Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs normális jobboldal...

Miért nincs normális jobboldali értelmiségi?

Figyelt kérdés

Van ugye az a bevett állítás, hogy az értelmiség baloldali. Ez valahol úgy látom igaz. Egyetemi oktatók, kutatók, professzorok, szinte mind, akit csak ismerek liberális/baloldali kötődésű, ennek mi az oka?

Meg ahogy elnézem a jobboldali "értelmiséget", gondolkodókat, mind inkább csak a kormánypárt s.ggét nyalja, és annyiból állnak, hogy hirdetik miért olyan f.sza a kormány.


Azért a baloldali és liberális értelmiség kritizálja is a kormányt és az ellenzéket is sokszor rendesen, és intellektuálisan is magasabb szinteken mozognak, sokkal összetettebben kommunikálnak, egyszerű ember már-már nem is mindig tudja érteni őket, ellenben a jobboldali gondolkodók olyan egyszerűen fogalmaznak, teljesen hétköznapiasan, semmi ritka kifejezés stb. Ez miért van?


Illetve miért nincs olyan jobboldali gondolkodó, aki a Fideszt is kritizálja, és belátja a hibáit nyiltan?



2021. febr. 11. 18:40
1 2 3 4 5 6
 31/54 Nemzeti konzervatív ***** válasza:

"Ez normális esetben igaz, viszont akkor nem ,ha a GDP 5-ának megfelelő összeget kapjuk kívülről."


Remélem az összehasonlítás végett, a többi Uniós ország GDP-jét is korrigáltad az Uniós pénzekkel. Mert ennek csak úgy van értelme. A kormány igen is tett a gazdaság növelése(egykulcsos és alacsony Társasági adó, folyamatos SZOCHÓ csökkentés) és fehérítése(online számlázás, online pénztárgépek.)



"Érdemes megnézni az EHCI rangsort, hogy hogyan változott a helyünk. 2006-ban még középmezőnyben voltunk olyan 16. hely környékén, és 2018-ban már 33. helyen voltunk az EU-ban."


Kétségtelen, hogy az egészségügy színvonala alacsony, de a zuhanás már a Gyurcsány érában elkezdődött, hála a kórház bezárásoknak. Az külön felháborító volt mikor Gyurcsány orvosokat akart letartóztatni, hogy megfélemlítse a bezárások ellen tiltakozókat. Még jó hogy az egyébként semmirekellő ZSDSZ ezt nem engedte.


"Amit ezzel az intézkedéssel elérnének, hogy kizárnak nagyon sok diákot a felsőoktatásból, és még jobban csökken a felsőfokú végzettséggel rendelkezők száma az országban."


Így van. De ha megbeszéltük hogy az értelmiség jó 95%-a liberális, miért akarná a kormány hogy egyre több legyen? Így is jelentős a túlképzés, miközben alig van szakmunkás. Tele van már most is a MEKI mindenféle szabad bölcsésszel, minek abból még több? :D

2021. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:

"Remélem az összehasonlítás végett, a többi Uniós ország GDP-jét is korrigáltad az Uniós pénzekkel"

Egyrészt, igen, csak még úgy is nevetséges, amit a fidesz csinált. Az EU-s átlag 2%-os növekedés volt, amikor a fidesz összehozott 4%-ot kb.

Annak ellenére, hogy 5%-ot kapott, csak 2%-kal ért el jobb eredményt, viszont ez azt is jelenti, hoyg az ország, illetve a kormány önerőből nem tudott EU-s átlagot összehozni.

Másrészt, ha korrigálom se változik sokat, mivel pont a fidesz kampányolt azzal, hogy mi vagyunk az ország, ami a legtöbb EU-s pénzt lehívta, így pedig még türhetetlenebb az eredmény.


"A kormány igen is tett a gazdaság növelése"

Nem tett, a világgazdaság tette lehetővé, ha tett volna, akkor simán elérünk 7-8%-os növekedést évente az EU-s pénzekkel együtt.

