Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemzeti keresztény jobboldal...

A nemzeti keresztény jobboldalnak miért nincs önkritikája?

Figyelt kérdés

Egy 25éves srác vagyok aki mindig jobboldalinak gondolta magát. A korosztályomban én voltam az aki mindig a nemzeti öntudatot képviseltem, és kerültem nem egyszer vitába balos ismerőseimmel. De a jobboldal igénytelen proli stílusa mellett már szégyellem magam, a logikus érveim egyszerűen semmivé válnak az alábbi dolgok miatt:

Először is, mi ez a PestiTv nevű förmedvény??? Egy rakat állami pénzt kap és ennyi a színvonala? Kocsmai szintű társalgás, ami miatt nekem van szekunder szégyenem, nem tudnak párbeszédet kialakítani, állandóan egymás szavába pofáznak. Lényegetelen hülyeségekbe kötnek bele, miközben a valódi bajok mellett elsiklanak. Nincs más téma csak a gender és lmbtqstb és ezt is úgy hogy miután megnéztem inkább tennék LMBTQ embereket ezen léhűtő alakok helyére, Gondolok itt Dezse Balázsra és csapatára.

[link] közben kijött nemrég ez a videó, amire azt kell mondjam zseniális munka, a magyarországi papi pedofília virágzása a téma benne, elképesztően igényes munka, egyrészt jobb oldalon mikor lesz ilyen tartalom? Másrészt mikor áll ki a nemzeti keresztény szellem, és kér ezért bocsánatot a pedofília miatt? Elárulom sohase fog. És ezek szólnak bele az emberek mindennapi életébe? A pedofilok? Nem gondoltam volna hogy ezt írom de inkább LMBTQESTARSAI szóljon bele mint ez.

Sorolhatnám még Bencsik András, exkommunistán át, Budaházy-családig, ezekkel a figurákkal nem tud épeszű ember azonosulni, márpedig ha azt mondom jobboldali vagyok és 18ban a FIDESZ-re szavaztam egyből ők is előkerülnek és velük fognak egy szintre helyezni, ezt pedig kikérem magamnak. A jelenkor magyarellenes propagandáit sajnos nem a baloldalon kell keresni hanem azon személyek és szekták között amelyek miatt a baloldal ellen felhozott logikus érveink fognak nevetségessé válni. És jelenleg ők a jobboldalon állnak.

Ezek után a baloldal is hatalomra juthat, tényleg nem érdekel, egy hatalmas csalódás ez az egész.



2021. febr. 25. 01:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
19%
Miért, a Gyurcsány jobb? Így legalább magyar pap erőszakolja a gyerekeinket.
2021. febr. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Először is egyáltalán nem jobb Gyurcsány, na de megint, hol az önkritika? Nem mindig másra kellene mutogatni, mert sajnos pont ezért vezet már szellemben a baloldal. Ha pedig kényelmes lazasággal kijelentjük, a családokat és a gyerkeket megvédjük , de közben elismerjük a papok molesztálni fogják őket egyenesen undorító és ilyen képmutatás mellett nincs az a fiatal aki jobbra tolódna. Ahogy a gyurcsányi politika tartotta hatalmon Orbánt , ugyanez a fajta gondolkodás fogja akár visszahozni.
2021. febr. 25. 01:57
 3/29 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
68%
Hasonló cipőben járok, csak én radikális jobber vagyok. Csak ugye miután a Jobbik elment balra, nem maradt pártom. A Mi Hazánk meg nem tud mást csak cigányozni, b.zizni meg ilyesmi. Az a baj hogy az egész politika a gyűlöletkeltésről szól, pártoktól függetlenül.
2021. febr. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Itthoni politika ilyen, nem magadat kell kritizálni, hanem a másikat.
2021. febr. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
35%
Ha a "nemzeti keresztény jobboldal" nálad a Fideszt és a Mi Hazánkot jelenti, akkor megértelek.
2021. febr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

#5


És a Mi Hazánk ugyan mitől álnemzeti vagy álkeresztény?

2021. febr. 26. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%

"A nemzeti keresztény jobboldalnak miért nincs önkritikája?"

Mert nem nemzeti. A fidesznek nem sok köze van a nemzethez, így a kérdésed pontatlan. És ezzel meg van magyarázva minden felvetésed. Nem kell magukra reflektálni, mivel nem az a cél, hogy jó kormány legyen, sőt nem is a kormányzás a cél, hanem pénz, hatalom megtartása. Ehhez pedig magukat hibátlannak kell kezelniük, így nem szabad önkritikát gyakorolni.

____________________________________________


"Miért, a Gyurcsány jobb?"

Ha 2002-2010 és 2010-2018-as ciklusokat hasonlítjuk össze, akkor igen. Gyurcsány alatt jobb adataink voltak, de ez nem az ő érdeme, inkább a fidesz inkompetenciája.

