Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány mer még szigoríta...

Ha a kormány mer még szigorítani, milyen szigorítás jöhet még?

Figyelt kérdés

2021. febr. 28. 20:48
1 2 3
 11/24 árokpart ***** válasza:
91%
Egyébként a tavalyi kijárási korlátozáshoz hasonló intézkedés lazább volt mint a mostani, mert a napközbeni életet akkor sem érintette, mert gyakorlatilag annyi volt a kivétel, hogy ugyanúgy ment az életmint máskor. Este viszont lehetne sétálni, futni, sportolni és nem kellene igazolás a munkáltatótól ha valaki véletlenül később ér haza. Illetve nem kellene rettegve elindulni este 8 óra után netán patikába vagy orvoshoz, hogy netán még menetre állít meg a rendőr és akkor még nem tudom igazolni, hogy esetleg oda megyek.
2021. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
árokpart viszont egész nap kvázi üresek voltak a városok, tömegközlekedési eszközökön is csak alig lézengtek páran.
2021. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem lesz semmi ennél rosszabb, mert sokan ellenzik.

De amit lehetne még:

-iskolák, óvodák bezárása

-határok lezárása (szerintem ezt már rég meg kellett volna tenni)

-nem létfontosságú üzletek bezárása

-csak akkor mehetnek ki az emberek, ha dolgozni, orvoshoz vagy boltba mennek, mint tavaly.

2021. febr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 GTA Laci ***** válasza:
88%
A tavalyi kijárási korlátozás gyakorlatilag önkéntes alapon működött, mivel nem lehetett ellenőrizni, hogy egy adott embereke alapos indokkal van-e az utcán. Ennek ellenére hatásos volt, mivel az emberek a médiának "köszönhetően" be voltak sz*rva a vírustól, meg mindenhonnan ömlött a gusztustalan "maradjotthon" kampány. Most is be lehetne vezetni ilyet, de semmi értelme nem lenne, mivel már kb. mindenkinek ki van a töke a vírussal, és már senki sem fél tőle, ezért változatlanul mindenki járkálna mindenhová.
2021. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a faluban járkált a rendőr, és meg is állított, hogy hova megyek, és hogy reméli ma már nem találkozunk többet.
2021. febr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
7%
Az az átoltottságtól függ. Egyébként máshol is szigorítanak.
2021. márc. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%
12, 15: engem áprilisban megvágtak 10 ezer forintra, mert a háztömb előtti padon ültem. Tény, a kocsisokat nem állítgatták meg, de az utcán mászkálókat igazoltatták rendesen (Veszprém)
2021. márc. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kijárási korlátozás helyett minden településen kiterjesztik a maszkhasználatot mindenhova. Egyébként meg nem érdekel, hogy mit csinálnak, csak annyit kérek, hogy legyen már vége!
2021. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Emlékeztek, hogy ezt a "maradj otthon"-dolgot, hogy a szájukra vették, de javarészt azok, akiknek olyan szerencséjük volt, hogy hirtelen kitört balhé még csak meg sem rezzentette a munkájukat, munkahelyüket, munkarendjüket?


Mintha aggódnának másokért, közben pedig azért jó volt pózolni azzal, hogy "én bezzeg mekkora hős vagyok", "te pedig maradj szépen otthon!"


És itt nem pl. az ápolókra, mentőkre, orvosokra gondolok, akik tényleg benne voltak a sűrűben, hanem "sokan másokra", kik közül nem egy, nem kétféle munkakör gyakorlatilag magányos munkavégzés, mindennemű vírusveszély nélkül.

2021. márc. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
71%

Alapvetően teljesen rosszul kezelik a dolgot. Az iskolákban terjed a legjobban. És mindenki sumákol. Több ismerősöm igazoltan covidos, a gyerek is beteg, erre nem küldik ki a tesztert, mert hogy a család már úgyis karanténban van, minek. De akkor meg az iskolákban nem lesz karantén.

Jelenleg nagyon sok a beteg gyerek és a beteg tanár is, nem tesztelnek, vagy ha mégis nem írnak ki karantént az iskolákban. Arról volt szó, ha bárki beteg, akkor majd karanténba teszik az osztályt. Dehogy teszik. Legalább azt betartanák, amit ígértek. Körbe fertőzik egymást a gyerekek, és haza viszik a szülőknek. De nem fogják ezt meglépni, mert ha minden gyereket és szülőt leteszelnének, és kiderülne, hogy ki a beteg, akkor a fél ország beteg lenne, és az elég rosszul nézne ki a statisztikában.

2021. márc. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!