Ha kormány magát ÁTLAGOS kormánynak tartja magát EU-s szintén, akkor önerőből ment volna kb. 2%-os növekedés és még arra rájött volna az 5%-os EU-s pénz. Ez lenne 7%-nyi növekedés. Ha ez minden évben megtörtént volna, akkor 2018-ra (8*7) 56%-kal nőtt volna a GDP, helyette pedig csak 20-nal nőtt.


"egykulcsos és alacsony Társasági adó, folyamatos SZOCHÓ csökkentés"

Egy adórendszerből nem lehet csak részeket kiemelni, hogy ez jó és az nem, mivel ha pl. az egyik adót csökkentem és a másikat növelem, akkor elmondhatod, hogy az adócsökkentés jó volt, de igazából az adónövekedés azért történt, mert egy másikat csökkentettem.

Mellesleg az egykulcsos rendszer pont, hogy nem kedvező.

Már kutatások is bizonyítják, hogy a magas jövedelműek szívesen fizetnek többet, ha ezzel segítik az országot.


"fehérítése(online számlázás, online pénztárgépek."

Ezt inkább úgy mondanám, hogy lehetőséget teremtettek, hogy ugyanaz a fekete munka fehér legyen. ERre például jó a rabszolga törvény.


"zuhanás már a Gyurcsány érában elkezdődött, hála a kórház bezárásoknak"

Az alapvetően pont nem egy rossz döntés. Attól önmagában nem változik megfelelő átszervezéssel egy egészségügy, hogy bezárnak kórházakat. Sőt, hallottam már szakértőt, aki szerint túl sok kórházunk van.

De a fontosabb dolog. 2002-ben 177 kórházunk volt. 2010-ben márcsak 175 kórházunk volt, vagyis Gyurcsány nettóben 2 kórházat zárt be.

Viszont 2018-ra 165 kórházunk maradt, vagyis a fidesz alatt 10 kórházat zártak be.

Mellesleg nem azt állítottam, hogy korábban nem romlott volna az egészségügy, csak a fidesz alatt gyorsabban, és ilyen szempontból az mszp jobbnak számított, mert nem olyan mértékben romlott.


"De ha megbeszéltük hogy az értelmiség jó 95%-a liberális, miért akarná a kormány hogy egyre több legyen?"

Igaz, csak az akarja megoldani az oktatásügyét, aki szeretné a polgárok érdekeit szolgálni, a fidesz ezt meg nem akarja. Egy kormánynak feladata minden állampolgárt képviselni, nem peddig csak azokat akik rászavaznak.

A '60-as évek előtt a finnek is csórók voltak. Aztán összeraktak egy nagyon jó oktatást, aminek köszönhetően egy feleakkora lakossággal rendelkező ország, mint magyarország, közel kétszer akkora GDP-vel rendelkezik.

A kis országok mindig akkor értek el valamit, ha vagy volt természeti kincsük, de az nem tart örökké, vagy rendbe tették az oktatást.


"Így is jelentős a túlképzés, miközben alig van szakmunkás. Tele van már most is a MEKI mindenféle szabad bölcsésszel, minek abból még több?"

Egyrészt, van, amiből van túlképzés és van, amiből nincs. A példa kedvéért, informatikusokból nem képzünk eleget:

[link]

A cikkben jelenleg is a GDP 20%-ot adja az informatikai vonal.

Egy másik példa, a tanárok 40-45%-a 50 év feletti, vagyis nagyon sokan fognak nyugdíjba menni, ha erre nem találunk megoldást, akkor szétesik az oktatás.

Másrészt, a szakmunkásokat nem képezzük megfelelő szinten. A valóság az, hogy van elég, csak alkalmatlanok a munkára. Jó szakmunkásból nicns elég, de nincs is olyan képzésünk, hogy jó szakmunkásokat tömegével képezzünk.

