Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire etikus jogilag hogy...

Mennyire etikus jogilag hogy bizonyos dolgokat vakcina igazólványhoz akarnak kötni?

Figyelt kérdés
Szerintem teljes mértékben sértené egy ilyen törvény/rendelet az emberi szabadságjogokat. Egy ilyen szabályozás diszkriminatív lenne. Ti nektek erről mi a véleményetek?

2021. febr. 17. 22:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
8%

"Ne zavarjon hogy mit pofáztam a hatos válaszomban"

Nem zavar, mivel abban a formában nem igaz, így nyilván könnyen ignorálom. :)

Már elég sok adatunk van pl. Izraelből, ahol tanulmány állítja, hogy a Pfizer vakcina csökkenti a vírus terjedését.


Nézd, ha tájékozatlan vagy, akkor talán csendben kellene maradnod. :)

[link]

2021. febr. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

11

Hurrá! Most már kevesebb pozitív pcr teszt van (amit a ciklusszámok növelésével vagy csökkentésével egy csettintésre lehet manipulálni), juhé! Csak amúgy ha beoltottuk magunkat akkor is hordjuk már a maszkot mer a rend őrei szétvernek ha nem, meg ne furikázzunk már annyit az olyan nem trendi màr, meg ne felejtsük el hogy most már félévente kell állandóan oltogatnod magad meg hoppá! Itt egy új mutáció az eddigi oltások hatástalanok lettek várjál hónapokat megint mire kikotyvasztunk valami újdonságot megint csak neked 🙂. Én kb ezt szűrtem le az oltás utáni világról a médiában. Hát köszönöm szépen, de én ebből aztán biztos hogy nem kérek! Főleg nem egy ilyen nátha miatt, akármennyire is trendi manapság azt hinni hogy nincs saját immunrendszerünk. Eddig miért voltunk meg a kötelező influenzavakcinák nélkül? Ez is csak a csippelgetés lassú folyamatos normalizációja. Szóval ne nagyon akarj te kényszerítgetni te senkit mert lehet hogy a végén a te nyakadba fognak egy kötelet kényszeríteni.

2021. febr. 18. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%

11

Ja, meg amúgy ha ennyire "számítanak" neked az ember életek, miért nem az egészségügyet stadionokra elherdáló kormányt kényszerítenéd ki a hatalomból?

Azt szabad? Nekik jól áll hogy több tízezer ember halt meg a katasztrofàlis egészségügy miatt? Arra gondolom nem húztad fel a vizet, nagyobb gond az hogy én merem venni a levegőt. Na húzzál te az anyàdba vissza...

2021. febr. 18. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%

Pont hogy a vírushelyzet alatt a kormányok, pontosabban az árnyékkorményok meg a nagyvállalatok, techcégek, amik szorosan összefonódnak a szabadságjogok felfüggesztésén és azok jövőbeni jobb megoldásán dolgoznak, és ami a legfőbb: tanulnak és szondáznak.


De nem kellene ennyire túltolni. Az átlagember bárhol hülye, a szint meg a Való Világ 10et üti meg nagy átlagban.

2021. febr. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
92%
Semennyire. Ez undorító dolog. Amint tudom elhagyó ezt a diktatórikus retket.
2021. febr. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire..

De egyébként még arra értelmes választ senkitől nem kaptam, hogy egyáltalán hogy akarják ezt kivitelezni, mikor az oltások nem hatnak örökké, és kb. folyamatosan olthatnánk, mert mire befejezzük, addig az elsőként kapottakon már nem hat.

A másik meg, hogy mi van azokkal, akik nem kaphatnak (bizonyos krónikus betegek)?

A harmadik meg, amit már páran leírtak, hogy a vakcina arra jó, hogyha elkapnád a covidot, akkor nem jönnek ki a tünetek és a legfontosabb, hogy a szövődmények miatt nem kell kórházba vinni, így nem fogod terhelni az egészségügyet. De ugyanúgy megfertőzhetsz másokat tünetmentes hordozóként. Szóval ilyen alapon ne nyissunk ki soha. Nem a vakcina oldja meg ezt a kérdést.

2021. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
5%

"Most már kevesebb pozitív pcr teszt van (amit a ciklusszámok növelésével vagy csökkentésével egy csettintésre lehet manipulálni)"

Ezen logika alapján a mostani számokat sem kellene elhinned, sőt, azt sem, hogy nem véd a védőoltás a terjedéstől.

Mellesleg direkt bevezettek egy új módszert, hogy pontosabb képet kapjanak. Ha valaki pozitív a standard pcr teszten, akkor más beállításokkal megismétlik a tesztet, hogy kiderüljön, hogy a szervezetében mennnyi vírus van. Ezt nem tudom, hogy Mo. átvette-e.


"Csak amúgy ha beoltottuk magunkat akkor is hordjuk már a maszkot"

Mondjuk a maszk az egyik legszánalmasabb dolog, ami miatt az ember panaszkodni tud. :D

Itt verik sokan a mellüket, hogy mekkora nagy ősmagyarok, meg büszke kemény nép, aztán egy maszktól összeszarják magukat. :DDD


"Itt egy új mutáció az eddigi oltások hatástalanok lettek"

Erre amúgy van bizonyítékod, vagy csak hülye vagy? Pont arról van szó, hogy van, ami az új mutációk ellen is nagy valószínűséggel véd.

