Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent a mondat első fele?

Mit jelent a mondat első fele?

Figyelt kérdés

“A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony.”

Igen, Magyarország alaptörvényéből van a kiemelt mondat. És nem #acsaládazcsalád kampány miatt érdekel (szóval kérlek ne így álljatok hozzá), csak szimplán kiváncsi vagyok, hogy ti hogy értelmezitek azt, hogy “A családi kapcsolat alapja a házasság”?



2021. márc. 9. 00:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
BS
2021. márc. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Házasság, amelyből gyermekek születnek. Ennyi.
2021. márc. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

A teljes mondat azt jelenti, hogy az alaptörvény mit ismer el családi kapcsolatnak. A mondat két dologról szól, az egyik, hogy a családban kell lennie házasoknak, ők a szülők és gyerekeknek.

Ha valamelyik nem teljesül, akkor az alaptörvény szerint nem beszléhetünk családról.

2021. márc. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Ezen mit nem értesz...az ideális családmodell a következő. Házasságon alapuló viszony, egy férfi és egy nő között, amelyben megszületett gyermek (ek) esetén megfelelő szülő- gyermek viszony tud kialakulni. Ez kérlek a természet (!!!) rendje a társadalomra átültetve.
2021. márc. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

#4

A természet rendjének teljesüléséhez egyáltalán nincs szükség házasságra. Együttélésre már igen.

2021. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Házasság miért olyan fontos?

És ahol nincs házasság,de van gyerek, az minek számít?

Az már nem család?

Vagy ahol nagymama egyededul neveli az árva unokat,az se család?


Vagy ahol a beteg gyereket egyedül neveli a nő?


Ők mind törvényen kívüliek?

2021. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Őszintén nem értem, hogy miért kell ilyen stílusban kezdeni a válaszodat kedves 4-es. Pontosan úgy értettem, ahogy a 3-as leírta (de a többiekkel is egyet kell értsek), csak bíztam abban, hogy én értek valamit félre.

Köszönöm azoknak akik normális stílusban tudtak írni, úgy gondolom, hogy kérdezni soha sem bűn.

2021. márc. 9. 13:31
 8/13 anonim ***** válasza:
Sok az agresszív b.unko ezen a fórumon.
2021. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7

Tudjuk, kérlek, hogy világért sem másért "kérdeztél", hanem csak azért, mert itt bölcs megvilágosodásra vársz.

2021. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem bölcs megvilágosodásra várok itt, csak szimplán érdekelt, hogy mások hogy értelmezik ezt, (én jól értelmezem-e)
2021. márc. 9. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!