Illetve a szakmunkások közel az elsők közt lesznek, akiknek az állását elveszi a mesterséges intelligencia. Egy kormányközeli anyag szerint a magyarok közül 900 ezer ember veszti el a munkáját az MI miatt, szóval jó lenne a jövőre is gondolni és nem tömegével képezni azokat az embereket, akik 10 év után nem tudnak dolgozni, mert nem lesz állásuk:

[link]

2021. febr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 Nemzeti konzervatív ***** válasza:

Még mindig azt mondom hogy a GDP jó 90%-át a piac állítja elő, így ha Uniós pénzek nélkül, több is volt a növekedés az MSZP idején, az nem bizonyítja azt hogy az MSZP jobban kormányzott volna.


"Már kutatások is bizonyítják, hogy a magas jövedelműek szívesen fizetnek többet, ha ezzel segítik az országot."


Ez a kutatás biztos nem Magyarországon készült, itt senki nem akar adót fizetni. :D


"ERre például jó a rabszolga törvény."


Az szerintem is felháborító, ez egy olyan pont amivel egyáltalán nem értek egyet.


"Viszont 2018-ra 165 kórházunk maradt, vagyis a fidesz alatt 10 kórházat zártak be."


Azt nem tudom pontosan hány kórház van, de azt igen hogy 2018-ban kb 5 ezerrel több orvos volt mint 2010-ben.


"Egy másik példa, a tanárok 40-45%-a 50 év feletti, vagyis nagyon sokan fognak nyugdíjba menni, ha erre nem találunk megoldást, akkor szétesik az oktatás."


Ez egy valódi probléma. De megtudom érteni hogy a fiatalok nem akarnak tanár enni nettó 150 ezerért, úgy hogy a diák bármikor megverheti őket következmények nélkül stb. De valóban kezdeni kell valamit az oktatással.


"Illetve a szakmunkások közel az elsők közt lesznek, akiknek az állását elveszi a mesterséges intelligencia. Egy kormányközeli anyag szerint a magyarok közül 900 ezer ember veszti el a munkáját az MI miatt, szóval jó lenne a jövőre is gondolni és nem tömegével képezni azokat az embereket, akik 10 év után nem tudnak dolgozni, mert nem lesz állásuk:"


Nem értek egyet. Kőművesre, villanyszerelőre, szakácsra, buszvezetőre, rendőrre, 100 év múlva is szükség lesz. Akiknek a munkáját elvessze a technika azok a gyári betanított munkások lesznek, akiknek a száma tényleg több 100 ezer.

2021. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:

"Még mindig azt mondom hogy a GDP jó 90%-át a piac állítja elő, így ha Uniós pénzek nélkül, több is volt a növekedés az MSZP idején, az nem bizonyítja azt hogy az MSZP jobban kormányzott volna."

De, mivel rossz kormányzás szét tudja barmolni a piacot.

Pl. Mo.-on piaci helyzetben más cégek nyernének. Itt nem létezik ténylegesen verseny, ami miatt nem úgy pörög a gazdaság, ahogy pöröghetett volna.


"Ez a kutatás biztos nem Magyarországon készült, itt senki nem akar adót fizetni."

Alapvetően de, létezik ez a réteg. Aki megengedheti magának a nyugati élet színvonalat, az többnyire felelősséget érez egy jobb világ teremtése iránt is.


"Azt nem tudom pontosan hány kórház van, de azt igen hogy 2018-ban kb 5 ezerrel több orvos volt mint 2010-ben."

Itt van a statista ábrája a kórházak alakulásáról:

[link]

Az orvos szám, az a fideszes adat, amikor mindenkit kb. kétszer számolnak? Mert akkor elhiszem.

A fidesz környékén létezik az a statisztika, amikor nem személyeket számolnak, hanem betöltött helyeket. Ha te két kórházban dolgozol félállásban, akkor kétszer vagy benne a statisztikában.

Így ez az adat inkább azt bizonyítja, hogy egy állásból nehéz megélni.