Csak ha nem oltatod be magad, akkor többet osztódik a vírus és nagyobb a valószínűsége a mutációnak, ezért fontos az oltás, hogy a mutációk lehetőségét is kizárja, csökkkentse.


"várjál hónapokat megint mire kikotyvasztunk valami újdonságot megint csak neked"

Amúgy elmondom, hogy az influenza oltás az pont így működik. Az előző évi esetek alapján hoznak létre a következő évben új típusú vakcinát, és ez eddig is működött.


"Hát köszönöm szépen, de én ebből aztán biztos hogy nem kérek"

Nem kötelező a fejlett világban élni, mindig elköltözhetsz Afrikába. Nyugi, nem állítalak meg. :)


"Főleg nem egy ilyen nátha miatt"

Jaj, megint egy idióta...

A CDC adatai szerint az szezonális influenzába évente 30-35 ezer ember hal meg.

A CDC szerint a covid halottak most tartanak 490 ezernél. Ez több, mint 15-szörös.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy itt nem csak halálozásról van szó, hanem súlyos esetekről, amik leterhelik az egészségügyet, illetve hosszútávú hatásokról, akár enyhe lefolyás esetén.


"Eddig miért voltunk meg a kötelező influenzavakcinák nélkül?"

Eddig sem voltunk. Voltak járványok, milliók haltak meg.

Meg tudod mondani, hogy mennyi volt az átlag gyerek szám egy családban mondjuk 100 évvel ezelőtt? Kb. 5, mivel 5-ből 2 érte meg a felnőttkort.

A vérható élettartam jelentősen nőtt, többek között a vakcináknak köszönhetően.


"Ez is csak a csippelgetés lassú folyamatos normalizációja."

Jah, amikor van egy okos telefonod, akkor még "csippelgetni" akarnak.

Mellesleg a legtöbb ember, aki azt halucinálja, hogy "csippelgetni" akarják, hogy irányítsák a gondolatait, arra pont ráférne, hogy egy értelmes ember tényleg irányítsa a gondolatait, legalábbis amennyi esze van..


"zóval ne nagyon akarj te kényszerítgetni te senkit mert lehet hogy a végén a te nyakadba fognak egy kötelet kényszeríteni."

MEgint csak ismételni tudom magam, idióta....

Sehol nem írtam arról ,hogy oltást kell-e kapnia valakinek vagy sem.

A kérdés pusztán jogilag helyes, illetve etikus vonalról kérdezett rá a különböző jogosultsággal bíró személyekre. Én erre választoltam, veled ellentétben teljesen korrekten.

___________________________________________


"meg amúgy ha ennyire "számítanak" neked az ember életek, miért nem az egészségügyet stadionokra elherdáló kormányt kényszerítenéd ki a hatalomból?"

Nem látom az összefüggést. A kormány az szar, de ha leváltjuk sem leszel okosabb.

Az emberek többsége ostoba, a fidesz csak kihasználja ezt, amikor kommunikációs trükkökkel átveri őket, de egy egyszerű kormányváltástól nem lesz mindenki zseni.

Pl. a kommented alapján nem vagy kormánypárti, de okosnak se mondanálak. Szelektíven válogatod ki, hogy mely információkat hiszed el és melyeket nem. Ezeket nem logikai után, hanem világnézeti után szelektálod, ezért illik bele az adatmanipulációs elképzelésed a "csippelgetésbe", mivel ezt akarod elhinni.

Fel sem merül benned, hogy a világon dolgozó orvosok jelentős része komolyan veszi az esküjét, amit az emberi élet védelmére tett.


"Nekik jól áll hogy több tízezer ember halt meg a katasztrofàlis egészségügy miatt? Arra gondolom nem húztad fel a vizet, nagyobb gond az hogy én merem venni a levegőt."

De, az is gond.

Minden 4. ember azért hal meg, mert az egészségügyünkben nincs elég pénz.

Csak a kérdés nem arról szólt, hogy milyen az egészségügy helyzete, hanem arról, hogy mi a helyzet a vakcina igazolvány esetén felmerülő kérdésekkel.

Te vagy olyan ostoba, hogy gondolkodás nélkül elkönyveled, hogy én mit hiszek.

________________________________________________


"A másik meg, hogy mi van azokkal, akik nem kaphatnak (bizonyos krónikus betegek)?"

Erre pont írtam már választ más kérdések alatt, de akkor eddig elkerültük egymást.

Ezt hívják nyájimmunitásnak. Nem immunis a teljes társadalom csak egy része, mivel mindig lesznek olyanok, akiknek orvosi okokból nem lehet oltást adni. Más vakcinák esetén is ez a helyzet és azok sem terjednek.


"De ugyanúgy megfertőzhetsz másokat tünetmentes hordozóként."

Erről pedig fentebb is írtam és kutatást is hoztam.

2021. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Annyira etikus mint annak idelyén a zsidók megkülömböztetése kb.
2021. febr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
21%

"Az EU tanács megtiltotta a diszkriminációt"


Nézz utána, hogy mi az az Európai Tanács, milyen jogkörökkel rendelkezik, kik ülnek benne. Utána le fog esni a tantusz, hogy nagyjából ez a kijelentés azzal egyenlő, mintha a Mucsaröcsögei Golfklub tanácsa jelentette volna ki.

2021. febr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Elutasítom én is! 2022-ben majd meghálálom ezt.
2021. ápr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!