Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon most demokrácia...

Magyarországon most demokrácia van?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy a demokrácia nem tökéletes, de jobbat még nem találtak ki. Hát ennél a f*snál ami most Magyarországon van bármi is csak jobb lehet. Milyen demokrácia az, ahol a közszereplők abban a pillanatban, hogy hatalomhoz jutnak, rögtön elkezdenek saját zsebre dolgozni ?

A közszféra velejéig romlott. A közbeszerzésre fordított adóforintok 20-25 %-a korrupt zsebekbe vándorol. Ezt nem én állítom, hanem hivatalos források.

Ebben az országban minden rosszul működik. Ami meg véletlenül működik és békén kellene hagyni, azt gyorsan megreformálják. Mintha a politikusok azzal szórakoznának, hogy hogyan szívassuk a polgárokat.

Nincs egy igaz közszereplő sem ebben az országban ?

Milyen választ ad egy demokratikus rendszer ezekre a kérdésekre ? Létezik-e öntisztulás ?

Talán itt lenne az ideje egy kis diktatúrának ( vagy valami másnak, ami nem demokrácia ) és valaki vasmarokkal megoldaná a problémákat.


2009. dec. 9. 01:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
30%
állítólag az van. de szerintem egész Európa egy hordó fos.
2009. dec. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Igen. Magyar Demokracia van. Nagy kulonbseg!
2009. dec. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%

Igen, Magyarországon demokrácia van. Nem kiforrott, tele van hibával és visszásságokkal, de lehet és kell rajta javítani.


Te diktatúrára áhítozol, pedig tudhatnád, ha diktatúra lenne, EZT most nem írhattad volna le. Egy diktatúrában ugyanis nem kritizálhatod a fennálló rendszert. Vagy ha mégis megteszed, nem úszod meg büntetés nélkül.


A diktatúrákban a hatalmat nem lehet leváltani, és nem kíváncsi senki a szavazatodra. Egy demokráciában az a párt győz, akire a legtöbben szavaznak. Jól is néznénk ki, ha egy vékony réteg érdekeit képviselő csoport akarná rákényszeríteni az akaratát a többségre.


Magyarországon volt már diktatúra, nem is olyan régen. Többféle is, igaz, csak rövid ideig. (Az 1960 és 1990 közötti korszakot én már nem tartom diktatúrának, keménynek legalábbis semmiképpen). Mindegyikben az volt a közös, hogy rettegett a nép, szívből gyűlölte a hatalmon levőket, és alig várta, hogy végre szabad levegőt szívhasson. Nem tudom, mennyi fogalmad van a diktatúrákról, de sajnálom, hogy ha valaki azt a világot sírja vissza :(

2009. dec. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
10%

"és alig várta, hogy végre szabad levegőt szívhasson."


Szabad levegot azt szivunk, de sajnos nagyon sok mast is szivattatnak velunk sok penzert.

2009. dec. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Nem ártana ha mondjuk csak egy hétre visszajönne a 50-es évek legkeményebb diktatúrája. Éjszaka beindulnának a fekete pobedák és összegyűjtenék a sok tolvajt.

Szerintem most is retteg a nép és gyűlöli a hatalmon levőket. A következő kormányt meg majd egy év múlva fogja elkezdeni gyűlölni, mert megint rájön hogy rendesen átverték a választási ígéretekkel.

Egy demokráciában az a párt győz, akire a legtöbben szavaznak. Ez így van. Aztán nálunk egy vékony réteg érdekeit képviselő csoport rákényszeríti az akaratát a többségre.

A szüleim fizikai dolgozók voltak. 1970 és 1986 között autót vettek, kertet, új lakásba költöztünk. Mindezt két melós fizetéséből. Ma én jobban keresek mint az átlag. Kidolgozom a belem, de még esélyem sincs rá hogy felét megvalósítsam annak ami a szüleimnek sikerült. A rendszerváltásnak nevezett szar óta eltelt 20 év. Az elején még azt hittem, hogy jobb lesz. Már nem hiszek a demokráciában.

