Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs normális jobboldal...

Miért nincs normális jobboldali értelmiségi?

Figyelt kérdés

Van ugye az a bevett állítás, hogy az értelmiség baloldali. Ez valahol úgy látom igaz. Egyetemi oktatók, kutatók, professzorok, szinte mind, akit csak ismerek liberális/baloldali kötődésű, ennek mi az oka?

Meg ahogy elnézem a jobboldali "értelmiséget", gondolkodókat, mind inkább csak a kormánypárt s.ggét nyalja, és annyiból állnak, hogy hirdetik miért olyan f.sza a kormány.


Azért a baloldali és liberális értelmiség kritizálja is a kormányt és az ellenzéket is sokszor rendesen, és intellektuálisan is magasabb szinteken mozognak, sokkal összetettebben kommunikálnak, egyszerű ember már-már nem is mindig tudja érteni őket, ellenben a jobboldali gondolkodók olyan egyszerűen fogalmaznak, teljesen hétköznapiasan, semmi ritka kifejezés stb. Ez miért van?


Illetve miért nincs olyan jobboldali gondolkodó, aki a Fideszt is kritizálja, és belátja a hibáit nyiltan?



2021. febr. 11. 18:40
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
51%

"Valóban tökéletes leírása annak, amire én is gondoltam. Egyedül az utolsó mondattal, nem értek egyet, hogy az MSZP jobban kormányzat volna."

Azt a kijelentést szintén statisztikák alapján írtam. Csak nem akartam 30-50 linket berakni arról.

GDP szerint nézd meg a világbank adatait, és 8 éves intervallumot nézz a fidsez és az mszp esetében is. (2002-2010, 2010-2018)

Vedd hozzá, hogy az egyik alatt válság is volt ezen időszak alatt.

Illetve keresd ki, hogy GDP arányosan mennyi EU-s pénz folyt be.

Ezeket összevetve a fidesz ebben alulmaradt.


Az egészségügyet tekintve nézd meg az EU-s éves Euro Health Consumer Index-et. Ezt is intervallumra nézd vagyis azt nézd, hogy honnan esett hova, ne azt, hogy hol volt, mert az csalóka lehet.

Ezt ismerve az EÜ-ben is rosszabbul állunk.


Oktatást tekintve elég a PISA, az elég sokat elmond.


Én elhiszem, hogy te úgy érezted, hogy milyen rossz volt, de a személyes tapasztalat nem reprezentatív, és az adatok látva, ha területi bontást nézünk, akkor adott terülten a legjobb, amit a fidesz összehozott, az a stagnálás az mszp-hez képest, de egy csomó más területen sokkal többet romlottunk.

Illetve sokan azért mondják, hogy mennyivel rosszabb volt, mert azt képzelik, hogy a VILÁGválságot Gyurcsány idézte elő, ami meg nevetséges.

Nyilván nem végeztek jó munkát, de a fidesznél jobb volt. Az mszp telejs kormányzását kb. úgy lehetett jellemezni, hogy az ország stagnál, a fidesz alatt inkább azt mondanám, hogy csúszunk bele a szakadékba.

2021. febr. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:
Igen, és az államadósság is nagyobb lett, csak ők trükközve GDP arányosan nézik, de ténylegesen mégis nagyobb az államadósság nominálisan.
2021. febr. 15. 06:38
 23/54 anonim ***** válasza:
62%
21 Vannak bajok. Gyurcsány maga mondta hogy hazudtak és nem csináltak semmit. Államadósságot meg GDP arányosan érdemes nézni, bár még az sem mond el mindent. Az a baj elvakult baloldali vagy, rajtad szerintem nem lehet segíteni. Te tipik az vagy aki Karácsony kamu sírását is elhiszi, hogy nincs pénz, közben meg lopja el a milliókat, milliárdokat. Nála tutyimutyibb alkalmatlan vezetőt még nem láttam. És a baloldali emberek meg benyelik a hazugsagot. Megint.
2021. febr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:

"Államadósságot meg GDP arányosan érdemes nézni, bár még az sem mond el mindent"


Pont hogy GDP arányosan nem érdemes nézni, mert kit érdekel, hogy a mostani növekedett GDP-hez képest hol áll az államadóság, ha neked FORINTRA kell fizetni, téged a valós, tényleges ÖSSZEG kell, hogy érdekeljen, az pedig NAGYOBB, te elvakult jobboldali. Na jobb így vitázni?


