Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki FIDESZ-szavazó, az pragmat...

Aki FIDESZ-szavazó, az pragmatikus vagy ideológiai okokból szavaz a FIDESZ-re? Melyik csoport lehet többségben a FIDESZ-szavazók között?

Figyelt kérdés

Elsősorban a kormánypárt szavazóinak válaszát várnám. Pragmatikus ok lehet például az, ha az alternatíva hiánya miatt szavaz a FIDESZ-re (kisebbik rossz), vagy a párt által biztosított kedvezmények (családtámogatás) miatt. Mindezt amellett, hogy a párt ideológiája/narratívája hidegen hagyja vagy akár nem is ért vele egyet. Aztán a másik oldal, akik ideológiai okokból szavaznak a FIDESZ-re, na, ők a nehezebbik eset szerintem: ez alatt azt értem, hogy azért szavaznak a pártra, mert szimpatizálnak a narratívájukkal és mindazzal, amit az ahhoz köthető oldalak (pl. Pesti srácok, 888.hu, Vasárnap.hu) hirdetnek.


Ki melyik csoporthoz tartozik az itt jelen lévő kormánypárti szavazók közül?


Én csak annyit fűznék hozzá (ez az én személyes véleményem), hogy számomra nehéz elképzelni olyan fokú idiotizmust, hogy valaki csak és kizárólag az ostoba, képmutató és pusztító propaganda/ideológiai katyvasz miatt szavazzon a FIDESZ-re, mert amit a párt ideológusai produkálnak, az gyalázatos, főleg az, amit a kereszténységgel művelnek, ahogy eszközként felhasználják hatalmi érdekek szerint a vallást, szerintem ez több mint szimplán undorító. Tudom, hogy az ellenzék se jobb ebből a szempontból, de na. A mocsok az mocsok, mindegy, melyik oldalon van.



2021. febr. 25. 12:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
58%

A rokonságomat, ismerőseimet hallgatva, az idősebbek abszolút ideológiai okokból szavaznak rájuk.

A középgeneráció inkább pragmatikus okokból. Pl. bennük látják a biztosítékot arra, hogy nem lesz tele migránssal az ország és óvodában, iskolában nem lesz LMBTQ propaganda.

A huszonévesek közül, akik rájuk szavaznak, szintén ideológiai okokból.

És nők nagyobb arányban szavaznak rájuk, mint férfiak.

2021. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
54%
Én ateista vagyok és fideszre szavaztam 2018-ban. Sohase tudtam mit kezdeni a kereszténységgel( se más valással), de mindig is csodáltam azokat akik a vallásossal, azért szavaztam a Fiedszre 2018-ban mert nagyon sok fejlesztés történt a környezetemben amióta a Fidesz van kormányon, pl a teljes belváros rekonstrukciója, buszok kicseréle´se ipari park létesítése, csónakázótó felújóitása és szabdidöpark létesítése, rendelök is felettek újjítva, két kórházi oszta´ly is, ovodák és iskolák is.
2021. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
40%
Én a segélyekért,a krumpliért.Több a segély mióta a fidesz van.
2021. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
20%
Orbán Viktorra szavazok!
2021. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
82%
Én Mészárosért Lölőért szavaztam a fideszre! Öröm látni ahogyan ez az ember a saját erejéből leelőzi a renyhe Mark Zuckerberget. Megállíthatatlanul halad az arany-úton, pedig sok az irigye.
2021. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

"A huszonévesek közül, akik rájuk szavaznak, szintén ideológiai okokból."


Ha így van, az azért elég szomorú.

2021. febr. 25. 13:13
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Progmatikus és ideológiai okai is vannak. Szerény véleményem szerint amit egy párt mond, vagy képvisel az majdnem mindig propaganda. Ugyanis általában a nagyobb pártok egy bizonyos csoportot szeretnének megszólítani. Ez nem magyar sajátosság.
2021. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
61%
Érzelmi okok miatt. Nincs itt semmiféle ideológia, a Fidesz nem ideológiai alapon jött lére. Nagyon sok ember a saját maga vagy családja által átélt, elszenvedett vélt vagy valós sérelmeket kíván a volt MKP, MSZMP, MSZP pártokkal szemben "megtorolni", elégtételt venni. Sok esetben belső lelki konfliktus is lehet a mélyben, amikor egyesek nem tudják túltenni magukat azon, hogy önként vagy kényszerből beléptek annak idején ezekbe a pártokba, esetleg tevékenyen részt is vettek az adott pártok által képviselt ideológia elterjesztésében, manifesztálásában, szóval valamiféle belső meghasonlásnak is van itt szerepe (lásd Kövér elvtárs, Pokorny elvtárs, sőt Orbán elvtárs esetében is).
2021. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Balodali kormányzatok alatt anyagilag megszívtam a Bokros-csomaggal, majd a 2006-ban a Gyurcsány-csomaggal -létszámleépítések, megszorítások, -nem engem építettek le, csak át kellett vennem 3 ember munkáját + kaptam egy semmihez sem értő régi káder főnököt - hagy ne illessem jelzővel... -szakirányóú egyetemi végzettséggel, nyelvvizsgával éppen csak a vc-t nem kellett takarítanom, 37 év munkaviszony után ott is hagytam a bagázst. Utódom egy hónap után mondott fel, a következő bírta fél évig, aztán visszaállították az eredeti létszámot.

A jobbikból meg lett ami lett -ballik.

Mégis mit gondolsz, miért?

2021. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
79%

Mindig vicces amikor az ellenzékiek akarják megmondani hogy a fideszesek miért fideszesek - közben meg le is pontozzák azt a fideszest aki leírja hogy ő miért ilyen vagy olyan.

A pragmatikus az gyakorlatiasságot jelent, olyan embert aki azt nézi mi az ami neki jó vagy mi az ami hasznos, ami működik. Ettől még lehet mellette ideológia is, nem zárják ki egymást.

A fideszesek nagy része egyben pragmatikus is, hiszen nem csak azt nézi mit ígér neki a fidesz, hanem tapasztalja is hogy egyrészt a fidesz kormányok alatt lett jobb az élete, életkörülményei, van jövőképe, másrészt ellenoldalról is tapasztalta, hogy amikor a mostani ellenzéki összefogás politikai csoportja volt hatalmon, akkor mindig sokkal rosszabbul járt és az ígéretek csak ígéretek maradtak.

De ettől még a többségben ott van az ideológiai is és egyben működik. Ideológia pl. hogy szeretném az országomat nemzetállamként megtartani és nem egy szivárványos multikultivá silányítani - pragmatikus döntés ebben, hogy ezt a fidesztől remélhetem, mert ők ezt tették, míg az ellenzékiek vagy beengednék az illegális migránsokat, vagy éppen a másik véglet, hogy idegengyűlölők, ami szintén nem fér a képbe nálam.

De éppen így ideológia az is, hogy a társadalom alapja a család és a normális család, nem valami katyvasz - pragmatikus döntés, hogy ebben is a fideszt találom megfelelőnek, mert családcentrikus, az ellenzék pedig családellenes intézkedések tömegeivel örvendeztetett már meg az elmúlt évtizedekben.

A fidesz egy hatalmas gyűjtőpárt és még ott van mellette a kdnp is. Nagyon sokan csak azért szavaznak rájuk, hogy ne az ellenzékiek kerüljenek úja kormányra. Ez tény és ez tiszta pragmatikus döntés. De jóval nagyobb rész az, akik ideológiában is megtalálják a hasonlóságot, eléggé ahhoz hogy el tudják fogadni azt is amiben meg nem egyeznek.

2021. febr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!