Itt van egy cikk, ami pont ezt tárgyalja ki, hogy miért rossz, amit a ksh közöl:

[link]


"De megtudom érteni hogy a fiatalok nem akarnak tanár enni nettó 150 ezerért"

Ez az egyik probléma, de még menne is valaki, akkor sem lenne "jó" az oktatás. Ha valaki ezért a pénzért menne, az valószínűleg nem a diákság krémje lenne, emiatt alacsonyak is a ponthatárok, ami miatt pedig a rosszabb diákok mennek tanárnak, azok pedig rosszabbul tanítják a diákokat is, így a diákok is rosszabbak lesznek.

És így szépen egyre rosszabb lesz a rendszer.


"Nem értek egyet. Kőművesre, villanyszerelőre, szakácsra, buszvezetőre, rendőrre, 100 év múlva is szükség lesz."

Ez nem egyetértés kérdése, ez tény.

Milyen buszvezetőre lesz szükség, amikor a mesterséges intelligencia vezet autót majd? Vagy amikor ő főz?

Ezekről beszéltem, mert ennek a határán vagyunk.


"Akiknek a munkáját elvessze a technika azok a gyári betanított munkások lesznek, akiknek a száma tényleg több 100 ezer."

A szakács mi? Megismétel egy mozdulat sort, aminek a végén kész az étel, ezt megcsinálja egy gép is, szintén igaz a buszsofőrre stb.

Ezek nem kreatív munkák, ezek nem igazán igényelnek gondolkodást.

Gondolom nem hallottál róla, de pl. már van mesterséges intelligencia, ami recepteket készít.


Sajnos, vagy nem sajnos, ezek a munkák monoton munkáknak számítanak. Ezek a munkák beletartoznak abba a kategóriába, amit nagyon gyorsan átvesz a mesterséges intelligencia.

Itt van pár példa, ezen az oldalon megnézheted, hogy egyes szakmák milyen valószínűséggel lesznek leváltva a közel jövőben (10-15 éven belül).

Éttermi szakács (96%):

[link]

Városi buszvezető (67%):

[link]

Kőműves (89%):

[link]

A rendőrjárőröknél alacsony (10%):

[link]

A börtönőröknél már magasabb (60%):

[link]

Villanyszerelőnél szintén alacsony, de gyanítom, hogy a nagy üzemi, illetve céges munkák miatt (15%):

[link]

Illetve a villanyszerelő segédje (74%):

[link]

Összehasonlításként a vízvezetőkszerelők (35%):

[link]


Nézelődhetsz te is az oldalon, viszont azt azért vedd figyelembe, hogy ez egy 2013-as anyag alapján készült, és azóta az MI is sokat fejlődött.

És még egy adat, hogy az ő számaik szerint jelenleg az amerikai dolgozók 47%-ának van veszélyben a munkahelye.

Ha ezt magyarországra nézzük, ami szerintem amúgy ilyen szempontból elmaradottabb, akkor is 2 millió emberről beszélünk.


De voltak már más becslések is:

[link]

2021. febr. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan azt magyarázod és próbálof alátámasztani hogy a szocik jobban kormányozták az országot? :D szerintem te nagyon nem vagy tisztában 2002-2009-el. Persze a statisztikát lehet így is úgy is magyarázni. A valóság meg az volt, hogy Feri maga mondta hogy ők ennyit tudnak, és hogy semmi jelentős intézkedést nem hoztak. De biztos neked van igazad xD . Csak az a szomorú hogy olyan buták az emberek, hogy elfelejtették már az igazi rosszat, és a hazaáruló, hazudozó, alkoholista Ferit akarják vissza.
2021. febr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:

"szerintem te nagyon nem vagy tisztában 2002-2009-el"

A probléma az, hogy nagyon sokan pont abból akarják levezetni, hogy "ők megélték", ami elég nevetséges, mivel ilyen alapon Gyurcásny is megélte és mégsem került az utcára.

Ha teljesen objektív képet akarsz kapni, akkor adatokat kell nézni, én is ezt tettem, ezeket is hoztam ide.


"A valóság meg az volt, hogy Feri maga mondta hogy ők ennyit tudnak, és hogy semmi jelentős intézkedést nem hoztak."

