Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért tartják hihetetlen...

Sokan miért tartják hihetetlennek a legutóbbi átlagfizetésről szóló adatot?

Figyelt kérdés

[link]


450 ezer forint bruttóban, nettóban nincs meg 300.

Én nem értem,hogy ezen mi a hihetetlen meg a magas.



Erre, egy pályakezdő gazdasági,műszaki diplomás ennyit kap.Egy IT-s értelemszerűen, többet.

Egy autószervizben dolgozó munkafelvevő ,nyelvtudás nélkül,középfokú végzettséggel is megkeres ennyit, sőt többet is.

Ha itt a környéket nézem (Budapest), ez az átlagfizetés teljesen reális.


2021. febr. 28. 09:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
60%

" két piacképtelen diplomát."


MIÉRT lenne PIACképtelen? Dolgozom vele 20 éve...

PIACKÉPTELEN? Hát?

2021. febr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

19:

Akkor mégis a 16. gondolja jól. Pl. az egyik: rossz összeállítású a kapcsolati tőkéd, vagyis rosszul válogatod az ismerősi körödet.

2021. febr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Kérdező

Amit a kérdésben írtál átlagkeresetnek az CSAK DECEMBERRE érvényes. Ott van a cikkben is "Az év egészében a bruttó átlagkereset 403 600, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 268 400 forintot ért el, mindkettő 9,7%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest."

Akik meg hisztiznek azok nem értik mit jelent az átlag. Ahogy azt sem, hogy pontosan ugyanígy, ugyanezt jelentette 10 éve meg 20 éve is, tehát ez a szám nem arra való, hogy azt mondja meg mennyit keresnek az emberek, hanem hogy MILYEN VÁLTOZÁS megy végbe a jövedelmek terén.

Konkrét határszámokkal, jelzőszámokkal lehet megmutatni az emberek jövedelmi helyzetét, de minél pontosabban akarjuk megnézni, annál kisebb csoportokat kell vizsgálni és akkor már nem lehet a nagy egészet sommásan leírni. Ami egyszerűen megmutatható az a minimálbér, az átlag bruttó és nettó jövedelem, a medián jövedelem. Ezeken lehet látni hogy a helyzet stagnál, javul vagy romlik ha az éves adatokat összehasonlítjuk.

Minden máshoz részletesebben kell vizsgálni a helyzetet és meg is teszik, csak arról nem lehet 3 mondatos cikkeket írni. Nagyon pontosan le van írva, hogy míg az oktatásban 362838 Ft volt a bruttó átlagkereset 2020-ban, ami 8,4%-t emelkedett 2019-hez képest, addig a szociális ellátásban 196594Ft a bruttó, ami tavaly 12,3%-t emelkedett, a pénzügyi szektorban meg 709341Ft a bruttó és ez is 6,6%-kal nőtt tavaly. Attól mert az átlagkereset tényleg annyi amennyit írnak még nagy a szórás a munkahelyek, területek között. Nem hisztizni kell azon, hogy ez nem is igaz, nem is keresnek ennyit az emberek, hanem fel kell ismerni, hogy bizony van aki sokkal többet keres - nem is kevesen - ezért jön össze az átlagbér ennyire, miközben tudjuk, hogy sokan meg sokkal kevesebbet keresnek.

Azon meg nem kell baromkodni, hogy az a pár milliárdos húzza fel az átlagkereseteket, mert ők nem a fizetésükkel kapnak milliárdokat, hanem más formában, mint pl. a cégeik részvényeinek hozamában és az nem szerepel ebben a számban.

[link]

2021. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"Akik meg hisztiznek azok nem értik mit jelent az átlag."


Igen, ez is magas sokaknak.

Ahogy azt se bírja felfogni, hogy van a 10 éves meg a 80 éves és akkor átlagosan csak 45 évesek című sztori is egy baromság, mert a társadalom nem csak 10 évesekből áll.

Az agyhalott proli nem érti.

2021. febr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
39%

A diplomád piacképtelen, mert nem tudsz belőle megélni.

Ennyi erővel nyiss vállalkozást, aztán verd a melled, azzal meg ne foglalkozz, hogy nem megy a biznisz és nem tudsz majd belőle megélni.

2021. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Csakhogy Budapest nem egyenlő Magyarországgal. Vidék inkább a mérvadó, ott élnek többen. IT-s kezdőfizetésem 140 ezer forint volt 5 éve, ez egy teljesen átlagos diplomás fizetés volt a régióban akkor. 5 év alatt felküzdöttem 250-re. Elégedett vagyok ugyan, de meg sem közelíti a budapesti béreket. Ezért pl nekem is hihetetlen, ha tényleg ez az átlagfizetés.
2021. febr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
77%

Én kiszámoltam az átlag fizetésemet:

M. Lőrincét és az enyémet összeadtam, majd elosztottam kettővel.


Ne tudjátok meg, hogy mennyire jött ki! :)))

Úgyhogy, én nem panaszkodhatom!

2021. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Mert sokan nem értik az átlag fogalmát, a politikusok pedig ezt kihasználják. A medián fizetést lenne érdemes figyelni.
2021. febr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
átlag mellé szórás meg főleg a medián is járna a korrekt tájékoztatáshoz
2021. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Óvónő és fejlesztőpedagógus vagyok. Nyárra meglesz a harmadik diplomám is. 185.000 Ft-ot hozok haza havonta. Nem sok a felelősség rajtam, éppen csak a jövő nemzedék értelmi szintje...
2021. márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!