Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, kire szavaznátok...

Ellenzékiek, kire szavaznátok az ellenzéki előválasztás első fordulójában?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 14:04
A kérdező szavazást indított:
Karácsony Gergely (MSZP-Párbeszéd)
Jakab Péter (Jobbik)
Dobrev Klára (DK)
Fekete-Győr András (Momentum)
Márki Zay Péter (Mindenki Magyarországa Mozgalom)
Pálinkás József (Újvilág Néppárt)
106 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Táncsics Radikális Balpártra, mint a fél GYK.
2021. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
1# így van, csak keményen!!😂😂
2021. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem a FeGyőr fog nyerni, mert a gyakoris szavazásokat direkt trollkodja a nép, tehát ennek a fordítottjára kell számítani. Karácsony meg remélhetőleg nem fog indulni.
2021. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Jakab
2021. márc. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

A Momentum szerintem teljesen melléfogott ezzel a "Felcsúti-per"-es kampánnyal. Ezt már senki se veszi komolyan. Ugyanúgy, ahogy az emberek nem vevők az euró bevezetésére és a Magyarország-részvényekre sem. Az átlag választót ezek nem érdeklik. Az működik, ami Jakab csinál, hogy jól beolvas Orbánnak, tény ő bent van a parlamentben. Viszont programpontokat még nem mondanak, csak ha az összellenzéki program meglesz. Ez szerintem, nem biztos, hogy jó. Érdemes lenne hallani, hogy mikkel ülnek oda ahhoz az asztalhoz. Legalább az emberek is részesei lehetnének a dolognak. Nem csak utólag.

A Momentum egy liberális párt, az emberek nagy része jellemzően baloldali programpontokban érdekelt: erős munkavállalói jogok, igazságos társadalom, magasabb fizetések a közfoglalkoztatottaknak (pedagógusok, ápolók, rendőrök, katasztrófavédők, mentősök, stb), erős szociális háló (munkanélküli segély 6 hónapra, bérlakásprogram): jóléti állam. Akik nem, azoknak meg jó a fidesz, az egykulcsos adóval, a magas jövedelműek számára legjövedelmezőbb családtámogatásokkal és 13. havi nyugdíjjal, valamint az önkormányzatok és a munkavállalói jogok sárba tiprásával.

2021. márc. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Mikor lesz?
2021. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

Jakab Péter!

A többi felejthető.

2021. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

5. Pontosan. Ki akarna részvényes lenni masszívan veszteséges állami vállalatokban(Magyarország-részvény)

A felcsúti per sokakat érdekel, de ilyen nem lesz. A miniszterelnököt a választás első eredményei után kb 30 nappal választják meg, ha valakinek van félnivalója az ennyi idő alatt mindent pénzé tesz és elhúz valahova ahol nincs kiadatás. A légiközlekedés mindig is érdekelt ezért tudom, hogy a magángépes közlekedést nem lehet úgy korlátozni, hogy ne bénítsd le a az egész ország légiközlekedését(nincs egységes szabályozás, hogy mi a magángép, ezért egy nagyon képlékeny szabályrendszer vonatkozik rájuk, ami nem fogalmaz túl világosan, hogy milyen a kategóriájuk...)

Szociális ígéretekkel pedig tele a padlás, de azt már most látom, hogy nem fog menni, hogy rádobunk 8800 MILLIÁRD plusz kiadást a költségvetésre, mert vagy csődbe megy az állam vagy megfulladnak a vállalatok és az emberek az adóterhekben.

2021. jún. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy csak ne Jakab Péter vagy Marki-Zay Péter legyen.
2021. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Megmondom őszintén én nagyot csalódtam Jakab Péterben. (Ettől függetlenül ha ő nyeri az előválasztást rá szavazok) Inkább Márki Zay Péter, vagy Karácsony Gergely lesz.
2021. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!