Még egyszer, mivel olvasni nem tudsz. Sehol nem állítottam, hogy JÓK lettek volna, azt mondtam, hogy a fidesznél jobbak.

Azért mert Orbán nem mondott még igazat a kormányzásukról, attól még nem lesznek jól. Sőt, ezttől is rosszabbak lesznek, hogy tovább hazudnak.

Mellesleg ha már abból indulunk, hogy Gyurcsány mit mondott. Gyurcsány az öszödi beszédben azt is mondta, hogy ő az egyetlen - a teljes politikai elitből -, aki rendbe akarja tenni az oktatást és az egészségügyet. Szóval önkényesen ne tekintsük a beszéd egyik részét igaznak, a másikat meg hazugságnak. Ha ez is igaz, akkor megint ott tartunk, hogy a fidesznél jobb, mivel a fidesz sem akarta ezt.


"Csak az a szomorú hogy olyan buták az emberek, hogy elfelejtették már az igazi rosszat, és a hazaáruló, hazudozó, alkoholista Ferit akarják vissza."

Mivel minden adat arra mutat, hogy a "azaáruló, hazudozó, alkoholista Feri" még mindig jobb, mint Orbán, ami tényleg elég szánalmas a fideszre nézve.

2021. febr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 Nemzeti konzervatív ***** válasza:

"Pl. Mo.-on piaci helyzetben más cégek nyernének. Itt nem létezik ténylegesen verseny, ami miatt nem úgy pörög a gazdaság, ahogy pöröghetett volna."


Mármint mit nyernének mások? Közbeszerzést? Az mindig is a korrupció melegágya volt. Baloldali kormány esetén a balosok kapták, jobboldali esetén a jobboldal. Ebben a dologban nem lehet különbséget tenni.

[link]


"Alapvetően de, létezik ez a réteg. Aki megengedheti magának a nyugati élet színvonalat, az többnyire felelősséget érez egy jobb világ teremtése iránt is."


Én jobboldaliként ellene vagyok a magas adóknak és a bonyolult adórendszernek. Tudom hogy ti balosok jobban szeretnétek 10 sávos adórendszert mint régen volt(SZJA), de a vállalatok többsége is szívesebben megy olyan helyre ahol egyszerű és átlátható az adórendszer.


"Itt van pár példa, ezen az oldalon megnézheted, hogy egyes szakmák milyen valószínűséggel lesznek leváltva a közel jövőben (10-15 éven belül)."


Én elég pesszimista vagyok. Magyar gazdaság munka-intenzív gazdaság, ahol olcsóbb a munkaerő mint a technológia. Bár a multik már elkezdték az átállást, de a tőke szegény magyar KKV-k csak nagyon lassan fogják őket követni.

2021. febr. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:

"Baloldali kormány esetén a balosok kapták, jobboldali esetén a jobboldal. Ebben a dologban nem lehet különbséget tenni."

De, pl. az összeget, illetve a minőséget tekintve. Az igaz, hogy mindkét oldal a sajátjának kedvezett, viszont ilyen nem volt gyakori:

[link]

[link]

[link]

És itt nagyon nagy különbség van, mivel a cégek még dolgoztak valamennyit.

Vagy nézd meg Hadházy napokban készült videóját az egyik vidéki piacról, ami 25 millióba került. Ötödéért is meg lehetett volna csinálni. Ez egyáltalán nem volt gyakori régebben.

Ami változott, az a munkák minősége és a túlárazás mértéke.


"n jobboldaliként ellene vagyok a magas adóknak és a bonyolult adórendszernek. Tudom hogy ti balosok jobban szeretnétek 10 sávos adórendszert mint régen volt"

Egyrészt, nem, nem vagyok baloldali.

Másrészt, én nem vagyok hívő, ezért nem hit alapján döntöm el, hogy melyik adórendszer jó vagy nem jó, hanem pl. kutatások alapján.


"a vállalatok többsége is szívesebben megy olyan helyre ahol egyszerű és átlátható az adórendszer."

Erről amúgy felmérést is tudsz mutatni, vagy csak te találtad ki?

