Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon ha demokrácia...

Magyarországon ha demokrácia van miért csak egy pártra lehetett szavazni?

Figyelt kérdés
MSZP-re 8 év sz@rakodás után ki szavazna? LMP kispárt, hanyagolhatjuk is, jobbiknak vannak jó elképzelései viszont szerintem túlzásba esne. marad a narancs. ennyi. vége.
2010. aug. 18. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ez a mai helyzet, de ki tudja, hogy mi lesz pár év múlva. Új pártok bukkanhatnak fel azokra az emberekre építve, akik nincsenek most megelégedve a jelenlegi pártokkal. Lásd hol volt pár éve a Jobbik vagy az LMP? Két mini párt volt. És mi lett az első választáson hatalmas sikert arató pártokkal, mint az MDF és SZDSZ? Eltűntek. A politikai szereplők változnak, ezért van remény.
2010. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Nincs igazad. Bárkire lehetett szavazni. mszp-re azok szavaztak, akik hisznek abban, hogy helyrehozza, amit elrontott. lmpre az, aki vérfrissítést szeretne a parlamentbe, jobbikra az, aki radikális érzelmű, fideszre az, aki úgy gondolta, hogy minek szavazzon másra, úgyis ő jut be.


Te leírtad, hogy te miért a fideszre szavaztál. Csak hát ezek a te gondolataid, a többi nyolcmillió ember lehet, hogy másképp gondolkozik. És aszerint szavaz. Na, ez a demokrácia.

2010. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pontosan a választók gondolkodásmódja miatt. A magyar ember nincs demokráciához szokva, ez meg is látszik. Nem igazán tud élni a lehetőségeivel. Ezért lépünk folyton egyik szarból a másikba.
2010. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
fiugy. a jobbik nem tudott volna nyerni, hiszen külföldi, roma, és balos nem szavazna rá, márpedig ez elég sok embert jelent... mszp hogy hozná helyre? ezt fújják már mióta... mégsem változott semmi...
2010. aug. 18. 15:07
 5/11 anonim ***** válasza:

"ezek a te gondolataid, a többi nyolcmillió ember lehet, hogy másképp gondolkozik."

Erről beszélek. Te el sem tudod képzelni, hogy helyrehozza, én sem, de például a nagymamám igen.

Nem tudom, hogy írhatnám le egyértelműbben: nem mindenki gondolkozik így.


Esetleg még egy példa: én pont azért szavaztam az lmp-re, mert vacilláltam kettejük között, de biztos voltam benne, hogy a fidesz úgyis nyer, tehát nekik tökmindegy az én szavazatom. Míg egy kis pártnál sokat számít. És valószínűleg többen gondolkoztak hasonlóan, mert végül is bejutott a parlamentbe :)

2010. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Azelőtt is bent voltak a parlamentben, csak SZDSZ néven.
2010. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt csak az állítja, aki nem tudja, hogy ki melyik pártnak volt tagja és most melyiké.
2010. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy pont, hogy észreveszi a fedést a két párt és ideológia között.
2010. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon intelligens válaszok... muszáj személyeskedni minden kérdésben? Komolyan kezdem unni ezt a dolgot. Elmondtam egy elméletet és hogy érthetőbb legyen, valós példával illusztráltam. Legközelebb nem teszek ilyet, marad csupán az elmélet, azt legalább képtelenek vagytok felfogni... szomorú, ami itt megy :(
2010. aug. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt a pont.

Jobbik úgysem nyert volna, még sajnos nem elég nagy ahhoz, hogy színre lépjen, pedig a radikális változtatások, a cigánybűnözések felszámolása válságos lenne. Nem beszélve arról, hogy a sok hamis politikust is be kéne már végre zárni a rácsok mögé.

LMP úgyszint, fiatal lelkes tagok, de sajnos képtelenek lennének normálisan elvezetni egy országot, SZDSZ néven már elbuktak egyszer.

MSZP-re ki szavazna azok után, hogy 8 évig csak a szart öntötték a nyakunkba? Legfeljebb azok, akik hisznek abban, hogy majd az MSZP helyreállítja azt, amit elrontott.

Így tehát marad a FIDESZ.

Nem azért, mert az a legígéretesebb, hanem mert 100% volt, hogy bekerül, de hogy a többi párt ne szólhasson bele az intézkedésébe, kellett neki a kétharmad. Meg is kapta.

4 éve van bizonyítani, hogy az emberek bizalmával élni kell, és nem vissza, mint ahogy azt az MSZP tette, ha megbukik, akkor vagy létrejön egy új párt, amit civilek alkotnak (miért ne lehetne végre egy kevésbé idióta párt), vagy pedig a jobbik kerül színre.

Meglátjuk-meglátjuk.

2010. aug. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!