Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külterületi dűlő úton is...

Külterületi dűlő úton is kötelező lesz a maszk?

Figyelt kérdés
Én biztos, hogy nem fogom felvenni itt a mezőn, amikor rajtam kívül 1-2 szomszéd lakik csak itt. Hol élünk már, de komolyan? Közben az ATV Naphíre című műsorában a zárt térben senkin nem látok. Hogy is van ez akkor? Ok, a közértben, buszon aláírom, de azért ennek is lehetne egy határa. Kit fertőzök meg a mezőn? A nyulakat, vagy az akácost?
2021. márc. 5. 09:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A mezőn a gatyád is letolhatod, senkit nem fog érdekelni.
2021. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
13%
Közterületen mindenhol!
2021. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan helyen sétálsz, ahol alig találkozol mással, nyugodtan leveheted, senkit nem fog zavarni.
2021. márc. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Majd, ha kijön a rendelet a Magyar Közlönyben, megtudjuk, hogy mi a pontos szabály. Addig fölösleges találgatni.
2021. márc. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Jogos, utolsó. De olyan nonszensz, hogy akárcsak felvetésre is került ez a téma.
2021. márc. 5. 10:12
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha csak egy pillanatra is leveszed, a rendőr előugrik majd a dűlő mögül, és megbüntet.
2021. márc. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg kötelező lesz persze, mert egyszerűbb rámondani, hogy "mindenhol", mint külön-külön szabályozni a pontos feltételeket.


De: ahol nincs senki, ott vajon kire is jelentenél veszélyt? Sőt, ki látja, ha nincs rajtad? Én sokat járok az erdőbe túrázni, és bár ezután maszk is lesz már nálam, de ha nincs a közelben senki, akkor biztosan levetem majd. Kitől kapnám el a fertőzést? A madaraktól vagy az őzektől?


Legalább a természetben szeretnék friss levegőhöz jutni.

2021. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Papíron valószínűleg igen. Minden közterületen kötelező lesz. (Bár várjuk meg a pontos szabályt, legutóbb is így indult, hogy "mindenhol", aztán kiderült hogy mégse.)

A gyakorlatban nyilván nem veszed fel ha nem akarod, amikor senki nincs 10 km-es körzetben.

A mező amúgy se mindig közterület.

2021. márc. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg igen, gyakorlatilag a rendőrök sem fogják betartatni. Erdőben, dűlőútakon, meg ilyen eldugott helyeken meg pláne nem. Én biztos csak akkor fogom felvenni ha rendőrt látok.
2021. márc. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ez is érdekes kérdés, hogy mit takar a "közterület"? Mert mi van akkor, ha nekem a falu mellett vannak szántójaim, meg erdőm? Hisz ha az az én tulajdonom, akkor elvileg nem szólhatnak, ha nincs rajtam maszk, amikor ott vagyok... jó lenne már, ha végre felkerülne az a Közlöny mert így mindenki csak találgat.
2021. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!