A vállalatok oda mennek, ahol nekik megéri. Magyarországra azért volt könnyű összeszerelő üzemeket csábítani, mert szarért lehet az embert dolgoztatni és még a kormány fizet kb. 10 milliót munkahelyenként.

De ha pl. mi versenyképes munkaerőt kínálnánk IT területén, és nagyon sok diplomás képeznénk, akkor az IT cégek - akármennyire komplikált az adórendszer - idejönnek, mert anyagilag megéri, mivel itt van szabad munkaerő.


"Magyar gazdaság munka-intenzív gazdaság, ahol olcsóbb a munkaerő mint a technológia"

Még, csak ez lesz az ami gyorsan változni fog. Nyilván az első áttörések drágák lesznek, de nagyon gyorsan egyre olcsóbb lesz. Ahogy a számítógép is egy ideig csak a gazdagok kiváltsága volt, később terjedt el, ahogy olcsóbb lett.

De ez az elértéktelenedés más területeken is megfigyelhető. Régen nem volt mindenkinek érettségije, érettségi nélkül is meglehetett élni. Az érettségi arra volt jó, aki tovább szeretett volna tanulni. Ma meg már baromi kevés, ha csak egy érettségije van valakinek.


"Bár a multik már elkezdték az átállást, de a tőke szegény magyar KKV-k csak nagyon lassan fogják őket követni."

Ezt én is így látom, viszont pont ezért fognak kihalni a kkv-k, hanem lesz mögöttük egy erős kormány.

Ha a multik uyanazon a területen, mint a kkv-k, gépeket alkalmaznak, akkor sokkal precízebb és gyorsabb munkát is el tudnak végezni. Az olcsóbb gépek miatt pedig ,akár az ár is kedvezőbbb. Ha a kkv-k nem tudnak beruházni a gépekre, akkor nagyon kevesen fognak hozzájuk fordulni, így megszűnnének.

Legalábbis egy erősen jobboldali kormány esetén mindenképp. Egy baloldali kormány vagy épp az EU, elég valószínű, hogy támogatás formájában lehetőséget biztosítana a kkv-k egy részének, hogy pályázat útján gépeket nyerjenek, így biztosítva a versenyképességüket.

2021. febr. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 Nemzeti konzervatív ***** válasza:

"De, pl. az összeget, illetve a minőséget tekintve. Az igaz, hogy mindkét oldal a sajátjának kedvezett, viszont ilyen nem volt gyakori."


Most úgy érvelsz a FIDESZ lopásai ellen, hogy az MSZP kevesebbet lopott? Ez elég gyenge érvelés hozzád képest. :D Szerintem a korrupció bűn akkor is ha a jobboldal, ha a baloldal csinálja.


"Erről amúgy felmérést is tudsz mutatni, vagy csak te találtad ki?"


Az adórendszer is fontos a gazdaság versenyképessége szempontjából. Már több évtizede folyamatos volt az adócsökkentés Magyarországon és az Unió más országaiban is.


"De ez az elértéktelenedés más területeken is megfigyelhető. Régen nem volt mindenkinek érettségije, érettségi nélkül is meglehetett élni. Az érettségi arra volt jó, aki tovább szeretett volna tanulni. Ma meg már baromi kevés, ha csak egy érettségije van valakinek."


Így igaz. Pár hozzászólással ez előtt, én is ezt mondtam csak épp a felsőoktatásról. Szinte minden második szakmához kötelező már az érettségi, ami értelmetlen. Egy autószerelőnek, biztonsági őrnek, fodrásznak, stb a munkájához felesleges az a plusz tudás amit egy érettségi ad. A helyett hogy kevesebb embert, nagyobb színvonalon tanítanánk, sok embert tanítunk alacsony színvonalon.


"Legalábbis egy erősen jobboldali kormány esetén mindenképp. Egy baloldali kormány vagy épp az EU, elég valószínű, hogy támogatás formájában lehetőséget biztosítana a kkv-k egy részének, hogy pályázat útján gépeket nyerjenek, így biztosítva a versenyképességüket."