Karácsony nagy lopásaira meg linkelj már hiteles forrásokat, amik nem jobboldali propaganda. Valahol itt mindig el akad a sztori, csak addig megy a moslékokádás, amíg nem kéri valaki, hogy akkor bizonyítsd már, hogy így van.


Mellesleg amivel még jönni szoktak állandóan, hogy "de hát jobban élünk, mimt 2010 előtt". Igen, alapvetően ezt érezni, de ennek semmi köze a jelenlegi kormányhoz, ez egy általános globális gazdasági helyzet, ahogy anno a válság is az volt, amiről nem a baloldal tehetett. Én nem pártolom őket, csak szeretném ha végre mindenki mindnek látná a problémáit, előnyeit. Elismerem a Fidesz családtámogatási rendszerének jó tulajdonságait, a nemzetek Európája politika is jó irány, de azért ne legyünk már egyik oldal totál elvakult fanjai sem. Nem fizet érte egyik sem, hogy nyaljam, akkor minek?


A másik, ami nem hazugság, és bizony ez kellemetlen tény a jobb oldalon, nem is beszélnek róla szívesen, hogy az Euro nagyon ritkán volt 300 Ft felett a baloldal kormányzása alatt, most rendre 350 Ft körül mozog már jó ideje, a vírus előtt is 330 volt. Ez pesig azt jelenti, bogy hiába a béremelések évről évre, nemzetközi viszonylatban nem ér annyit az a pénz, mint az akkori. Jóformán az infláció mértékét sem követi, a vásárlóereje csökken, szóval itt is szép dolog számszerűsíteni, hogy akkor mondjuk 80 ezer volt a minimálbér, most meg 100 fölött, csak ha az inflációhoz méred, akkor viszont baj van. Szóval nem árt több megközelítés mindenhez. Persze mindkét oldal nyilván a sajátját fogja mutogatni, ami neki kedvez.

2021. febr. 15. 12:02
 25/54 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek abban, hogy nem szabad egyik oldalra sem elvakultnak lenni.


Nem akarok belemenni a vitába, mert makrogazdasági dolgokban ezek szerint nem vagy annyira otthon. Semmi gond.


Viszont 1-2 dolgot megjegyzek. Azt írod a Fidesz alatt azért élünk jobban mert " ez egy általános globális gazdasági helyzet" nem tudom tudod-e, ezt ki mondta és mikor " az isteni gondviselés, a világgazdaság pénzbősége meg trükkök százai..." Gyurcsány maga vallja be, hogy jó volt akkor a világgazdaság, ők mégis a csőd szélére vitték Magyarországot (bőven 2008 előtt) és hosszú időre beláthatatlan kárt tettek az országban.


Az elinflálódó forintról pedig annyit. Ez nem feltétlenül rossz dolog, direkt csinálták így. A devizában lévő hiteleket könnyebb így fizetni. Hidd el az erős forinttal az ország és te is rosszabbul járnál, nézz utána.

2021. febr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
49%

"Gyurcsány maga mondta hogy hazudtak és nem csináltak semmit."

Ez miben cáfol engem?

Az állításom pont az, hogy azt is tükrözik az adatok, hogy az ország kb. stagbált. Viszont a fideszt azért mondtam rosszabbra, mert náluk szabályosan rosszabbak lett.

Mellesleg Gyurcsány azt is mondta ugyanabban a beszédben, hogy ő az egyetlen, aki rendbe akarta tenni az oktatást és egészsésügyet. Ezt miért nem hozza fel senki?


"Államadósságot meg GDP arányosan érdemes nézni"

Attól függ, hogy mit akarsz megvizsgálni.

