja:

[link]

Konzervatív országokban az átlag IQ alacsonyabb:

[link]

Minél tanultabb valaki, annál valószínűbb, hogy liberális:

[link]

De számtalan egyéb kutatás is van. Viszont reagálnék pár kommentre is.


"A jobboldali diplomások másként gondolkodnak.Kevésbé jellemző rájuk az a fennhéjázó PC stílus, mint a baloldaliakra."

A gondolkodás igaz, de nem arra vonatkozik, amit írtál. A PC meg kb. annyit jelent, hogy tisztelettel beszélsz a másikkal és nem mondasz olyat, amivel megsérted. Szóval ezt negatívumként felhozni elág szánalmas.


"jobboldali értelmiségek elsősorban műszaki tudományok, gazdaságtudományok, jogtudományok területéről valók [...] baloldali/liberálisok inkább a társadalomtudományok területéről"

Ez alapvetően nem igaz.

Egyrészt, azért sem igaz, mert a jogászok többsége pont, hogy a fidesz ellen szólal fel a jogtiprások miatt. Ebből több tucatot is lehet mondani.

Másrészt, azért láttal "sok" társadalomtudóst a fidesz ellen felszólalni, mert a fidesz beléjük rúgott. Viszont ha végiginterjúztatod a BME oktató gárdáját - megegyezhetünk, hogy az reáltudományokról szóló egyetem -, akkor meg tudod, hogy ott is több a liberális.

Majdnem minden 2. előadáson a fidesz hülyeségein röhögnek az előadók. Van tanszék, ami kifejezetten híres arról, hogy a fideszes botrányokból írnak ZH példákat.

Ha elkezdi a fidesz rúgdosni a reáltudományok területén dolgozókat, akkor nagyon gyorsan látni fogod, hogy amit mondtál az nem igaz.

______________


"Velük mi a probléma? Egyikük sem pártkatona, egyikük sem gyűlölködik és pl. Borókai, vagy Stumpf gyakran kritizálja a kormányt is."

A felsoroltak közt jó pár propagandista van, akik a gondolkodást mellőzik (Mráz, Huth Megadja stb.), így nem, nincs olyan sok.

Stumpf pl. tényleg az, de szerintem neki is vannak hülyeségei.

_______________


"Mert a baloldali véleményterrorban aki jobboldali, az már eleve nem számíthat értelmiséginek."

Ja, baloldali véleményterror az országban, ahol több, mint 500 médiummal rendelkezik CSAK a kormánypárt.

[link]

Elég nevetséges kijelentés.

_____________


"Megadja meg szerepelget abban az idétlen Pesti Tv-s műsorban"

Ez nem releváns, de a pestiTV előtt a 888-ra publikált rendszeresen. Szóval tényleg egy idióta.

______________


"Nem az intelligens emberek nagyresze liberális, hanem a magukat intelligesnek tartó emberek nagyresze. Hatalmas különbség."

Tévedsz, nem azt kérdezték, hogy milyen magasnak gondolja az IQ-ját, hanem lemérték.

És igen, az jött ki, hogy magasabb az az IQ-ja a liberálisoknak átlagosan. Erre számos felmérés volt már az elmúlt 20-30 évben.


"A liberális eszme ma az erkölcstelenség, a hazátlanság, a mocskolódó, hazudozó, de tenni semmit sem akaró és tudó politika megfelelője."

Nem, ezt csak a szélsőjobboldal hazudja, hogy legitimálja az agymenéseit, de attól még nem lesz igaz.


"Látjuk mit (nem) csinál a baloldal ha hatalomban van. Az emberekért semmit, önmagukért mindent"

Adatokat tekintve, az mszp jobb munkát végzett, mint a fidesz. A fidesznek sokkal rosszabb eredményei vannak arányosan, mint az mszp-nek volt.

2021. febr. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
#18 a legnormálisabb válasz, amit valaha láttam itt GYK-n. Nagyon igazad van.
2021. febr. 13. 07:45
 20/54 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%

#18 Valóban tökéletes leírása annak, amire én is gondoltam. Egyedül az utolsó mondattal, nem értek egyet, hogy az MSZP jobban kormányzat volna.


Egy másik érdekes tanulmány, a IQ és zenei ízlés közt volt, (Mozart effektus). [link]

2021. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!