Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért engedik a külföldi...

Miért engedik a külföldi üzleteknek tönkretenni a magyar üzleteket?

Figyelt kérdés

Nem akarok ujjal mutogatni senkire, de:


Biztos vagyok benne, hogy mindannyian ismerjük azt a két nagy online üzletláncot, amelyeknek külföldi tulajdonosa van és mindent mélyen a magyar piaci árak alatt kínálnak.


Ilyen jellegű üzletlánc jelen van hangtechnika terén is, szerintem azt is mindenki ismeri, aki valaha foglalkozott már hangtechnikával, mert az áraik miatt kikerülhetetlenek.


Ugyanez a szituáció jelen van az optikai termékek terén is. Főleg kontaktlencséknél nagy biznisz ez a külföldi tulajdonlás. Szerintem ők is mindenki ismeri, mert természetesen ők is első helyen vannak az árukereső oldalakon.


Versenyezni nem lehet velük, mert olyan pofátlanul alacsony áron kínálják a portékáikat, hogy a magyar ember csődbe megy, ha megpróbálja felvenni velük a versenyt.


Az is érdekes, hogy aki nem szemfüles, annak fel sem tűnik, hogy ezek mind külföldi cégek, mert legfeljebb a céges adatoknál van egy külföldi cím feltüntetve és ennyi, minden más olyan, mintha magyar lenne. Sokszor még a termékeket is külföldi raktárból küldik ki, ami mondanom sem bosszúság lehet, ha emiatt húzódik el a postázási idő.


Miért nem tesznek valamit ez ellen? A magam részéről minimum elvárás kellene legyen, hogy sz.rrá legyenek adóztatva, hiszen a magyar vállalkozók elől veszik el a lehetőséget és viszik kifele a pénzt az országból. A magyar emberek pénzét!



2021. márc. 19. 00:13
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

#34 Szándékosan hozol fel rossz példákat, igaz?


Az élelmiszerüzleteknél nincs akkora árkülönbség, mint az olyanoknál, amikről a kérdésem szól.


Mondok konkrét példát: Felső kategóriás fejhallgató. Magyar vállalkozó 150-ért tudja kínálni és akkor nulla profitja van belőle. Külföldi (aki bejött Mo.-ra) ugyanezt 110-ért kínálja.


Másik példa: Magyar vállalkozó kontaktlencsét 18e-t tudja eladni minimális profittal. Külföldi 15e-ért eladja ugyanezt gond nélkül jókora profittal.


Harmadik példa: Lézernyomtató szkennerrel. 86e Ft. magyar vállalkozótól, minimális profittal. Bejött külföldi vállalkozó eladja 67-ért jókora profittal.


A te példáidban (élelmiszerüzletek) hol van ekkora árkülönbség? Sehol.

2021. márc. 19. 17:26
 32/42 A kérdező kommentje:
Ja és a külföldi a MAGYAR nagykertől mennyiségi kedvezményt kap ugye, mert mindenki tőlük vásárol... Ezt kéne beszüntetni, hogy ilyen piacellenes kedvezményeket ne kapjanak már a külföldi vállalkozók. Nem csak adózással van itt gond, ne ezen lovagoljatok.
2021. márc. 19. 17:28
 33/42 anonim ***** válasza:

Tehát kiderült, hogy nem tudod miről beszélsz. Azok a cégek NEM MAGYARORSZÁGON ADÓZNAK, NEM MAGYAR ÁFA SZERINT. A PROBLÉMA A MAGAS MAGYAR ÁFA.


Továbbra fogod fel a dolgokat, te bajod, én hagylak szépen a hülyeségedben hinni. Jahm, és nehogy már az legyen a bajod, hogy a külföldi többet vesz, mint a magyar, és kedvezmény jár rá :D BTW, lefogadom, hogy olyan webshopokról beszélsz, amik nem magyarországon behegyzett cégek, ezért értelmetlen az egész szarságod.

2021. márc. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

Ha ennyire okos vagy, akkor tessék, vezesd le hogyan fogja megoldani egy induló magyar elektronikai vállalkozó problémáját az ÁFA csökkentés. Várom a részletes levezetésedet. Térj ki arra is, hogy ennek hatására hogyan fog tudni lekörözni pl. egy emag szintű üzletet egy magyar vállalkozó.


(Ne rövidített verziót írj, hanem teljeset. Nincsen karakterlimit az oldalon és olvasni is van kedvem, szóval hajrá.)

2021. márc. 19. 17:38
 35/42 anonim ***** válasza:

Hát, ha neked le kell írni azt, hogy miképp fogja egy vállalkozását segíteni az, hogy nem kell +15%-os áron adnia az árút, így ugyebár, nagyobb forgalmat tud bonyolítani, akkor szerintem kár beléd a szó. Nem mellesleg, ha még esetleg a fizetett járadékok sem lennének a duplája a külföldinek, akkor "esetleg", még olcsóbban tudná adni a cuccot. Hát, ez van barátom... Diploma kell hozzá, mi?


Én meg azt várom, hogy levezesd, miképp kellene meggátolni azt, hogy a szemét, rohadt, nyavajás külföldi is olyan rabló legyen, mint a magyar. Várom szeretettel a levezetését ennek, hogy miképp kivitelezhető ez, törvényesen. Bevezetjük a szlovákiába szóló magyar adót? Vagy, esetleg kilépünk az unióból? Mi a terv, kérdező?

2021. márc. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

" szerintem kár beléd a szó"

Akkor miért szóltál hozzá? Vezesd le vagy evezz máshová innen. Köszi.

2021. márc. 19. 17:45
 37/42 anonim ***** válasza:
Leírtam. Számodra valami atomfizika az, hogy, ha az egyik vállalkozónak 25% az áfa, a másiknak csak mondjuk 12, akkor annak drágábban kell adni a terméket, és attól nem fognak vásárolni? Túltesz a képességeiden?
2021. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

"Leírtam."

Nem látom. Sértegetést és lehülyézést látok csak, levezetést azt nem. Pedig tényleg szeretnék tanulni.

2021. márc. 19. 17:52
 39/42 A kérdező kommentje:
Egyébként a nagy tudásodról annyit, hogy az ÁFA nem 25%. Jól elszóltad magadat. ;)
2021. márc. 19. 17:53
 40/42 anonim ***** válasza:

Nem sértegetlek, az igazat írom le, értetlen, és buta vagy. Példát írtam egyébként, nem konkrétumot, tudod, hogy érts. Mint az iskolában, "Juliska vett 10 almát 30forintért"


Egyébként az ilyenek, mint te az életben nem lesznek sikeres vállalkozók, csaxolok. Menj vissza szépen a tescoba pakolgatni azokat a turó rudikat

2021. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!