________________________________________


"Csak ugye miután a Jobbik elment balra"

Mellesleg a jobbik sosem ment el balra. Sajnos ma magyarországon nagyon sokan képtelenek felfogni, hogy a mérsékelt és szélsősséges definícióknak mi a jelentése.

Akkor szélsőséges egy párt, ha a másik oldal elveit, programjait elutasítja teljesen, és akkor mérsékelt, ha képes átvenni vagy támogatni másik oldali programpontokat is.

A jobbik kijelentései, viselkedése, illetve programja alapján egy mérsékelt jobboldali párt. Nagyon sokaknak ez azért nem tetszik, mert korábban szélsőjobb volt és azt hitték, hogy ez a "normális jobb" ettől minden, ami balra van, az baloldali, ami nem igaz.

___________________________________________


"És a Mi Hazánk ugyan mitől álnemzeti vagy álkeresztény?"

Nem tudom, hogy ő mit tart problémának a mihazánkkal, viszont nekem már ott kezdődik ,hogy hiteltelen, gerinctelen személyek vezetik a pártot.

2018-ban a jobbik programját vállalták fel és amögé álltak be. Aztán amikor kiváltak hirtelen tök más programot képviseltek. Így nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy hazudtak a jobbik tagságuk alatt a programról és kizárólag a parlamenti helyek megszerzése volt a céljuk.

Ez minimum gerinctelen lépés. És ha valaki magát akár nemzetinek, akár kereszténynek tartja, az nem viselkedik ilyen féreg módon.

2021. febr. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%

Zseniális alternatív valóságban élsz.


"Ha 2002-2010 és 2010-2018-as ciklusokat hasonlítjuk össze, akkor igen. Gyurcsány alatt jobb adataink voltak, de ez nem az ő érdeme, inkább a fidesz inkompetenciája."


Igen? Mondj már egyetlen konkrétumot, vagy mutass már egyetlen statisztikát erre vonatkozólag. Bár a kommented legelején tartok, de ez már önmagában is komolytalanná teszi az egészet.


"Mellesleg a jobbik sosem ment el balra."


Nem? Jakab Péternek hány felszólalását hallotad a parlamentben, ahol valamilyen kifejezetten jobboldali álláspontot képviselt akár társadalmi, akár gazdasági értelemben? Ebből is csak egyet mutass már meg nekem. Jakab szépen lenyomja a populista hőbörgést (narancsbuktázás és társai), illetve állandóan emlegeti a melósokat, ami pont hogy BALOLDALI mantra. Mellesleg az a párt alapból nem lehet semmilyen jobboldali, amely deklaráltan a nemzeti oldal legnagyobb ellensége ellen jött létre.


"Akkor szélsőséges egy párt, ha a másik oldal elveit, programjait elutasítja teljesen, és akkor mérsékelt, ha képes átvenni vagy támogatni másik oldali programpontokat is."


És ezt hol olvastad? Mert politológiai szempontból teljeses téves definíciók ezek, bár gondolatnak nem rossz, csak ott megbukik az egész, hogy a Jobbik sosem volt szélsőjobboldali párt. Csak hogy te is megértsd: radikális jobboldaliak voltak.


"2018-ban a jobbik programját vállalták fel és amögé álltak be. Aztán amikor kiváltak hirtelen tök más programot képviseltek. Így nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy hazudtak a jobbik tagságuk alatt a programról és kizárólag a parlamenti helyek megszerzése volt a céljuk."


Az nem tűnt fel neked, hogy épp hogy a Jobbik ment el egy hazug irányba, ami teljesen ellentétes a korábbi programjával? Toroczkai már 16-18 között is belső ellenzékként állt szemben a néppártosodó, cukiskodó Vonával, aztán ugye az elbukott választás után Vona távozott, az elnökségért pedig Toroczkai és Sneider versenyzett. Toroczkai veszített, ezért kivált és új pártot alapított. Elég érdekes gerinctelennek nevezni azt az embert, aki 20 éve ugyanazokat az elveket képviseli, míg a köpönyegforgatókat nem kritizálni, akik korábban nagymagyarkodtak, most pedig Gyurcsány fenekét nyalják. Toroczkai egyébként annyira hataloméhes, hogy direkt a Jobbik 64. képviselői helyére iratta fel magát (utalva ezzel az általa alapított HVIM-re), mert nem akart még egy választási győzelem esetén sem bekerülni a parlamentbe.


Abban egyetértünk, hogy a Fidesz sem kifejezetten nemzeti és keresztény a gyakorlatban, de még mindig százszor inkább az, mint a roncskoalíció.

2021. febr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
amely deklaráltan a nemzeti oldal legnagyobb ellensége ellen jött létre, majd összefogott vele*
2021. febr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
31%

#8 Ne akard hogy elmagyarázza. Biztos valami "sztárszakértő" volt a régi rendszerben. Hiába nagyobb a GDP elmagyarázza neked hogy mégse, stb. :D

A régi rezsimen jellemzően ilyen "sztárszakértők" irányították és sikeresen tönkre is tették az országot. :D

2021. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!