Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormánypártiak, miért vagytok...

Kormánypártiak, miért vagytok azok?

Figyelt kérdés

Ellenzék, miért nem vagytok kormánypártiak?

Légyszi, rendesen beszélgessünk, tisteletben tartva mások véleményét.


2021. márc. 5. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

2 oka van. Az egyik világnézeti - ideológiai ok. Ez nálam meglehetősen stabil szempont. A másik a gazdasági - anyagi nézőpont, ezt pedig, mint tudjuk, szükséges figyelembe venni a megélhetés miatt.

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem kompromisszumot kötnöm, választanom a két, számomra fontos szempont között, a lehetőségekhez mérten mindkettő kielégítően teljesül.

2021. márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

Én ha jól emlékszem 2014ben döbbenten néztem, hogy orbán nem állt ki vitára mikor volt a választás. Előtte sem voltam Fidesz szavazó, de ezzel a fajta arroganciával teljesen leírta magát.


Aztán jött a tavalyi év. Vállalkozó voltam, üzleteket béreltem, aztán be kellett zárnom. És akkor jöttek a külföldi vállalkozó ismerőseimtől az üzik, hogy

-Ó. nem akkora para ez. Az állam átvállalja a bérleti díjat, meg utalnak havi x eurót.

És akkor én megírtam nekik,hogy itthon meg az a módi,hogy be vagy zárva, de fizessél mindent a bérleti díjat a rezsit, plusz megjegyzésben még ott van, ha késel 10 napot a befizetéssel végrehajtást kezdeményeznek.

Ennyit tud a fidesz papi.

Fenyegetni zsarolni csődbe vinni,vagy elvenni azt ami a tied.

Ilyeneket,hogy felelősséget vállalni az állampolgárokért azt nem.

2021. márc. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
38%

Én azért vagyok ellenzéki mert több dologban nem értek egyet a kormánnyal mint amiben igen.


Továbbá nekem az egész NER meg a Fidesz felépitése egy hatalmas személyi kultusznak tűnik ahol Orbán afféle "kedves vezető" ami nekem elég unszimpatikus.

Én libertárius (piacpárti kapitalista liberális) elveket vallok, így nem nagyon értek egyet a Fidesszel sok mindenben. Az egész kormányban van valami "mi jobban tudjuk hagyd a dolgokat a kormányra" mentalitás ami tökéletesen ellentétes mindennel ami nekem szimpatikus. Szerintem pont az emberek minél nagyobb szabadsága a jobb és az állam alapvetően nem feltétlen jó ha erős.

Aztán ott van a gazdasági rész. A Fideszben vannak piacellenes hangok pl Lázár és a külföldi multik esete, vagy vállalkozások agyonszabályozása.

Én csökkenteném az állam méretét és gazdasági beleszólását, a kormány pont hogy mindenbe bele akar kotnyeleskedni.


Persze van amiben egyetértek a kormánnyal, pl adócsökkentések (már amennyire ezt megteszik), bevándorlás szabályozása (ott pl az alapötlet jó, a megvalósítás meg a kommunikáció már nem).

Az összefogással ugyszint nem értek egyet sokmindenben, jelenleg nincs igazán jó párt nekem (LA75 az komolytalan), de biztos hogy a kormányra nem szavaznék.

2021. márc. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!