Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a problémája az ellenzéknek...

Mi a problémája az ellenzéknek az oltás sebességével?

Figyelt kérdés

Egyfolytában csak sürgetné.

Pattog, hogy adjuk be azt az 1 millió vakcinát, ami még raktáron van, mé nem adják máris be?

Tényleg nem értik, hogy a vakcinák nagy része félre van téve azoknak, akik a második oltásukat várják? Nem lehet ellőni azokat új, beoltásra várókra, mert akkor sokan nem kapják meg időben a második oltást.

Mit elégedetlenkednek, mikor így is nálunk a leggyorsabb az oltakozási tempó az EU-n belül? (Máltát leszámítva)

Oké, halottak számával nem állunk jól, de akkor meg amiatt károgjanak, mert az oltás kifejezetten jól halad, annak ellenére, hogy vannak gikszerek.



2021. márc. 15. 18:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%
Nem a sebességével van a baj hanem hogy mikkel oltanak. A másik meg az hogy mi a f*szért küldi el az a kiváló fidesz kormány az orvosokat a korona közepén. Talán ha nem küldte volna el gyorsabban haladnánk.
2021. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

"Mit elégedetlenkednek, mikor így is nálunk a leggyorsabb az oltakozási tempó az EU-n belül?"


Azért mi vagyunk a leggyorsabbak, mert az írásoddal ellentétben Mo. nem tartalékolnak semmit második oltásra, az a politika, hogy mindenki kapja meg az első oltást minél hamarabb, aztán a kövi szállítmányból lesz a második oltás. Ezért is húzták ki a második oldás határidőit a Pfizernél 21 napról 35 napra például.

2021. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon helyes ha sürgetik az oltást, végre valamiben egyetértenek a kormánnyal.
2021. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Fsms ***** válasza:
72%

Ha nézed a mai híreket a második oltással, ami a tényleges védelmet megadja még az EU belül is csak 9. vagyunk a mai nap 15.-én.

Tehát a Fidesz képtelen megszervezni a tömeges oltást, szerencsétlenkedik tönkre teszi az országot, veszélyezteti az embereket. Ezért.

2021. márc. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%
Az ellenzék nagyon ellene volt az orosz és a kínai vakcináknak, most mennyien lennének beoltva ezek nélkül.
2021. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#1

Nem a Fidesz küldte el. A kevés vakcina miatt haladunk lassan.

Ma problémád, mikkel oltanak? Az Astra Zenecaval van a legtöbb probléma, pedig az EU-s engedélyezett.


#2

Akkor miért írja a DK, hogy "1 millió Uniós vakcinánk van, de a kormány alkalmatlan beadni". Nekem úgy tűnik, hogy az az 1 millió nincs beadva még. Nem inkább a kínai meg orosz vakcináknak köszönhető, hogy ilyen sokan be vannak oltva?


#3

Azt hol olvastad, hogy 9-ikek vagyunk? Ha a Fidesz képtelen megszervezni a tömeges oltást, akkor a többi Unio-s kormány oltási folyamatához mit szólsz?

2021. márc. 15. 18:42
 7/27 anonim ***** válasza:
39%

"Nekem úgy tűnik, hogy az az 1 millió nincs beadva még."


Mert valószínűleg tényleg nincsenek beadva. Az pedig csak találgatás kérdése, hogy azért nincsenek, mert nincs megszervezve, vagy azért, mert újra fordult a kormány oltási stratégiája és mégis tartalékolnak. Nem először változna ilyen gyorsan és radikálisan a stratégiánk.


"Nem inkább a kínai meg orosz vakcináknak köszönhető, hogy ilyen sokan be vannak oltva?"


Azért is, határozottan, de ahogy azt a másik hozzászóló is jelezte, a második beadott vakcinák "versenyében" középmezőnyben vagyunk. Annak ellenére, hogy ugye nálunk EU-s elsőkként használnak orosz és kínai vakcinákat is. Én nem vagyok ezzel elégedetlen, ettől függetlenül lehet a kérdést feszegetni, hogy miért van ez.

2021. márc. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

#7

Tudnál mutatni egy olyan statisztikát, amiből kiderül, hogy hány ember kapta meg az első, és hány a második oltását? Én csak olyat találtam, amiben a beadott vakcinák száma van nyilvántartva (vaccines administered).

2021. márc. 15. 18:50
 9/27 Fsms ***** válasza:

Kérdező a mai RTL klub híradóban mutattak be. Ez rá a neten.

Link: [link]


Bal oldalon térkép felett válaszd az uptake 2nd dose. És láthatod.

2021. márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
14%

Össze tudtak rittyenteni egy statisztikát amivel el lehet hitetni hogy utolsók vagyunk.


Történetesen, a beoltottak száma/lekötött vakcina arány.


Kár hogy a lekötött vakcinaszámnak nincs túl sok köze az átoltottsághoz. de a birka libsiknek ez megfelel egy kis mcskosOrbánozáshoz

2021. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!