Ezzel a mondattal bizonyítod hogy nem is vagy független szakértő, aki csak a tények alapján ítélkezik. Erre mondták régen hogy a szakértelem egy bolsevik trükk csupán. A mostani kormány is támogatja a KKV szektort, ott a Széchenyi program, Növekedési hitelprogram, stb.

2021. febr. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:

"Most úgy érvelsz a FIDESZ lopásai ellen, hogy az MSZP kevesebbet lopott? Ez elég gyenge érvelés hozzád képest."

Nem, úgy érvelek, hoyg különbséget tenni az egyik és a másik közt, hogy a mértéket nevezem meg, ami jó érv.

Arról beszélek, hogy melyik a jobb vagy épp kevésbé rosszabb. Ebben az esetben pedig szerepe van annak, hogy ki mennyit lopott.


"zerintem a korrupció bűn akkor is ha a jobboldal, ha a baloldal csinálja."

Bűnnek bűn, csak nem mindegy a mértéke. Az is bűn ha ellopsz egy sportszeletet és az is, ha meggyilkolsz 50 embert, csak számít, hogy melyik milyen súlyú. Erre utaltam.


"Az adórendszer is fontos a gazdaság versenyképessége szempontjából."

Önmagában csak nagyon szélsőséges esetekben igaz. Általánosságban inkább arról van szó, hogy egy adórendszernek milyen hozadéka van.


"Már több évtizede folyamatos volt az adócsökkentés Magyarországon és az Unió más országaiban is."

De ennek nem a gazdasághoz van köze. Ahogy az emberek ugyanannyi munkával egyre többet termelnek, úgy a kormányhoz egyre több pénz jut be, mivel a kormány arányosan adóztat. Viszont a kormányoknak nem kell végtelen mennyiségű többlet pénz, ezért adót csökkentenek, hogy a polgárok kezében több maradjon.

Mellesleg a pénzügyminisztérium 2018-as jelentése szerint 2010-hez képest a magyar lakosság 45%-kal több adót fizetett be.


"A helyett hogy kevesebb embert, nagyobb színvonalon tanítanánk, sok embert tanítunk alacsony színvonalon."

Nem, ahelyett, hogy sok embert tanítanánk magasabb színvonalon, tanítjuk őket alacsony színvonalon.


"Ezzel a mondattal bizonyítod hogy nem is vagy független szakértő, aki csak a tények alapján ítélkezik."

De, mivel a mondatom nem azon alapszik, hogy egy párt mit csinál vagy mond, hanem azon, hogy mit jelent a jobboldaliság.

A jobboldalhoz hozzátartozik, hogy a kormánynak minimális befolyása van a piacra vagy semennyi, így teljesen kivonul onnan. Ezzel együtt pedig hagyja, hogy a multik szabadon tegyenek azt, amit akarnak. Ez a jobboldaliság. Nézz utána.


"A mostani kormány is támogatja a KKV szektort, ott a Széchenyi program, Növekedési hitelprogram, stb."

A példák meg még rosszak is. A széchenyi program EU-s.

A hitelprogram pedig nem jó, mert hitel. Ugyanilyen családtámogatások vannak. Olyan családokat segít, akiknek van önrésze vagy megfelelő fizetése, hogy hiteltörlesztőt tudjon fizetni, viszont akiknek tényleg kellene a pénz, azok ezt nem tudják fizetni, előteremteni.

A kkv-k esetében ugyanez a helyzet. Egy kkv esetében nagyon ritka, amikor arról beszélhetünk, hogy megtermeli a saját kiadásait és még hitel törlesztőt is tud fizetni.

A legtöbb kkv esetében így is alacsonyabbak a bérek a versenyszféra átlagához képest, mivel nem termelnek annyit (mellesleg ezért is vannak kihagyja az 5 főnél alacsonyabb vállalkozások az átlagbér számításból). Ezek a kkv-k nem fognak tudni még hitelt is törleszteni. Ezzel gyakorlatilag lassú halálra ítéled őket.

2021. febr. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!