Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a most meghozott...

Szerintetek a most meghozott március 22.-ig tartó korlátozásokat és boltbezárásokat hányszor fogják meghosszabbítani?

Figyelt kérdés

2021. márc. 4. 13:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
33%
#11 Jól van, most megfejtetted. De nehogy elmondd másnak.
2021. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
27%
9# csak visszafelé kell olvasni...nem nagy cucc!
2021. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
#15 Rendben, te is rájöttél, de most már pssszt. A Bilderbergerer csoport figyel.
2021. márc. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, de halalosan elegem van. Es rendkivul zavar, hogy a reklamokban miert mondjak meg mindig a gazdasag ujrainditasat es, hogy Magyarorszagnak mukodnie kell, ha pont az ellenkezoje tortenik.
2021. márc. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
64%

Remélem nem lesz meghosszabbítva.

22én minden nyisson újra.

24l eladó

2021. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%

Lehet sok embert nem fog érdekelni, amit most írok, vagy le fognak szólni, de nem baj.

Tudom én jól, hogy emberek életek múlnak ezeken a korlátozásokon, de ez kezd sok lenni. 1 hét híján egy éve itthon vagyunk. Leszámítva azt a két hónapot az év elejéről. Halálosan unalmas itthon lenni, de emellett el is tudnék menni. A szociális életem nulla. Nem is lehet találkozni, nincs hol találkozni. Az élettel teli énemből mára semmi nem maradt, ezalatt a közel egy év alatt többször jártam pszihológusnál. Erre lehet mondani, hogy én vagyok mentálisan labilis, de az ismerőseim 80%-a is hasonló problémákkal küzd. De ezek mind mellékesek. Egyrészt tudom, hogy lesz még sok-sok évünk arra, hogy szabadok legyünk, de most kéne barátságokat kötnünk, ismerkednünk, élni a fiatal éveinket. Másrészt az online oktatás egy nagy f@s. A tanárok sz@rnak rá, nem tartják meg az összes órát, lényegesen kevesebb a tanulnivaló. Ez nyilván egy olyan embernek nem fontos, aki nem szeretne továbbtanulni vagy szimplán nem érdekli őt az egész. De a többségünk majd ott fog ülni az érettségi előtt egy év olyan anyaggal, amit hébe-hóba tanult meg. A pszihológusoknál betelt az összes hely. Az emberek begolyóztak, azokról nem is beszélve, akik alapból mentális betegek. A tanulók lemaradnak. A dolgozók munkanélküliek lesznek. Blablabla. Ennek vége kell, hogy legyen. Nem élhetjük az életünket korlátozásokkal örökké. Értem én, hogy emberek halnak meg nap, mint nap a vírusban. De valamikor fel kell oldani ezt. Emberek meghalnak és meg is fognak a vírusban. Aki fél oltsa be magát. Aki meg nem az vállalja a kockázatát annak, hogy beteg lesz. Mikor fogják feloldani? Ja persze majd akkor, ha kellenek a foglalások Lőrinc bácsinak a Balatonra. És vajon ősszel megint kezdik újra?

Én ezt nem bírom tovább és nem is akarom. Ki szeretnék menni és élni az életem.

2021. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%
Működik nyitva lehetnek az építőanyag boltok. Mindenki fessen tapétázzon szereljen addig. Csak pl nem értem miért kell a virágboltoknak közben tönkremenni. Ruhát pedig csak pl a tescoban vagy a lidl-ben lehet venni, vagy munkaruha boltokban. Pepco jysk kényetelen lesz átállni házhoz szállításra, meg az ikea... mondjuk már ránk férne ha lenne ikea házhozszállítás végre megint. Tényleg ikea nyitva lehet?
2021. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#17: virág boltok pont, hogy nyitva lehetnek 8-án, azaz nő napon még. Aznap megszedik magukat utána nekik nem lesz gond két hét szünet.
2021. márc. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#18: Tévedsz. A virágboltoknak a zárás utána ugyanakkora gond, mert a vágott virágok amik megmaradnak nőnapról nem fognak elállni két- vagy négy hétig. A virág is romlandó árucikk.

De ez a legkisebb baj. A nagyobb az, hogy elveszik az életünket! Rengeteg olyat hallok, hogy nem érdekel már az sem, hogy ha meghalok a covidban, de így nem akarok élni. A fiataloktól elveszik a fiatalságukat, az idősektől a szabadságukat, stb. Aki fél, maradjon otthon és rettegjen, de ez most már sok. Nem lehet így a végtelenségig élni, márpedig most pont arra szoktatnak, hogy tulajdonképpen rendezkedjünk be egy állandó kontrollra, szokjuk a korlátozásokat, mert ez most már örökre így marad és ők lesznek a rendesek, ha kiengednek minket időnként, és ezért nekünk hálásnak kell majd lenni. Ez pedig nagyon nincs így rendjén még akkor sem, ha valóban komoly lenne a járvány.

2021. márc. 6. 10:54
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Hős vagy. Induljunk tüntetni!
2021. márc. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!