Az mszp-szdsz-szel az a vád, hogy mennyire eladósították az országot a fidesszel szemben. Ezzel sokkal jobb nominálisan nézni az adatokat (később kitérek, hogy miért).

Az mszp 8 éve alatt, ahol egy válság volt kb. ugyanannyival nőtt az államadósság nominálisan, mint a fidesz 8 éve alatt, ahol válság nem volt. Ez kb. 10 ezer milliárd.

És akkor, hogy ez miért nem jó GDP-hez viszonyítva. 2002 körül, amikor az mszp került kormányra szintén olyan 10 ezer milliárd körül volt az államadósság.

Azt mondtam, hogy az mszp kb. ennyivel növelte, vagyis a 10 ezer milliárd 20 ezerre nőtt. Ez 100%-os emelkedés.

A fidesz ugyanennyivel növelte, vagyis 20-ról 30-ra emelkedett. Ez 50%-os növekedés.

Ezért nem jó arányosan nézni, mivel ugyanaz az érték máshoz viszonyítva más lesz. Itt igaz nem a GDP-hez viszonyatottam, de a tényeken nem változtat.

Mellesleg az államadósság pont az, amivel a fidesz trükközött. Nézz utána az eximbank botrányra. Nem az MNB-vel vettek föl hatalmas hitelt, így nem számolták az államadóssághoz.

Illetve javaslom ezt is, 90%-os államadósság van most:

[link]


"z a baj elvakult baloldali vagy, rajtad szerintem nem lehet segíteni."

Nem vagyok baloldali. Még az online politikai tesztek sem baloldalra, hanem középre sorolnak.

De szép próbálkozás, csak ezt érvelési hibának hívják, személyeskedés.


"közben meg lopja el a milliókat, milliárdokat"

Ha ez igaz, akkor miért nem lett lecsukva? Vagy a fidesz annyira alkalmatlan, hogy a tolvajokat sem tudja lecsukni? Akkor még inkább le kéne váltani.

Az a helyzet, hogy sokkal inkább te nyelted be a propagandát. Annyira üres volt Budapest, hogy semmit nem lehetett még csak ellopni sem.

2010-hez képest fele akkora a költségvetése Bp-nek, mert a fidesz lefelezte a pénzt, hogy zsebre tegye inkább.

Amúgy nézz meg 2006 után fideszes önkormányzatokat. Hódmezővásárhely pl. megsokszorozta az adósságát, mert orrba-szájba hitelt vett fel Lázár. Aztán választásokkor, amikor a fidesz nyert az állam elkezdte átvállalni az adósságot és ők kifizettni.

Érted, alkalmatlan polgármester hülye döntéseit az állami pénzen javítják ki.


"Gyurcsány maga vallja be, hogy jó volt akkor a világgazdaság, ők mégis a csőd szélére vitték Magyarországot (bőven 2008 előtt) és hosszú időre beláthatatlan kárt tettek az országban."

Csak ha értenél hozzá, akkor tudnád, hogy miről beszélt. Arról hogy az országnak - ahogy amúgy most sem - nincs saját gazdasága. Ha nyugaton, főként Németországban valami beüt, akkor az átjön hozzánk.

Nézd meg a Német GDP növekedést, 2004-05 körül volt egy elég komoly stagnálás, és az jött el hozzánk is pl. 2006-ra.


"Az elinflálódó forintról pedig annyit. Ez nem feltétlenül rossz dolog, direkt csinálták így. A devizában lévő hiteleket könnyebb így fizetni."

Ez alapvetően pont, hogy nem igaz. Ha 1 eurót veszel fel hitelnek, akkor mikor fizetsz kevesebbet, amikor 1 euró 200 forint vagy amikor 300? A deviza hiteleket tekintve az erős forint jobb. Pont a forint gyengülése miatt lett sok devizahiteles lakhatása a válság alatt, után.

