Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország az EU egyik...

Magyarország az EU egyik legrosszabb országa, és az EÜ kivéreztetése csak rátett erre egy lapáttal. Fiatalok, ti is tervezitek otthagyni a haldokló/halott országot?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 22:49
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
77%

"pedig aki itt egyáltalán nem tud megélni, az kint is fog szenvedni."


Ez így van akkor, ha valaki nem tudja beosztani jól elkölteni a fizetését itthon, de vannak olyan szakmák, amiben például sokkal nagyobb anyagi és szakmai megbecsülést kaphatsz nagyobbat, mint a megélhetési költségek közti különbség.

2021. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
53%
20# Arra azonban készülj fel, hogy a nyughelyed is valószínűleg - az addigra több évtizedes, lepusztult, hulladék - Nissanod lesz!
2021. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
46%

"20# Arra azonban készülj fel, hogy a nyughelyed is valószínűleg - az addigra több évtizedes, lepusztult, hulladék - Nissanod lesz!"


1. Készülj fel, de az asszonynak idén veszek egy Teslát.

2. Addigra a Nissan-om már rég emlék lesz, mert még az sem kizárt, hogy repülő autóval járok, miközben te évtizedek múlva még mindig a lyukas gatyádból kilógó sz-ros seggedet vakargatod a puszta közepén kannásbort vedelve, miközben fűt a nemzeti büszkeség

3. Pont teszek rá, hogy a nyughelyem hol lesz, mert nem veszem be a vallásos meséket, így aztán sz-rok rá, hogy a hullám hol fog elrothadni

2021. márc. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
42%
#24 lehetsz te gazdag ha emberileg ekkora szardarab vagy :D
2021. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%

20/24, amerre én élek, pont így viselkednek a román/ukrán aljanépek. A mi köreinkben kb. a patika állapotú isetta meg t1-ek mennek. Ezekre többet költöttek, mint te bármikor is fogsz a környezetkárosító ipari hulladékodra. (Vagy az asszonyodéra)

A te sládat sosem fogja megköszönni egy autószalon sem, hogy ott tartd, ellenben pl. az isettával. (Mindig a bmw szalonban telel)

2021. márc. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
42%

24.

Valamit nagyon jól csinálsz. Néztem Nissan-od árát.

Németországban a cégnél ahol dolgozom 100.000 euró árfekvésű autója a tulajdonosnak van. Ennyiért s-kalss-ot ki lehet gurítani a szalonból.

A középvezetők c-klasse környéke. A dolgozók nagyrésze pedig új vagy használt kis vagy alsó közép autókkal. Persze a magyarok ügyesek. Rendszerint 100.000 euró értékű autóval járnak haza. Vagyis várjunk csak.... lehet 7000 eurós-sal

2021. márc. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
40%

"24.

Valamit nagyon jól csinálsz. Néztem Nissan-od árát."


Nem kell ehhez multi-igazgatónak lenni.

Csak szimplán jó vagyok a szakmámban, nem alkalmazottként, hanem szabadúszóként tevékenykedek, és sokat dolgozok.


És egy normális országban ennyi elég is, hogy az ember egy igen jó, átlag feletti színvonalon éljen.


De az én szakmámban még az alkalmazotti státuszban lévők is elég jól el vannak eresztve itt Ausztriában.


Csak úgy a miheztartás végett elmesélem, hogy én 16 éve élek itt, és már van egy kertes házam kifizetett hitellel, azok meg, akikkel anno együtt végeztem egyetemen, és otthon maradtak, még mindig albérleteznek, vagy felvettek egy hitelt, amit 60 éves korukig fognak fizetni.


Na ezek perspektívák.


G-ciországban hiába vagy tehetséges és szorgalmas, nem haladsz egyről a kettőre.


Aki lusta meg hülye, annak persze mindegy, de még az olyanok is jobb színvonalon élnek nyugat-európában, mint Mo-n.

2021. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

28

Nem katagorizálnék.

Magyarországon is vannak ismerőseim akár kétkezi munkások is akik vállalkoznak egyedül vagy alkalmazottakkal és félmilliárdos vagy nagyobb vagyont összehotzak. Németországban is ismerek magyarokat akik minimális pénzért dolgoznak. Semmire nem viszik. Átlagban igaz, hogy aki kijött és alkalmatottként dolgozik az jobban színvonalon él. Értelmiségiként pedig akár sokkal. Egy orvos, tanár, informatikus, lényegesen jobb kondíciókkal rendelkezik. Néztem német statisztikákat. A Magyarországról kivándorlók nagy részének nem jött be. 2011 után volt egy boom. Kijöttek évi 50.000-en Németországba, vissza pedig 30.000-en. 2019-ben már többen mentek vissza mint ki.

A tavalyi év gondolom fõleg a covid válság miatt hasonló lehetett. A nagy boom idején is 10-bõl 4 embernek jött be itt az élet. Nem szép dolog az otthon maradókat lenézni.

Egy részük jól vagy átlagos színvonalon megél Magyarországon.

A kivándorlás nagy kockázat. Anyagi teher.

Sokaknak lehetetlen anyagi kihívás több millió forintot kockáztatni.

Emlékszem voltam több állásinterjún. Első 2 hónapot szállodában. Lakásbérlés, berendezés.

2021. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
59%

28 csaxólok, ami régen úgy volt, az bezzegországokban sincs már mindenhol úgy.

Amikor mi vettünk, akkor 100 ezer vt használtan egy 80-as évek beli ház, 200-300 közt egy új. Ha nem döntik be az eu-t, 3 év és hitelmentesek vagyunk.


De aki ma vesz, az újat 500-600 közt megkap, a hitelt is odaadják rá alacsony kamattal. Csak épp olyan feltételekkel, hogy 10 év alatt kifizetnek talán 30-40 ezret. De ez mindegy is, a lényeg, hogy nagyon elszálltak az árak, és hiába nincs kamat, azt vissza kell fizetni. Talán a gyerekek visszafizetnék. Svájcban meg már régóta ez megy.

2021. márc. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Már évek óta készülsz, de még mindig itt vagy.
2021. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!