Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Antall József és Boross Péter...

Antall József és Boross Péter miniszterelnöksége és személyük,illetve úgy általában az MDF kormány milyen volt?Milyen volt az ő idejükben élni?Hogy aránylik a teljesítményük a Fidesz és az MSZP-hez képest?És mibe buktak bele?

Figyelt kérdés
Róluk nem igazán hallottam sokat(meg nem is éltem még ebben az időben)volt például az említett két miniszterelnök személye körül olyan botrány mint Gyurcsány vagy Orbán körül?

2021. febr. 14. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Gyűlölték a gyerekeket. Képes volt Antall azért felfordulni, hogy meg lehessen szakítani a tévében a mesét.
2021. febr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jah igen,erről hallottam:D
2021. febr. 14. 13:43
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Abba buktak bele,hogy a második választás alkalmával a magyar nép vissza akart ülni a kádári húsosfazék mellé.

Aminek jellemzője hogy kevés melóval,ami minden csak nem hatékony egész jó létbiztonságot hozok létre,hazalopom a munkahelyem,stb...

Csak azzal nem számolt a nép,hogy a húsosfazekat privatizálni kezdik (fillérekért magánosítják) és már nincs mi mellé visszaülni.Mindeközben még a régi klientúra is maradt a helyén,csak átnevezte önmagát,átmentette magát az "új rendszerbe".

A sok kis tolvajból (dolgozók) lett pár nagyon nagy.

Lásd a mai NER arisztokrácia,aminek elődje a '90-es évekbeli adott kormányok körüli vállalkozók,akiktől azt várták,hogy hatalmon tartják őket.

Jelcin ugyanezt csinálta.Oligarchák kezébe adta az összes fontosabb ipari szektort,hogy cserébe hatalmon tartsák.

Mint a történelem igazolta nem jött össze....

2021. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Az eddig eltelt életem legszarabb évei voltak. Amikor az Antall halálhírét vettem, lerohantam az első közértbe venni egy pezsgőt és megünnepeltem a nagy eseményt!
2021. febr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

3

Nem belebuktak, hanem a kommunisták+SZDSZ belebuktatták őket.

2021. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

#5

Pedig a Szadesz nagyon kommunista-ellenes hangot vett a rendszerváltáskor.

2021. febr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Alapvetően jószándékú kormányzás folyt, nagyon kevés mozgástérrel és lehetőséggel, hatalmas ellenszéllel. Már a választás évében megpróbálták megbuktatni őket (a legerősebb ellenzéki párt és a köztársasági elnök támogatásával), de végigcsinálták a ciklust. Az emberek nagy része úgy gondolta, a rendszerváltás egy csapásra elhozza a nyugati jólétet is, nem így történt, mivelhogy semmi alapja nem volt ennek.
2021. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Hát persze, ügyeskedésből.

De kellett nekik előbb egy jóindulatú, ügyetlen, politikailag abszolút tapasztalatlan társaság, akik megBÍZTAK az olyanokban, mint akit pl privatizációs FELELŐSnek neveztek ki, aki elindította a lavinát. Aki mellesleg, de nem véletlenül lovassys volt. Aki szeeeegény csak a "rendszerváltás" után merte megkereszteltetni a gyerekeit, de ma már a Mária rádió van a kezében.

2021. febr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkezdték a privatizációt, sokan munkanélküliek lettek, és ebbe buktak bele.
2021. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Erről a békési olajnyomozók tudnának mesélni
2021. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!