2009. dec. 9. 02:43
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

A fekete Pobjedák szerinted a tolvajokat gyűjtötték be? Idióta.


A demokrácia azt jelenti, hogy a kormányt a lakosság egyenlő és titkos választáson leválthatja. Ma demokrácia van, 1989 előtt nem volt az.


Szerinted a demokrácia miatt nem tudsz autót venni a béredből, szerintem meg a lúzerségedért nem a demokrácia felelős.

2009. dec. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
60%

„Szerinted a demokrácia miatt nem tudsz autót venni a béredből, szerintem meg a lúzerségedért nem a demokrácia felelős.”


Te vagy részeg vagy, vagy bevagy lőve!

Szerintem te életedbe nem dolgoztál egy napot sem, és fogalmad nincs a kialakult helyzetről.

Egy elkényeztetett újgazdag csemete vagy, akinek úgy dobta a volt TSZ elnök, esetleg KB titkár apuci az autó kulcsot a kezébe, ahogy annak idején a nyuszis papucsot húzták a lábacskájára.

Felvilágosítalak, ma Magyarországon, ugyan annyi munkával mint Ausztriában, ¼ fizut sem kapsz, miközben az életfenntartáshoz szükséges feltételek ugyan annyiba kerülnek!

Nem lehet mindenki, a felső 5% vagy a még jó körülmények között élő ¼ tagja, és a maradék ¾ nek is egy élhető életszínvonalon kellene élni. Nem irigylem hogy te oda születtél, de ha lehet akkor határozd már meg, hogy ki is a hibás csak azért mert pld csak egy egyszerű eladó, és nem tud kijönni a havi 80e-ből!

Vagy nővér egy korházban és jól eleresztik azzal a havi 90e rrel, mert hasonlóból van a legtöbb sajnos.


Demokrácia!!!!!!!!!!!!!!


Igen van, sajátosan magyar. Az az, pofázhatsz ahogy a tüdőd engedi és ahogy a szádon kifér, de felesleges mert semmi nem történik! 20 év az az 5 választáson vagyunk túl, ki adott felhatalmazást a politikusnak nevezett pojácáknak, hogy teljesen kiganézzák az országot alólunk? Ki engedte meg nekik hogy olyan gazdaságpolitikát kövessenek, aminek az eredménye hogy nincs ma már nemzeti vagyon, és a gazdasági termelésünk profitja 80% ban külföldre szivárog? Ki engedte meg hogy az országunk olyan kiszolgáltatott gazdasági helyzetbe kerülhessen, hogy ma már bizonyos csoportok szabják meg hogy az a ¾ mennyit is kereshet? Melyik volt az a párt aki azzal kampányolt hogy szavazz rám és eladok mindent, és még a gyereked is adóssá teszem? Jah hogy mindenütt piacgazdaság és globális felfogás van?

Igen ezekkel semmi baj, csak tudod valahogy ez nálunk úgy érvényesül, mintha kapnál egy nagy tábla szépen becsomagolt csokit, és amikor bontod kifelé akkor megdöbbensz mert már vaklaki megcsócsálta!

az az csak a sz@rt csomagolták a millkás papírba!


Szóval mi is a demokrácia? Én szerintem SZALON DEMOKRÁCIA van nálunk.

2009. dec. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Mindenki fordítva közelít a demokrácia fogalmához és a diktatúrával állítja szembe ami teljesen téves.

A demokrácia lényege, hogy egy közösségen belül a többség akarata érvényesül, amit a megválasztott „hatalom” megvalósít! TE EZT TAPASZTALOD ?

2009. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
6%
judeokrácia....bár a kettő nem sokban különbözik
2009. dec. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
33%
Talán még túl jó is ez a demokrácia. A sok degenerált azt mondhat meg csinálhat amit akar.
2009. dec. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!