Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért engedik a külföldi...

Miért engedik a külföldi üzleteknek tönkretenni a magyar üzleteket?

Figyelt kérdés

Nem akarok ujjal mutogatni senkire, de:


Biztos vagyok benne, hogy mindannyian ismerjük azt a két nagy online üzletláncot, amelyeknek külföldi tulajdonosa van és mindent mélyen a magyar piaci árak alatt kínálnak.


Ilyen jellegű üzletlánc jelen van hangtechnika terén is, szerintem azt is mindenki ismeri, aki valaha foglalkozott már hangtechnikával, mert az áraik miatt kikerülhetetlenek.


Ugyanez a szituáció jelen van az optikai termékek terén is. Főleg kontaktlencséknél nagy biznisz ez a külföldi tulajdonlás. Szerintem ők is mindenki ismeri, mert természetesen ők is első helyen vannak az árukereső oldalakon.


Versenyezni nem lehet velük, mert olyan pofátlanul alacsony áron kínálják a portékáikat, hogy a magyar ember csődbe megy, ha megpróbálja felvenni velük a versenyt.


Az is érdekes, hogy aki nem szemfüles, annak fel sem tűnik, hogy ezek mind külföldi cégek, mert legfeljebb a céges adatoknál van egy külföldi cím feltüntetve és ennyi, minden más olyan, mintha magyar lenne. Sokszor még a termékeket is külföldi raktárból küldik ki, ami mondanom sem bosszúság lehet, ha emiatt húzódik el a postázási idő.


Miért nem tesznek valamit ez ellen? A magam részéről minimum elvárás kellene legyen, hogy sz.rrá legyenek adóztatva, hiszen a magyar vállalkozók elől veszik el a lehetőséget és viszik kifele a pénzt az országból. A magyar emberek pénzét!



2021. márc. 19. 00:13
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

18


Még majdnem elhittem, hogy egy értelmes ember vagy, de amint elkezdted a kütyüket, meg a netes játékokat fikázni, rádöbbentem, hogy nem, te nagyon buta vagy igazság szerint. Ilyen demagógiát is ritkán lát az ember ^^


Egyébiránt miközben te fikázod a netes játékokat, itt okoskodsz a neten, nem fura?

2021. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Döbbenetes, hogy a válaszolók nagy része a vevők érdekeit tartja szem előtt. Szerintem meg a magyar gazdaságot kellene szem előtt nem tartani, nem pedig beengedni a külföldi üzketeket, hogy áron alul árulják a termékeiket. Ha valaki olcsón akar vásárolni, akkor tessék Amazonra és hasonlókra menni minden hátrányával együtt.
2021. márc. 19. 16:51
 23/42 anonim ***** válasza:

Ha a magyar gazdaságot tartaná szem előtt az, akinek kell, akkor abbahagyná azt, hogy a saját vállalkozóit hozzá versenyhátrányba. End of the story.


Nehogy már a te, meg Orbán kénye-kedve szerint adóztassa külföld a vállalkozásait. Vagy mi a baj, nem tetszik a kapitalizmus, a szabad piac? Semmi baj, lehet menni Kínába, ott majd az állam szabályoz mindent.

2021. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

21

Úgy látszik, egy gyenge pontodra tapintottam. Igen teljesen fölösleges Gyagya időtöltésnek tartom a neten való idióta lövöldözős és hasonló játékokat. Én is használom az internetet, de ennél sokkal értelmesebb dolgokra. Igen, a gyk meglehet, hogy nem a legértelmesebb, de azoktól a játékoktól biztos jobb. Ismerek olyat, aki az iskoláját félbehagyta És éjszaka is azzal játszik, semmiről de semmiről nem lehet vele beszélni csak azokról a hülye játékokról. Ez az én véleményem a te véleményed meg más Szerintem az a hülye aki ilyenekkel játszik kész Passz Én meg soha nem fogom ilyenre pazarolni az időmet és egy fillért sem fogok ilyenre költeni.

2021. márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Neked fogalmad sincs a piacról, igaz? Az ország nagy része külföldi tulajdon, szerinted ez rendben van? A magyar vállalkozó meg csődbe megy, mert nem tud velük versenyezni, mivel ők JOBB HELYZETBEN VANNAK. Nem gondolod, hogy egyenlő helyzeteket kellene teremteni a piacon mindenki számára? Szerinted miért Mo.-ra jön mindenki külföldről, miért nem más országokban nyitnak üzletet? Azért, mert ott ők nem tudnak versenyezni, nálunk viszont tudnak, a magyarok rovására. Más országokban megoldott ez, nálunk meg a saját állampolgáraink szívnak, miközben nyomatják, hogy fel kellene lendíteni a gazdaságot, tehát pont arra buzdítanak, hogy legyünk vállalkozók.
2021. márc. 19. 17:01
 26/42 A kérdező kommentje:
Ezt a #23-ra írtam válaszul.
2021. márc. 19. 17:02
 27/42 anonim ***** válasza:
22: a vevők az maga a nép, ha nem engeded be a külföldi árut, akkor minden drágább lesz, vagyis a népre vetsz ki ezzel plusz adót, esik az életszínvonal
2021. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

#27 Ki mondta, hogy nem engedném be a külföldi árut? Vállalkozásokról beszélünk, nem termékekről.


#29 Te miről beszélsz? Ha a kormány adót csökkent, az a külföldi vállalatoknak is ugyanúgy adócsökkentést jelent! Amit eddig a külföldi 100-ért árult, azt most 80-ért tudja. Amit eddig a magyar 140-ért tudott, azt most 120-ért tudja. Hol segítség ez a magyar vállalkozónak? Ugyanott tartanánk. És mivel káromkodással és ostobázással próbálod érvényre juttatni magadat, ezért részemről ignorállak a továbbiakban, mert nincsen vitakultúrád.

2021. márc. 19. 17:11
 29/42 A kérdező kommentje:

"Kérdezd meg a magyar forgalmazót, hogy miért basz rá 3x akkora árrést, mint máshol a forgalmazó."


Rohadtul nem ezzel van a baj! Hanem, hogy bejön a külföldi és 120 helyett 90-ért tudja kínálni ugyanazt a terméket. A magyar vállalkozó forgalma a béka segge alá csúszik, mert mindenki a külfölditől vásárol.

2021. márc. 19. 17:15
 30/42 anonim ***** válasza:
32: na és miért tudja olcsóbban adni?
2021. márc. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!