Az gyenge forint, akkor kifizetődő, ha az ország exportja nagyobb, mint importja. Mo.-on ez kb. egyensőlyban van, volt olyan év, amikor az import volt jobb és volt, amikor az export, így még ezzel sem magyarázható a forint elgyengítése.

Mellesleg ha értenél hozzá, akkor tudnád, hogy az erős forint sokkal jobb egy átlag állampolgárnak, mert a termékek többségét importáljuk és így többet kell a boltban fizetni.

A gyenge forint elsősorban a fidesznek azért jó, mert devizában tartja a pénzét a fideszes réteg, így ha gyengül a forint, akkor szépen átváltják forintra és tesznek azért, hogy kicsit erősödjön a forint, majd megint átváltják, ami amúgy illegális, de ez őket eddig se zavarta.

2021. febr. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

"Az elinflálódó forintról pedig annyit. Ez nem feltétlenül rossz dolog, direkt csinálták így. A devizában lévő hiteleket könnyebb így fizetni"


Aha, ezzel szokták h.lyíteni a jobboldali tábort, meg Mészárost is csak feltőkésítik valójában, hogy ne a multiknál legyen a pénz. Ez is kb ilyen bullshit

2021. febr. 16. 06:31
 28/54 Nemzeti konzervatív ***** válasza:

# A GDP növekedés nagyobb részt nem a kormányon múlik, hanem a világgazdaságon.


Az EÜ kiadások minden évben emelkednek most is, csak nem a gazdasági növekedéssel megegyezően, ezért csökken a GDP arány. Mivel az Egészségügy finanszírozása az EÜ alapon keresztül történik, melynek bevételei a járulékok, amik 2010 óta többször csökkentek(szocho).


Az oktatás államosításával és központosításával én se értek egyet. Meg is van az eredménye. De azzal igen, hogy nyelvvizsga kell az egyetemi felvételhez, mert ezzel talán emelkedhet a felsőoktatás színvonala.

2021. febr. 17. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
0%
De vigasztaljon minket jobbosokat a tudat, hogy bár a balosok okosabbak a kutatások szerint, viszont a jobbosok szebbek a kutatások szerint.
2021. febr. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
57%

"A GDP növekedés nagyobb részt nem a kormányon múlik, hanem a világgazdaságon."

Ez normális esetben igaz, viszont akkor nem ,ha a GDP 5-ának megfelelő összeget kapjuk kívülről.

Ha a gazdaság stagnálna normális esetben, akkoris ott ez az 5%, amivel növelni lehetne, mivel ez jött az EU-tól.

Viszont, ha ezzel a 5%-kal is az a legjobb, hogy nagyjából a világgazdaság változásait tudjuk lekövetni, akkor ott baj van a kormánnyal.


"Az EÜ kiadások minden évben emelkednek most is, csak nem a gazdasági növekedéssel megegyezően, ezért csökken a GDP arány."

Én nem csak simán a növekedésre gondoltam, hanem minőségre is. Ha többet költünk 1 forinttal is, akkor a korábbi évhez képest 1 forintnyi javulást kellene látnunk, de legalább stagnálást.

Érdemes megnézni az EHCI rangsort, hogy hogyan változott a helyünk. 2006-ban még középmezőnyben voltunk olyan 16. hely környékén, és 2018-ban már 33. helyen voltunk az EU-ban.


"De azzal igen, hogy nyelvvizsga kell az egyetemi felvételhez, mert ezzel talán emelkedhet a felsőoktatás színvonala."

Nem kell nyelvvizsga a felvételihez. Még csak a diplomához kell nyelvvizsga, de az is hülyeség.

Amit ezzel az intézkedéssel elérnének, hogy kizárnak nagyon sok diákot a felsőoktatásból, és még jobban csökken a felsőfokú végzettséggel rendelkezők száma az országban.

Normális esetben, ha minőséget akarsz növelni, akkro jobb oktatást kínálsz fel, nem pedig csak az elvárásokat növeled.

Olyan mintha nem változtatnak az érettségi tárgyakon, viszont 4-szer annyi tananyagot kérdeznék vissza.

2021. febr. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!